Ztracený svět v podzemí

Ztracený svět v podzemí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114499/ztraceny-svet-v-podzemi-114499.jpg 4 837 111

Podzemí série

Vydejte se na dobrodružnou cestu do tajemného PODZEMÍ. Čtrnáctiletý Will žije se svou rodinou v Londýně a spolu s otcem sdílí vášeň pro archeologické výkopy a pátrání po zmizelém světě pod zemí. Když Willův otec při objevování podzemních chodeb náhle zmizí, rozhodne se ho Will se svým kamarádem Chesterem najít. Ve sklepě jejich rodinného domu objeví tajnou chodbu a brzy se ocitnou hluboko pod zemí, kde se skrývá temné a děsivé tajemství. Tam, kde by to nikdo nečekal, existuje utajený svět, kde žijí lidé pod krutou nadvládou. Will s Chesterem jsou zatčeni a uvězněni a čeká je vyhoštění do Hlubin, odkud se ještě nikdo nikdy nevrátil. Podaří se jim uniknout zpět na Povrch? Jaká další tajemství se skrývají v PODZEMÍ? Nenechte si ujít světový bestseller, který zná již celý svět!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Tunnels , 2007

Carry
04.11.2015 5 z 5

Ze začátku mě to moc nebavilo, nevím proč. Možná že jsem dlouho nečetla, trvalo mi, než jsem se tak nějak sžila s příběhem, nalepila se na nějakou postavu... kdoví. Po dočtení jsem každopádně byla lehce hysterická, že nemám další díl hned u sebe. Nakonec jsem se do toho vážně zažrala, fakt musím vědět, co bude dál!
Nový Harry to ale doopravdy není.

JessyPitt
29.10.2015 3 z 5

No jak tak koukám na většinu komentářů, jste z knihy nadšení. Já vám nevím... Nějak jsem se pořád nemohla začíst až teda na konci kdy jsem zase byla celá nesvá jak to teda skončí?, takže i když za mě kniha trochu nevyvážená, asi budu muset pořídit další díl a ze zvědavosti zjistit jak to dopadne...Jak psala agentura R. nemyslím si, že by to byla druhá sága Harryho Pottera...To je nebe a dudy..

ŠtěpánJícha
08.10.2015 5 z 5

dobrá:)

livres
06.10.2015 5 z 5

Nádherná série, úplně jsem se do postav vžila a příběh mě zcela uchvátil.

Elmont
31.07.2015 5 z 5

Kniha mě zcela uchvátila! Znáte to, když se od ní nemůžete odlepit a musíte číst dál a dál? Ano, přesně tohle se vám stane. Toto neuvěřitelné, krásné dobrodružství vás vtáhne do děje a zcela vás pohltí. Představa podzemního světa je zajímavá a myslím, že se vyrovná Harrymu Potterovi.

Mirokluso
17.06.2015 4 z 5

Začátek slabší ale od konce jsem nemohl odlepit oči :)

HonzaVýborný
12.06.2015 4 z 5

Vážně dobrá knížka, ale má pár mínusů.

Od knihy jsem očekával něco malinko jiného, ale tohle bylo více než dostačující.

Plusy:
Nechyběly zvraty, napětí, závaly pocitů a údiv nad fantazií autorů.

Mínusy:
-Sem tam jsem si říkal, že je to možná malinko nuda, ale ono se to pokaždé nakonec rozjelo.
-Chvílemi mi kniha připadala psaná až moc dětským stylem, tj. neustále se opakující spojení: ,,Zmocnila se ho zlá předtucha...", v pozdní části knihy.
-A samozřejmě překlepy, které jsou v každé knize. Zde občasná záměna písmen T a L.

!SPOILER! = podrobný rozbor
Na začátku bylo stále o muzeu a kopání.

S ,objevem' podivných lidí s brýlemi a kabáty to začalo být zajímavé.
Ztracený pan Burrows, honička, cesta pod zem, kde našli prapodivný bagr a bílou krysu či co to bylo (mimochodem tu, která je namalovaná na začátku). Ale stále takové lážo plážo.

Ale jakmile se dostali do města, tak to bylo super!
Město pod zemí, zastávka ve vězení.
Nevadí, pro Willa cesta pokračuje dál, je tu totiž Kolonie a s ní Caleb a super strýček Tam! S tím se bohužel v závěru s bolestí loučíme.

Pak osvobození Chestera a cesta na Povrch (která se neskutečně pokazila a navíc se tu objevila Rebecca) přes neskutečně nádherně vymyšlené Věčné město, odpočinek na Povrchu a opět cesta do Podzemí (a znovu pro Chestera a znovu Věčným městem).
A pak úplně nádherný konec. (Ten neprozradím, kdyby se náhodou našel nějaký blbec, který nečetl knihu ale čte si spoiler.)
!KONEC SPOILERU!

Konec se mi vážně líbil a nalákal mě na další díl, který jsem si pořídil současně s prvním, takže ho začnu velmi brzo číst.
Kniha je sice dobrá, ale něco mi brání dát plný počet. Snad ji neurazí fajnové 4* :)
- Dovolím si poznamenat, že na obálce je Klíšťák. A obálka je taky neskutečně super :)

Jana_Z
24.04.2015 4 z 5

Je to knížka pro mládež a tak jsem čekala, že bude taková učesaná, předvídatelná. Ale ono to tak úplně není. A je to dobře. Přečetla jsem jí v jednom tahu a jestli je pravda, že další díly jsou ještě zajímavější, napínavější, tak dnes v noci vůbec nepůjdu spát.

