Pohádkář

Pohádkář https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96/pohadkar-96.jpg 2 252 45

Šel první ven. Sněžilo. Hodil po mně koulí. V tom záblesku, v té chvíli jsem viděla toho "starého Máru". "Vypadni, zmiz mi ze života. Jdi už pryč. Nechci tě vidět. Jo, zlomils mi srdce. Jestli jde tahle fráze naplnit, tak tobě se bez chyby povedla. Buď aspoň maličko, malilinko neegoisticky. Zapomeň na to milování. A jdi domů, kde tě čeká někdo jiný. Někdo, s kým je ti líp."... celý text

yellow007
17.09.2015 5 z 5

Inspirativni jako vzdy

alef
10.09.2015 3 z 5

Knihy s "ženskou tematikou" - vztahy v různé podobě, naplněné/nenaplněné atp., nijak nevyhledávám a nečtu, proto mi je docela záhadou, že se mi vlastně knížky Báry Nesvadbové líbí, její příběhy mě zaujaly ... jak jsem napsala, ani ne tak tématem, ale protože Bára Nesvadbová umí psát ... je dobrý pozorovatel (je vidět, že studovala sociologii)... a tak mi její příběhy nevyznívají jako laciný brak pro "moderní hospodyňky", a to i přesto, že její hrdinky jsou povětšinou inteligentní profesně emancipované ženy a zároveň labilní hysterky :-).

radus
07.06.2015 3 z 5

Moje první knížka od této autorky a myslím, že není úplně špatná. Ze začátku jsem dost tápala a nevěděla, jestli zrovna čtu o Karle nebo o Daně. Holky bojují o jednoho chlapa, který se nedokáže rozhoupat, kterou vlastně chce. Karla ho nejdřív nechce, pak si s ním užívá jen sex, Dana ho zase chce, platí za něj dluhy a on zase utíká ke Karle... Trošku pitomý obě dvě, ale tak to někdy chodí :-)

Ulriška
08.05.2015 1 z 5

Na seznámení s autorkou stačilo. Děkuji, nechci.

misule1
25.01.2015 2 z 5

Zajímavé čtení, film ušel

zoew
15.01.2015 1 z 5

Celá knížka mi přišla tak nějak zmatená a byla docela fuška jí dočíst. Hlavní hrdinky mi připadaly neskutečně pitomý ve své závislosti na prolhaným hajzlíkovi, co si z nich udělal matraci - zřejmě to měly být svým způsobem silně zakomplexovaný ženský bez špetky sebevědomí a sebeúcty. Mě tak aspoň připadaly. S takovýma blbkama jsem nedokázala sympatizovat a toho Máru bych nejradši nakopala do k....lí. Film bude nejspíš stejně stupidní, nezajímavý a nudný jako např. Bestiář.

kadgam
06.12.2014

Kniha je bolestiva. Nie smutna ale z kazdej vety citit bolest ako cit hrdinky.

RUSTY
04.12.2014

Satanžel, tuhle knihu jsem prostě nebyla schopna dočíst. Možná jsem nebyla v tom správném rozpoložení, spíš za to ale může psací styl, který mi opravdu svými sekavými větami neseděl...

yokon
22.11.2014

Zmatený sloh,měla jsem problém ji vůbec dočíst. Nezajímavý děj. Prostě nikomu nedoporučuji.
Na film se podívám kvůli Macháčkovi.

lenteli
11.11.2014 4 z 5

Knížku jsem přečetla za jedno "čekací" odpoledne.
Je velmi upřímná. ("Tebe miluju, ale ona je moje závislost." ano, i tak to někdy chodí..)
Mimo jiné krásně vystihuje to, co muži dokáží někdy udělat s přátelstvím dvou žen a s ženským mozkem (/srdcem).
Svou upřímností je příběh velmi hořký, proto mě možná tak bavil. Nemám ráda slaďárny typu potkali se v kině a žili šťastně až do smrti.

Mé nadšení dovršila sms, která mi přišla onoho "čekacího" dne. Pozvánka do kina:
"Pohádkář, režie Vladimír Michálek, v hlavních rolích Macháček, Geislerová, Herzigová. V pátek. Hm?"

Knížku i film vřele doporučuji.

ylena.k
05.11.2014 4 z 5

Trochu mě zklamala svým obsahem, ale jen do jisté míry. Kniha na mě působila trochu depresivním dojmem. Donutila mě zamyslet se nad svou osobou. Jsem velmi zvědavá na její filmové zpracování.

anais
17.10.2014 1 z 5

Na knížku jsem se moc těšila, ale nějak jsem se v tom začala ztrácet, kdo je vlastně kdo a to mě mrzí. velké zklamání

Wish
13.08.2014 1 z 5

Moje první kniha od Báry a poté, co jsem mohla číst ještě jednu její tvorbu pro internetový magazín, pravděpodobně taky poslední. Knížce jsem dala šanci dvakrát, ale dál než za polovinu jsem se nedostala, a to se mi jen tak nestává. Většinou dočítám i to, co mě příliš nebere, ale tohle nešlo... Chvílemi jsem se ztrácela v tom, která ze dvou žen danou část vlastně vypráví. Bohužel jsem na této četbě neshledala nic odpočinkového, spíš unavujícího. Děj, pokud se to tak dá nazvat, byl pro mě o ničem. Neskutečně utahaný a nudný. Upřímně nechápu, jak se tahle knížka mohla stát předlohou pro film...

Alca007
28.06.2014 4 z 5

knížka se mi líbila, byla čtivá,
přelouskala jsem jí velmi rychle.
oddechovka

Spineli
23.04.2014 1 z 5

Nuda. Žádný spád, žádný děj. Jen popis podivných vztahů.

simlenka
20.03.2014 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale já to mám přesně naopak. Bářina nejlepší knížka!!! Je hrozně intenzivní, pocity hrdinky jsem opravdu silně prožívala s ní. Jasně, je to slátanina pro ženský, ale skvělá. Příběh má grády a po chvíli se člověk zorientuje ;-) četla jsem ji tak 4x a určitě ne naposled.

lue
11.11.2013 1 z 5

Uf..nevím co dodat. Nesvadbovou čtu jen proto, že se u to ho nemusí přemýšlet a je něčím zajímavá. Ale zde jsem asi v polovině knihy zjistila, že existují dvě hrdinky a každá má k tomu co říct. Kniha nepřekvapila ani nepotěšila. Jen čím dál víc mi Bára leze na nervy tou svou rozmazleností.

Sisi11
18.07.2013 3 z 5

Přečetla jsem všechny knihy od Báry a tato se mi zdá jako nejslabší. Přesto je dobrou myšlenkou příběh o muži, který tápe mezi dvěma ženami. Jeho život je na dranc a vztahy dětí vzdálenější než cesta na severní pól. Je tedy pohádkářem, aby si svým lhaním udržel aspoň někoho při sobě. Nakonec však dopadne tak, jak dopadne, protože takový kolotoč lží nemůže neprasknout.

Iva B.
24.04.2013 2 z 5

Ani jsem to nedočetla, nebavilo mě to.

MimaSvk
29.03.2013 2 z 5

Prilis vela otaznikov a zufalstva na taku utlu knihu....