Podezření

Podezření https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502464/bmid_podezreni-CtZ-502464.jpg 4 101 30

Podezření série

Mrazivý, strhující krimipříběh o šokujícím případu rodinné vraždy, jehož řešení leží v rukou někoho, kdo se v minulosti možná dopustil stejného zločinu… Doktorka Gretchen Whiteová je konzultantkou bostonské policie se specializací na antisociální chování, s nímž má coby sociopatka vlastní bohaté zkušenosti. Když ji požádají o pomoc s výslechem Violy Kentové, třináctileté dívky podezřelé z vraždy své matky, Gretchen okamžitě pochopí, že má co do činění s psychopatkou, které dělá dobře zájem veřejnosti o její krutý, úděsný čin. Ale spáchala ho skutečně ona? A pokud ne, tak kdo jiný? Co všechno skrývala rodina Kentových? A neskrývá něco podobného i Gretchen?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

A Familiar Sight , 2021

LenkaMacak
25.03.2023 2 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli krásné obálce a po přečtení je to stále to jediné, co se mi na ní líbí. Zvláštní postavy, dialogy o ničem, strašně chaotický děj a k tomu to ještě víc chaotičtější přeskakování do minulosti. Strávila sem s ní víc jak týden a vzala mi chuť číst.. 2/5*

jeny-v
21.03.2023 4 z 5

Budiž, tak jsem tentokrát ujela na knize, ve které všude kolem vystupují psychotici, psychopati, sociopati a empati. Čtení to bylo nadmíru těžkopádné, křivolaké a teatrální s nečekaným koncem. Plusem byly krátké kapitoly, kde se střídalo vyprávění Gretchen Whiteové (současnost) a Reda Kenta (přeházené obrazy minulosti). Než známá právnička Leny Brookerová spáchá sebevraždu, zanechá vzkaz kamarádce: Zvorala jsem to, Gretch. Ona je jako ty. Doktorka Whiteová, konzultantka s pochybnou minulostí se s nasazenou policistkou Marconiovou snaží nalézt pravdu, která je hodně zašmodrchaná.

alcerka
10.03.2023 2 z 5

Autorka se tak moc snažila napsat psychothriller. Tak moc... Bohužel nezadařilo se.

baji42
07.03.2023 3 z 5

Začátek mě hodně zaujal, ale postupně se tempo trochu zvolnilo a nakonec musím hodnotit jen třemi hvězdami. Škoda, potenciál tam byl větší.

Pitbullka
05.03.2023 4 z 5

Velmi zajímavý příběh, ale docela náročný na pozornost. Chvilku mi trvalo než jsem se zorientovala ve všech postavách a dějových linkách.

hlenicka
03.03.2023 4 z 5

Ze začátku jsem už myslela, že to nebude můj šálek kávy. Čím jsem ale četla dál a začala se nořit do děje,začala jsem si to užívat.
Rozuzlení a konec byl za mě dost zamotany jako klubko,které se ne a ne rozplést,ale pochopila jsem. Bohužel, do psycho thrilleru to má hodně daleko a rozhodně mi vlasy hrůzou nestávaly. Postav bylo akorát, aniž by byl člověk zmatený. A že ta dějová linie šla od konce na začátek,jak to tehdy začínalo,bylo zajímavý, ale za mě o ničem.

Hope80
02.03.2023 3 z 5

Kniha vypadala dost nadějně, ale nakonec to byl průměr a nějak mě neoslovila. Byla zbytečně dlouhá a občas jsem přeskočila i řádky, ani rozuzlení a konec to nezachránil.

nada3314
13.02.2023 4 z 5

Pokud vaše srdce touží po psychologickém thrilleru je ta správná doba sáhnout po Podezření!

Brianna Labuskes není ve světě žádným nováčkem, na goodreads jsem narazila na 4 její knihy. U nás bohužel vyšla jen tato jedna, ale věřím, že nakladatelství ji dá šanci a ještě o ní uslyšíme. Byla bych moc ráda se s ní ještě někdy setkat.

Nemůžu opomenout obálku na pohled i omak jsem ještě žádnou takovou neviděla, vše je doplněno červenou ořízkou. Na tohle se tak krásně kouká. Při čtení jsem ji pořád hladila a nemohla se nabažit. Opravdu čtenářský zážitek se vším všudy.
Hlavní postava je Gretchen Whiteová, které už od dětství byla diagnostikována sociopatie.

Ze soukromých důvodů si ji vzal pod svá křídla detektiv Patrick a ona mu za to pomáhá s profilováním a zatýkáním vrahů. A neudělal chybu, že ji tuto šanci dal. Je v tom vážně dobrá a je velmi cenným pomocníkem pro policii. Už se ji za svou kariéru podařilo pomoct zatknout plno vrahů. Nyní to má o to těžší, že musím pomáhat s dopadením vraha své kamarádky a vražedkyní je označená mladá dívka Viola, ve které se Gretchem vidí a tak nějak podvědomě tuší, že vše je jinak, než se na první pohled zdá.

Úžasný čtivý psychologický thriller, plný zvratů a se zvlášť šokujícím koncem!

Dela111
04.02.2023 3 z 5

Tento thriller má výborný námět a anotace je velmi lákavě napsaná. Příběh přináší určitý vhled do chování sociopatů a psychopatů, ale právě od tohoto jsem čekala víc. Rozhovory s dítětem, psychopatkou podezřelou z vraždy, byly pouze dva a nijak dlouhé.
Děj je vyprávěn v mnoha časových rovinách, s osudy hlavních postav se čtenář seznamuje prostřednictvím linek jak ze současnosti, tak o několik dnů, týdnů nebo roků zpětně, tady se hodně skáče v čase. Postupně se tak vysvětluje, co se vlastně stalo.
Bohužel zpracování nebylo pro mne poutavé, knihu jsem četla nezvykle dlouho, děj mě nedokázal patřičně upoutat, až posledních asi padesát stran bylo lepších.
Nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatné, ale do napínavé thrillerové jízdy má tato kniha daleko.
65 %

Petra00
04.02.2023 3 z 5

Knížka mě zaujala svým nádherným zpracováním, úžasná obálka a červená ořízka mě v knihkupectví nalákaly a když jsem si přečetla, o čem kniha je, tak to byla jasná volba.
Začátek byl takový pomalejší, střídají se postavy a v rámci toho ještě časy, takže trochu trvalo se zorientovat.
Četlo se dobře, ale občas to bylo možná trochu moc zamotané, bylo tam docela dost postav, které byly do příběhu zapojené. Měla jsem pořád spoustu otázek ale občas mi chyběly odpovědi.
Co mě zklamalo asi nejvíc bylo, že jsem čekala mnohem více o chování dcery Violy, která byla psychopatkou a nejspíš i vrahem své matky (není spoiler, je to v anotaci). V dějí měla velkou roli ale v podstatě žádné detaily tam o ní nebyly a řešilo se celou dobu spíše vyšetřování.
Ale jinak fajn, pokud vyjdou i další díly tak si je nejspíš přečtu.

2023  72%Podezření
2024  85%Odhalení