Podle pravidel

Podle pravidel https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267872/bmid_podle-pravidel-267872.jpg 4 104 37

Jedna žena, jedna kniha, deset pravidel. Sexy, chytré a skandální! Od autorky bestselleru Se(x)znam. Pravidlo 1: Nestůjte v davu. Pravidlo 2: Muži si vás všimnou. Je jen na vás, jak se to stane. Pravidlo 3: Nemluvte první a neobtěžujte ho. Co to sakra je? Slyšeli jste někdy o knize Pravidla zásnub? Dozvíte se v ní, jak v 10 jednoduchých krocích najít muže svých snů. Nic nového. Takovou knihu bych si nikdy nekoupila. Jsme snad v roce 1892? Ale jsem novinářka a slíbila jsem, že se těmi pravidly budu do posledního písmenka řídit a ve svém sloupku každý týden napíšu, jak se mi daří. Bez ohledu na to, že si moji přátelé myslí, že jsem šílená. Jmenuju se Cat Buchanamová. Je mi 36 let a žiju se svou osmiletou dcerou v Glasgow. Šest let jsem single, ale chci to změnit. Hoří mi termín. Řídila jsem se pravidly a tohle se stalo.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

I Followed the Rules , 2015

AnetV
01.10.2017 3 z 5

Kniha pobavila a víceméně splnila to, co jsem od ní očekávala. Hlavní postava, single matka osmileté dcerky, sice mluví jako dlaždič, ale to mi při čtení vůbec nevadilo, bavily mě její debaty s dcerou :-) Možná škoda, že Dylan v knize nedostal více prostoru.

tatjana1737
08.04.2017 5 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

Nečetla jsem Se(x)znam, takže nemám srovnání, ale Podle pravidel se mi líbilo. Sice mi vadila až přemíra vulgarismů z úst hlavní hrdinky a jejích kamarádek (méně je někdy více), ale bylo to svižné a vtipné. Děj šlo sice od určitého okamžiku předvídat, ale ostatní klady knihy to vyrovnaly, takže mi to nevadilo. Některé hlášky a slovní obraty mne donutily smát se nahlas. Jen škoda, že z jednoho mužského hrdiny, který se zprvu zdál dokonalý, se vyklubal v podstatě suchar - i když to asi bylo nezbytné, aby vynikl ten druhý, kterého bych brala taky a nejen kvůli velikosti mužství :-). Upřímně doufám, že pokud někdy skončím rozvedená s dítětem na krku, narazí si mne stejný borec jako hlavní hrdinku.

kytarka
06.03.2017 3 z 5

Dá se to číst. Kniha he místy i docela vtipná. Řádila bych ji spíše k takovým oddychovym knihám. Ve směs je to hodně podobné dosti americkým filmům na toto téma.

romana7467
31.08.2016

Myslela jsem si, že po přečtení Sexznamu autorka nebude mít čím překvapit. Při prvních pár stránkách jsem knihu trošku odsoudila.. Právě jsem ji dočetla a těším se na další knihu

Pagulina2
30.07.2016 5 z 5

Mě se tato knížka od spisovatelky Joanny Bolouriové moc líbila a líbí i nadále, je pohodová, šarmantní a oslovila mne na první pohled.

maruschka
07.07.2016 5 z 5

Oproti Se(x)znamu tak nějak sladší, i když se Cat snaží přesvědčovat nás, že je drsná, ve skutečnosti je to absolutní slušňačka, která si prostě občas zanadává, přesto jsem se neuvěřitelně bavila. A jo, bylo to předvídatelné, ale to mi absolutně nevadilo. Joanna ty chlapy prostě umí :-)

PolBara
03.05.2016 2 z 5

Příjemná oddechovka s předvídatelným koncem.

bookcase
12.04.2016 4 z 5

Vtipné, svěží, misty jsem se smála nahlas. Sprostá slova mi vůbec nevadila, hrdinku to zlidštilo.

