Podivín

Příběhy přibližně dvaceti evropských a amerických firem, které praktikují svobodu v práci jako filozofii organizace a řízení. Příběh o tom proč bude svoboda v práci další vývojovou fází firemního světa. Kniha, která nejspíše změní náš pohled na to, jak přistupovat k podnikání. Nesmírně čtivý a místy až neuvěřiteln... celý text

Nesmírně čtivý a místy až neuvěřitelný příběh přerodu výrobní, direktivně řízené firmy v jednu z nejsvobodnějších společností dneška, které ostatní právem přezdívají “nejneobvyklejší pracoviště světa”. Zaměstnanci si zde sami rozhodují o věcech, na které má většina organizací dneška stoh směrnic nebo jiných předpisů a aparát manažerů, kteří ten stoh administrují. Mnozí lidé říkají, že po přečtení Podivína se už na svět organizací a řízení firem nedokázali nikdy podívat stejně jako dřív. Podivín svým příběhem přeměny existující firmy tak doplňuje Štěstí doručeno - vyprávění o svobodné firmě, která vznikla na zelené louce. Doplňuje také Svobodu v práci, která je příběhem bezmála dvaceti firem, které svobodu jako způsob organizace a řízení využívají. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72623/podivin-72623.jpg 4.411

Maverick! (1993)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, PeopleComm

bejan
16.09.2015

Garantuji vám, že nic podobného jste o řízení lidí a vedení firem nečetli. Kniha u které se budete smát, nevěřícně kroutit hlavou, rozčilovat se, říkat "to u nás nemůže fungovat", jen abyste se utvrdili v přesvědčení, že šílený systém, ve kterém vyrůstáme a pracujeme má přeci jen nějaký význam. Nemá. Nechali jsme se dobrovolně zavřít do klece. Ve škole. V práci.
Psáno lehkým stylem. Velmi inspirativní.

P.S. Kniha Podivín není o dvaceti firmách, je jen o několika firmách, které vybudoval a vlastní (spolu se svými svobodnými zaměstnanci) Ricardo Semler.

svoboda v práci

Ricardo Semler