Podivín

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběhy přibližně dvaceti evropských a amerických firem, které praktikují svobodu v práci jako filozofii organizace a řízení. Příběh o tom proč bude svoboda v práci další vývojovou fází firemního světa. Kniha, která nejspíše změní náš pohled na to, jak přistupovat k podnikání. Nesmírně čtivý a místy až neuvěřitelný příběh přerodu výrobní, direktivně řízené firmy v jednu z nejsvobodnějších společností dneška, které ostatní právem přezdívají “nejneobvyklejší pracoviště světa”. Zaměstnanci si zde sami rozhodují o věcech, na které má většina organizací dneška stoh směrnic nebo jiných předpisů a aparát manažerů, kteří ten stoh administrují. Mnozí lidé říkají, že po přečtení Podivína se už na svět organizací a řízení firem nedokázali nikdy podívat stejně jako dřív. Podivín svým příběhem přeměny existující firmy tak doplňuje Štěstí doručeno - vyprávění o svobodné firmě, která vznikla na zelené louce. Doplňuje také Svobodu v práci, která je příběhem bezmála dvaceti firem, které svobodu jako způsob organizace a řízení využívají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72623/podivin-72623.jpg 4.516
Žánr
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, PeopleComm
Orig. název

Maverick!, 1993

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Podivín

Přidat komentář
lubosvnenk
19.10.2019

Na knihu jsem se moc těšil. To je asi ten největší problém. Semler je vtipný charismatický borec, který řídí svůj podnik tím správným, (r)evolučním směrem. I tak mi zde ale něco chybělo, abych mohl dát absolutorium. Možná až přílišný detailismus nad svým životem, či jména 128 kolegů, která asi úplně nepotřebujeme vědět. i tak 85%.

bejan
16.09.2015

Garantuji vám, že nic podobného jste o řízení lidí a vedení firem nečetli. Kniha u které se budete smát, nevěřícně kroutit hlavou, rozčilovat se, říkat "to u nás nemůže fungovat", jen abyste se utvrdili v přesvědčení, že šílený systém, ve kterém vyrůstáme a pracujeme má přeci jen nějaký význam. Nemá. Nechali jsme se dobrovolně zavřít do klece. Ve škole. V práci.
Psáno lehkým stylem. Velmi inspirativní.

P.S. Kniha Podivín není o dvaceti firmách, je jen o několika firmách, které vybudoval a vlastní (spolu se svými svobodnými zaměstnanci) Ricardo Semler.


Doporučujeme

Konec prokrastinace
Konec prokrastinace
Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení
Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení
Velmi osobní kniha o zdraví
Velmi osobní kniha o zdraví
Hygge - Prostě šťastný způsob života
Hygge - Prostě šťastný způsob života

Štítky

svoboda v práci

Autor a jeho další knihy

Ricardo Semler
brazilská, 1959

Podobné knihy

Kniha Podivín je v

Přečtených24x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených2x
Knihotéce10x
Chystám se číst33x
Chci si koupit11x
dalších seznamech1x