Samira
05.03.2016 5 z 5

Autorčiny knihy jsou hodně jiné, ale díky hovorovějšímu stylu a hrdinům, kteří si rozhodně nehlídají spisovnou mluvu, nemusí sedět každému.
Mě si však její svěží styl a vtip získal. Její druhá kniha je výrazně romatičtější a s minimem sexuálních scén. O to je však vtipnější a já už se moc těším, co si na nás autorka přichystá příště.
Skvělé čtení na oddych a pobavení, ke kterému se ještě určitě vrátím.
Doporučuji!

Ditules
01.03.2016 4 z 5

Vtipná kniha ve stylu Bridget Jones. :) Pobaví a neurazí (až na ty vulgarismy tedy).

JisaOl
28.02.2016

Relaxační oddechová kniha. Přirovnávaná k Bridget Jonesové. Pobaví, a nezarmoutí.

Lendie
15.02.2016 4 z 5

Skvělá oddechovka. Velmi často jsem se u ni zasmála a zápletka byla dle mého názoru také dobrá. Jen mě mrzelo, ze jsem už asi od poloviny knihy tušila jak dopadne. Jinak je to velmi čtivá knížka. Velmi me pobavili hlavně dialogy s její dcerou Grace. Kniha splnila to, co jsem od ni čekala...zasmála jsem se, zlepšila si náladu a svým dějem me vcelku pohltila... Jen bych vytkla časté vulgarismy.

SBH
15.02.2016 3 z 5

Na rozdíl od Se(x)znamu se kniha dost pomalu rozjíždí. Zápletka není originální, ale to překonám. Na Dylana bych byla podstatně drsnější, vydírání samoživitelek mi otvíralo kudlu v kapse. Vulgární pražština mi vadila o něco méně než v předchozí knize, jen si myslím, že nepřispívá ani k autenticitě, ani k vtipnosti. Ano, od půlky se kniha nedá číst v metru (nutí k hlasitému smíchu). Nebohý Tom, oběť emocionálního pokusu, se nakonec ukáže jako rádoby padouch, takže ho naštěstí není potřeba litovat. Celkem dobrý.

Liduka
07.02.2016 4 z 5

Cat je svobodná matka, která píše do novin svůj sloupek. Jeho popularita ale klesá, tak se rozhodne, že dá na radu své kolegyně a bude se řídit radami v knize "Pravidla zásnub", která je podle ní horzný brak, a potom o tom napíše. Shodou okolností se seznámí se dvěma muži. Jeden je arogantní holkař a druhý milý gentleman. Na kterém z nich si vyzkouší pravidla a se kterým mužem nakonec zůstane, se dozvíte v této pěkné a čtivé knize. Jediné co bych snad autorce vytkla je příliš mnoho vulgárních slov v textu.

ruzovka
08.01.2016 5 z 5

Já jsem se u knihy pobavila a za mě ano, více takových knih . U takové knihy si odpočinu ,
zlepším si náladu . Nebyl pro mě problém se sžít s životy hlavních postav , chápala jsem city a pocity hlavní hrdinky.
Po dočtení knihy mně bylo velice líto, že se s nimi všemi už nebudu "vídat ".
A když se mně kniha takto líbí, neumím se hned začíst do další a musím nechat v sobě příběh doznít ..
Ráda se ke knize vrátím .

Andyy94
04.01.2016 5 z 5

Moje druhá kniha od této autorky a já jsem velice nadšena. Miluju její styl psaní! Knížka je taková oddechovka pro nás holky, ale za mě velké díky za tuhle skvělou knížku.

ivousekk
15.12.2015 5 z 5

Perfektní čtení! Přirovnala bych to k romatické komedii a jednu mi to opravdu připomnělo - Chceš mě, chci tě. Hodně podobné a stejně tak povedené a vtipné.
Pokud hledáte bezva holčičí čtení a relax, pak tohle určitě zkuste.

láska ženy rozvoj osobnosti, osobní rozvoj seznamky

2018  80%Nejkrásnější čas v roce
2014  75%Se(x)znam