Ztracený svět v podzemí

Ztracený svět v podzemí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114499/ztraceny-svet-v-podzemi-114499.jpg 4 837 111

Podzemí série

Vydejte se na dobrodružnou cestu do tajemného PODZEMÍ. Čtrnáctiletý Will žije se svou rodinou v Londýně a spolu s otcem sdílí vášeň pro archeologické výkopy a pátrání po zmizelém světě pod zemí. Když Willův otec při objevování podzemních chodeb náhle zmizí, rozhodne se ho Will se svým kamarádem Chesterem najít. Ve sklepě jejich rodinného domu objeví tajnou chodbu a brzy se ocitnou hluboko pod zemí, kde se skrývá temné a děsivé tajemství. Tam, kde by to nikdo nečekal, existuje utajený svět, kde žijí lidé pod krutou nadvládou. Will s Chesterem jsou zatčeni a uvězněni a čeká je vyhoštění do Hlubin, odkud se ještě nikdo nikdy nevrátil. Podaří se jim uniknout zpět na Povrch? Jaká další tajemství se skrývají v PODZEMÍ? Nenechte si ujít světový bestseller, který zná již celý svět!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Tunnels , 2007

plomusujonak
02.07.2020 5 z 5

Tato kniha se mi zalíbila takřka hned od začátku. Děj je velice chytlavý a dobře ubíhá. Z celého příběhu lze cítit úžasný pocit tajemna a dobrodružství, ale i strachu. Po dočtení knihy jsem pozitivně změnil názor na potenciál starých domů, sklepů, dolů a chodeb v příbězích ve filmech, knihách i počítačových hrách.

Monika1717
09.06.2020 4 z 5

Sci-fi nečtu, tuhle knihu jsem dostala k nějakým narozeninám. Byla jsem příjemně překvapená, není to tedy úplně můj šálek kávy / nebo čaje/, ale děj docela rychle ubíhal, postavy celkem sympatické, prostředí zajímavé. V knihovně se zabydlely další 2 díly, bydlí tam už několik let, ale ještě jsem se k nim nedopracovala. Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi tajemné příběhy.

Luigi1
20.05.2020 5 z 5

Tento velice dobře napsaný díl mě navnadil sehnat další díly.Každý kdo něco sbíral tak ví jaká je to radost když udělá serii.Jsem napjatý co se stalo otci,cesta Williho a Chestera do podzemí

EduardVlach
30.03.2020 5 z 5

Mé se kniha líbila, nějaké pasáže sice byly zbytečné, ale to je zanedbatelná chyba doporučuji! 5/5

petym
24.12.2019 3 z 5

Úplně a naprosto je v knize zbytečná postava či role matky Bruwsové. Je to až otrava číst jak je unavená a musí si jít do nemocnice - psycharny odpočinout a nechá své děti jen tak, prej k tetě hmm. Začátek dobrej pak trochu zdlouhavé. Dolů, zase na povrch, pak zase dolů zachránit kámoše atd. Malý kluci co zvládnou vše i uprchnout silným styxum. Kniha končí a záchrana kámoše bude asi v dalším dílů. A takhle to může pokračovat až do 6 dílů. Tak první díl a stačilo.

Lukkop
29.09.2019

Tato kniha pojednává o klukovi jménem Will, který žije v londýně a se svým tátou se zajímá o archeologii. Will má ve škole jednoho kamaráda, který obdivuje jeho vlastnoručně vykopané tunely a místnosti v podzemí . Tento chlapec se jmenuje Chester. Chester s Willem jsou velcí kamarádi a každý den po škole jdou spolu pracovat na rozšířený jejich podzemních tunelů. Willův otec je také velmi posedlý kopáním tunelů. Jednoho dne se po něm slehne zem. Ani policie nedokáže objasnit , jak a kam zmizel. Chester s Willem se to rozhodnou vzít do vlastních rukou. Zjistí, že Willův otec zmizel podzemními tunely velmi hluboko pod povrch země. Po jeho stopách se dostanou až do podzemního města, kde objeví novou civilizaci.

Chester je třináctiletý kluk, který žije se svojí rodinou v Londýně. Je to vysoký tmavovlasý chlapec, který trpí kožní nemocí. Tato nemoc je velmi nepříjemná pro člověka, který se s ní nakazil, protože ho věčně svědí kůže a také člověk musí každý den mazat svojí kůži speciální mastí. Chester na sobě ale nenechává nic znát. Bohužel si z něho ve škole ostatní dělají legraci, protože tato nemoc mu ničí pigment v některých částích kůže a vytváří pigmentové fleky. Chester je ještě k tomu výbušné povahy, takže vždy, když si z něj začnou dělat legraci, tak se Chester naštve a jde se s nimi prát. I když je Chester výbušné povahy, dokáže v důležitých momentech zachovat chladnou hlavy.

