Pohádky Hanse Christiana Andersena

Koupit

Kromě těch nejznámějších, jako jsou Sněhová královna, Malá mořská víla, Statečný cínový vojáček či Ošklivé káčátko najdete v naší nové knize POHÁDKY HANSE CHRISTIANA ANDERSENA mnoho dalších, neméně půvabných vyprávění, v nichž se zrcadlí nejednoduchý autorův život i jeho pohled na svět. Jistě vás zaujmou i příběhy Milenci, Skřítek u hokynáře, Za tisíc let, Ropucha, Pět hrášků z lusku a další....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/4120/pohadky-h-ch-andersena-4120.jpg 4.570
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Reader’s Digest Výběr (ČR)

Fairy tales of Hans Christian Andersen, 1865

Kniha Pohádky Hanse Christiana Andersena

Ronnie68

Za mě hezké pohádky (i když některé mají smutnější konce) ... četla jsem je dříve ... a proto jsem ráda, že jsem se k nim mohla zase vrátit ...

Lujza031
10.11.2019

Ještě nedávno jsem v nemocnici četla mému maličkému synáčkovi nespočet pohádek, byly různého druhu, O Ferdivi, Cipísek, Erbena,...ale pohádky H.Ch.A. byly nejkrásnější a nejdojemnější.
Velice pomohly mému princi, ale i mně. Do detailů popsaná krásná příroda, úžasné postavy a nádherné příběhy mi pomohly vydat se zpět do dětství, kdy jsme všichni byli bez starostí a odvedli mi mysl od toho, že stav mého synáčka se může kdykoli změnit.
Dojalo mě ošklivé káčátko, vždy jsem viděla jako malá jen pohádku v TV, ale číst to bylo něco úplně jiného. Bylo tam i mnoho pohádek, které jsem neznala, třeba Starý dům.
Jeho pohádky jsou o přátelství, dobrém srdci a kráse která je všude kolem nás, ale my ji přehlížíme.
Tuto knížku mi půjčil pradědeček mého synáčka a já ji určitě malému koupím, protože bude jedna z mála knížek, která se může číst do nekonečna.
V psaní a samotném čtení je mnohem větší síla než si někdo může myslet. Četla jsem svému dítěti aby vědělo, že jsem u něho, že vždy budu s ním a četla jsem mu o krásách přírody a o lásce a dodávala tak chuť žít. Princ vedle to neslyšel a boj vzdal, proto věřím, že síla knížek je ohromná.

Ivka14
01.11.2018

Kdo by nemiloval sněhovou královnu nebo císařovy nové šaty? Miluji jeho pohádky a každý je musí znát a jednou si je přečíst

slimáčik
20.12.2017

Týmito rozprávkami vtrhlo do môjho detského sveta kruté poznanie, že rozprávky nemusia vždy skončiť "šťastne až na veky", zlo je potrestané, jasné rozlíšenie bielej od čiernej,...
Rozhodne som im začínala rozumieť pribúdajúcim vekom, cez prežité skúsenosti atď., a veľmi mi pomohli pri výchove mojich detí. Cez ne bolo jednoduchšie priblížiť im reálny život, ktorý aj na nich čaká. Ak budú chcieť dozrieť, nemyslieť len na seba ale aj na ľudí vo svojom okolí.

konicekbily
08.10.2017

Mikula a Mikulka, Cínový vojáček a jiné postavy se staly hrdiny mého předškolního věku. Předčítala nám je maminka ( z mnohem dřívějšího vydání této báječné knížky) a tím mi usnadnila cestu k literatuře.

marti7729
21.05.2017

Moje oblíbené dětské pohádky i přestože ne vždy to skončí zcela dobře. Přečteno znovu po 20 letech a můžu říct, že to byl pro mě mnohonásobnější zážitek než v dětství. Už se těším až je budu číst svým dětem.

Ika6
02.01.2015

Krásné pohádky.

fantomas 2003
04.02.2014

Někdy to skončí špatně a někdy dobře.

Hans Christian Andersen
dánská, 1805 - 1875