Podivínsko

Podivínsko https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69090/podivinsko-69090.jpg 4 1 1

Fantaskní alegorie nazvaná Podivínsko je jako nastavené zrcadlo. Všechno je jinak než v našem bezpečném, reálném, zaběhaném světě, a zároveň je nám vše jaksi povědomé. Královská zábava pro všechny dospělé, kterým ještě v koutku duše uvízl kousíček dětství.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Votobia

Stranalandia , 1984

broskev28
05.08.2017 4 z 5

Na ostrově Podivínsku žije jediný domorodec, Osvald, který je měřítkem všeho. Takže např. hloubka moře je 10 osvaldů; bylo 30 osvaldů ve stínu; běhá až 60 osvaldů za hodinu. Pro lidi: osvald = přítel, nesvald = nepřítel, kdosvald = podezřelé individuum. Na ostrově dále žijí tvorové jako čárkouš - Skunk interpunk, kočkodrap - Mourkus panoramikus, rockouš - Avis Presley a samozřejmě mnoho dalších, jejichž stručnou, ale trefnou charakteristiku autor nabízí.
Stefano Benni má fantazii dítěte, ale ironický postřeh a sarkastické komentáře dospěláka. Jsem přesvědčena, že i v zemi, která byla kolébkou velkého J. C., má čtenářům co nabídnout. A kdyby byl vrstevníkem Járy C. a mohli se potkat, určitě by si měli co říci.

italská literatura

Stefano Benni