Knížka se mi moc líbila a rozhodně ji doporučuji pro všechny lidi, co mají rádi sci-fi. Tato knížka je velmi napínavá a dobře se čte. Bohužel v knížce bylo mnoho smutných událostí(např. úmrtí několika členů Willovi rodiny). Rozhodně tuto knížku nedoporučuji dětem mladším 10 let, protože v knížce bylo až přes příliš nájemných vražd a smrtí. Možná i proto, že zde bylo mnoho smutných událostí, byla tato knížka velmi napínavá.

Gustik5
27.05.2019 4 z 5

Ačkoli se jedná o kvalitní a bezpochyby zajímavou knihu, rozhodně není tím, co z ní její propagace dělá. Čtení chvílemi nudí, každopádně však má v sobě kniha cosi, co mě donutilo ji dočíst do konce, a musím přiznat, že jsem se celkem bavil, jen se mi zdálo, že příběh začal nabírat opravdový spád až ke konci, což mi trochu vadilo. Podle mě to ale určitě není "druhý Potter," jak proklamuje jeden z útržků z recenzí na zadní straně knihy. Nakladateství Fragment mne s tímhle trochu štvalo už i u Eragona. Zdá se mi, že jednoduše chtějí, aby se čtenáři kniha líbila, což je samozřejmě z jejich strany pochopitelné, ale stejně se mi zdá, že mi tím tak trochu vnucují, jak skvělá kniha to je. Přesto je to velmi hezké fantasy a přečtení dalších dílů se nebráním.

kvádr
07.05.2019 3 z 5

kniha pro mě nebyla utrpení. V určitých fázích mě vtáhla a bylo těžké ji na chvíli odložit. Pro lepší hodnocení to ale nemá...dalším pokračováním ale budu pokračovat.

Petula.N
04.03.2019 5 z 5

Ani jsem nečekala, že mě to tak bude bavit. Celou sérii mi půjčil kamarád. Moc jsem od toho neočekávala, když je to "pro děti", ale zrovna pro děti čtení mi to nepřijde teda :-D ale opravdu mě to nadchlo a přečtu si celou sérii :)

Denča23
21.02.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem četla ve 14 letech a velice mě nadchla. Chystám se ji číst znovu. Neobyčejný příběh. Doporučuji.

Cady
04.11.2018 4 z 5

Ze začátku jsem měla chuť knihu zaklapnout a strčit do poličky, aby se další 2 roky snášel prach. Rozjezd byl opravdu pomalý, ale jsem ráda že jsem toto nutkání potlačila a čtení knihy dokončila. Poté co se hlavní postavy ocitly v podzemí mě kniha vtáhla do děje a ne a ne se odtrhnout. kniha byla velice napínavá se spustou zvratů, proto bych ji doporučovala všem co rádi napětí a dobrodružství.

trudoš
03.10.2018 3 z 5

Není to špatné, ale děj se utápí v gejzírech zvratů, které nejsou vždy dotažené do konce. Autoři se věnují dobrodružné stránce a na úkor toho opomíjejí psychologii hrdinů. Díky tomu pro mě příběh často ztrácel na autentičnosti - jistě, jedná se o fantasy, ale to ještě neznamená, že se postavy nemohou chovat alespoň trochu realisticky. Samotný svět Kolonie je ovšem pěkně vymyšlený, jen zbytečně sklouzává do antiutopie, kde lidé dřou jako otroci pro jiné, kteří jim vládnou. Zde si nešlo nevybavit Velinského Engerlingy, jež dílo pánů Gordona a Williamse zdaleka předčí. Autorům však nelze upřít originální nápad, kterých je v dnešní době, kdy se kopíruje všechno co má úspěch, rozhodně pomálu. Osobně mě asi nejvíc otrávilo, jak to celé zabíjejí zaběhnutými klišé a špatně zvládnutými scénami (především policejní vyšetřování je opravdu komické). Malým překvapením pak byl otevřený konec. Sice jsem věděl o dalších dílech, přesto jsem tak nějak předpokládal, že jde o samostatné romány. Mea culpa.

DominaCZ
27.09.2018 1 z 5

(SPOILER) Bude obsahovat trochu spoilerů.

Rozjezd je zdlouhavý a může odradit - děti asi nezajímá zaprášené "muzeum" a rodinné potíže líné ženské vyvalující se u TV.

Tak hrůzné věci řeší kluci 12-14 let? Děcka by tohle číst nemela.
Starším lidem to možná doporučuju. Jedině ti můžou pochopit ne až tak skrývanou spojitost s II. ww a všemi jejími mocnostmi a praktikami, dvanáctiletý dětičky opravdu ještě ne.

