Podivín

od:


KoupitKoupit eknihu

Příběhy přibližně dvaceti evropských a amerických firem, které praktikují svobodu v práci jako filozofii organizace a řízení.

Příběh o tom proč bude svoboda v práci další vývojovou fází firemního světa. Kniha, která nejspíše změní náš pohled na to, jak přistupovat k podnikání.

Nesmírně čtivý a místy až neuvěřitelný příběh přerodu výrobní, direktivně řízené firmy v jednu z nejsvobodnějších společností dneška, které ostatní právem přezdívají “nejneobvyklejší pracoviště světa”. Zaměstnanci si zde sami rozhodují o věcech, na které má většina organizací dneška stoh směrnic nebo jiných předpisů a aparát manažerů, kteří ten stoh administrují. Mnozí lidé říkají, že po přečtení Podivína se už na svět organizací a řízení firem nedokázali nikdy podívat stejně jako dřív. Podivín svým příběhem přeměny existující firmy tak doplňuje Štěstí doručeno - vyprávění o svobodné firmě, která vznikla na zelené louce. Doplňuje také Svobodu v práci, která je příběhem bezmála dvaceti firem, které svobodu jako způsob organizace a řízení využívají.

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72623/podivin-72623.jpg 4.412
Orig. název:

Maverick! (1993)

Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, PeopleComm
více informací...
Počet stran:298
ISBN:978-80-904890-0-4
Nahrávám...

Komentáře (1)

bejan
16.09.2015

Garantuji vám, že nic podobného jste o řízení lidí a vedení firem nečetli. Kniha u které se budete smát, nevěřícně kroutit hlavou, rozčilovat se, říkat "to u nás nemůže fungovat", jen abyste se utvrdili v přesvědčení, že šílený systém, ve kterém vyrůstáme a pracujeme má přeci jen nějaký význam. Nemá. Nechali jsme se dobrovolně zavřít do klece. Ve škole. V práci.
Psáno lehkým stylem. Velmi inspirativní.

P.S. Kniha Podivín není o dvaceti firmách, je jen o několika firmách, které vybudoval a vlastní (spolu se svými svobodnými zaměstnanci) Ricardo Semler.

Štítky

svoboda v práci

Autor a jeho další knihy

Ricardo Semler

Ricardo Semler
brazilská, 1959

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených18x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst24x
v Chci si koupit6x
v dalších seznamech1x