P-man
12.03.2015 3 z 5

Ztracený svět v podzemí je opravdu dech beroucí kniha která Vás opravdu pohltí a vtáhne do podzemního světa s nadvládou zlovolných Stixů. Jen čekáte, co se bude dít a jak to všechno dopadne. Někdy to je však pro mládež -podle mého vkusu- až moc krvavé a děsivé, něco si pan Williams a Gordor mohli odpustit. 1. díl je skvělí, opravdu skvěle vyprávěný a po přečtený jsem se těšil na další díly. 2. díl mě docela zklamal. Místy je to opravdu až moc zdlouhavé (zvláště kapitoly kde se Will ztratil). A 3. díl je podle mě - odpuste - hrozný. Vůbec mě to nebavilo a přiznávám, nedočetl jsem ji... Jinak jednička je bomba, stojí za přečtení. :)

TheDeepe
29.01.2015 5 z 5

Akční, napínavé a dech beroucí. Ano, na začátku první 3 kapitoly byli pro mně zdlouhavé a v chvíli i nudné...najednou ŽUMP, knížka se rozjela a já od ní nemohla odtrhnout oči. Jen autoři trochu zapomněli na romantiku...Neskutečně se těším až si půjdu přečíst druhý díl.

kuba3954
29.01.2015 5 z 5

Dobrodružná kniha, velmi jsem se vcítil do postav a představoval si prostředí, bavila mě.

Pedros
14.01.2015 2 z 5

Asi už moc sci-fi, další díly už mě nelákají.

Zdeny10
09.01.2015 4 z 5

Velmi čtivá knihy, přečetl jsem jí 2x. Výborně prokreslené postavy. Jen úvod začne po 40 stránkách celkem nudit, ale vyplatí se počkat tak do 130 str. pak už je to MEGA - NÁŘEZ !!! (= a pokračuje to i dalším dílem)

Matt Baker
04.01.2015 5 z 5

Velmi čtivá kniha, jedna z těch, které jsem přečetl několikrát. Ze začátku působila spíše děsivým dojmem, který ale velmi rychle vystřídala ohromná zvědavost, jenž mne hnala a nepustila až do konce knihy.

Kllara
24.07.2014 5 z 5

Vynikající atmosféra, originální nápad (možná i pravdivý), zajímavá kniha a talentovaní autoři. Co dodat? Ze začátku jsem sice balancovala na hraně, nevěděla jsem jestli tu knihu nemám zaklapnou a odejít, ale po dalších pár stranách mě kniha úplně uchvátila. Vřele doporučuji!

DračiceLaura
03.06.2014 4 z 5

V první části není žádná akce až na honičku. U konce druhé části to začínalo mít švih a napětí. Podle mě je to však moc zdlouhavé. Prolog na konci prozradí věci u konce druhé knihy což není úplně nejlepší. Musím však uznat, že prostředí si autoři velice dobře vymysleli a popsali až do nejmenších detailů. Celá kniha je plná překvapení a nečekaných zvratů, což oceňuji. Doporučuji pro archeology.
PS: Třeba se prokopáte až do Kolonie. :)

knihomilka
28.05.2014 5 z 5

Perfektná, pútavá kniha, drží v napätí, nedá sa prestať čítať, detailná, všetko podrobne vykreslené, štýl absolútne super - veľmi dobre sa číta, niet tomu čo vytknúť. Najmä tie začiatky sú pre mňa najpútavejšie, akcie na konci knihy už nie tak veľmi, radšej mám tie opisy a oboznamovania sa so svetmi, situáciami a pomermi, ale v tomto prípade aj akčné scény majú pre mňa prijateľný spád. V celej knihe sa neobjavil ani kúsok nudy! Všetko, všetko bolo absolútne zaujímavé. Úžasný podzemný svet!

Katela
22.05.2014 4 z 5

První díl mě opravdu chytil. Zajímavou zápletku i atmosféru to má!

kutikk
22.04.2014 4 z 5

První díl se mi velice líbil a hned jsem si běžela do knihkupectví pro druhý. Je pravda, že to bylo z počátku velice zdlouhavé, dalo by se to zkrátit tak na polovinu, ale jakmile se Will dostane do podzemí, tak to na mě dýchalo neuvěřitelnou atmosférou. Zamilovala jsem si kočkopsa (tak mu říkám já, stále nemám jasno co to je ) a doufám, že nezemřel a že se objeví. Co mi nejde na mysl je Wilova površácká rodina, přijdou mi všichni cáklí hlavně teda matka, že se tak snadno vzdala svých dětí, aby se mohla jít "odpočívat", tak doufám, že v dalších dílech se dovzím něco víc :)

WODAUS
20.04.2014 4 z 5

Super příběh, super nápad,těším se na další díl :) Ovšem nenávidím se za to, že jsem si přečetla i prolog. To byla strašlivá zrada od autorů....

Autoři knihy

Roderick Gordon
britská, 1960
Brian Williams
anglická, 1974

Kniha Ztracený svět v podzemí je v

Přečtených1 373x