SPOILERové nejasnosti, který mi to čtení ztěžují:
*Zcela okamžitě Will do new rodiny zapadne, je přijat všemi a má k nim ihned cit. vztah ?!
*"Ségra" je ve 12-ti letech uniformovaná násilná vůdkyně nejhorší zabijácké vrstvy a všichni se před ní třesou ?!
*Dům je na prodej, ale pořád je v něm elektřina a voda, jede televize a plný mrazák jídla, i když je vše ostatní vyklizeno ?!
*Útěk jeho matky mohl v reálném světě fungovat jak - bez peněz? Kde se 12 let třeba léčila, jaké měla doklady, kde je vzala, jak to že se nikdy nemusela ničím prokázat? Nikdy nahoře nebyla, jak to že snesla denní světlo a věděla jak se tam orientovat ?!!!
KONEC

LittleShadow
11.09.2018 5 z 5

Úžasný nápad. Knihu jsem měla za chvíli přečtenou a těším na další díl. :)

Frodo007
12.05.2018 3 z 5

Na knížce mě nejvíc zaujal nápad s tajemným světem v podzemí a "všudypřítomnými" Styxi. Ze začátku byl děj spíš pomalý: Will kutal v zemi spolu se svým otcem, občas něco našli, k tomu detailní popisování okolí (někdy dost zdlouhavé) atd. Ve chvíli, kdy Will s Chesterem vstoupili do podzemí, se příběh začal ubírat jistým směrem. Postavy jsem si vesměs oblíbila (i když na pana a paní Burrowsovi jsem si nikdy nezvykla).

any333
10.02.2018 5 z 5

Zase jedna z knih, jejichž reklamy byly před dávnou dobou hodně časté, a já se k ní přesto dostávám až teď. Čekala jsem, že se bude jednat o něco mezi Percym Jacksonem a Harrym Potterem, no, osobně si myslím, že když ty spojitosti nebudu hledat, ani je neuvidím. Autoři vymysleli obsáhlé dílo z podzemního - a ještě docela málo objeveného světa - a dali hlavnímu hrdinovi dost neobvyklou zálibu. Navíc je to celé psáno takovým tím stylem, jaký je známý ze starších knih.
Začátek se trochu táhl, ale já byla tak zaujatá představováním okolí, že jsem si to uvědomila až když jsem se na konci první části sama sebe zeptala, co vlastně vím. Vlastně, mohla za to jistě ta podivná rodina, co byla tak realistická, až to bolelo. A o Rebecce jsem byla už od té části v noci přesvědčená, že s ní není něco v pořádku.
Will je mi sympatický a Chester taktéž, člověk se s nimi sžije, outsiderů je všude dost. Jen mě v dobrém slova smyslu štvalo, proč přicházejí na další podrobnosti tak pomalu. Ale to byl jen můj problém, že?
Každopádně se ohromně těším na další díl, protože mi to připadá spíš jako taková ochutnávka, vrcholek ledovce. A co ten epilog? Ono se to prostě bez toho druhého dílu neobejde.

žvejka
19.01.2018 5 z 5

Výborně psaný příběh založený na vědeckých teoriích. Perfektně promyšlená zápletka i propracované prostředí. První díl jsem přečetla asi za dva dny na dovolené a hned jsme jeli pro další díl. Celou sérii jsem četla dvakrát a dodnes vřele doporučuji.

LadyD
11.01.2018 5 z 5

Nedávno jsem se, po X letech, ke knize opět vrátila. Jelikož jsem si na ni vzpomněla po zkouknutí jistého nejmenovaného filmu. Musím říct, že mě to zaujalo víc. jak před těmi 5-10 lety, kdy jsem ji četla poprvé. Po pomalém rozjezdu se kniha četla v podstatě sama. Teď mám rozhodně v plánu přečíst si všechna pokračování. Rozhodně stojí za to mít knihy ve své knihovně.

evickakyticka
10.12.2017 4 z 5

Není od věci občas zalovit i v oddělení pro děti a mládež. Podzemí mi padlo do oka a rozhodně nelituji. Četlo se mi moc dobře, sfoukla jsem to za čtyři večery. Líbil se mi podzemní svět, postavy, kocour i záporáci - ti by ale chtěli možná trošku dotáhnout - nevím, co jim chybělo... Mělo to logiku, děj ubíhal, prostředí pěkně popsané. Pro mladší jako stvořené. Už teď se těším na pokračování - snad nezklame.

martinkaLLL
21.09.2017 3 z 5

Začátek byl vleklý, ale pak jak už se dostali dolů, tak to bylo super. Už se těším na další díly, snad to zůstane napínavé.

Autoři knihy

Roderick Gordon
britská, 1960
Brian Williams
anglická, 1974

Kniha Ztracený svět v podzemí je v

Přečtených1 373x