Podezřelý

Podezřelý https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190573/bmid_podezrely-Ldk-190573.jpg 4 192 61

Na tom, že se policisté někdy dostanou do přestřelky, není vůbec nic divného. Když se k ní ale připletou náhodou, ve chvíli, kdy si ve služebním voze užívají vzácnou chvilku odpočinku, je to zatracená smůla. Zvlášť když po celé té hrůze zůstane na dlažbě pár mrtvých. Mezi nimi jedna policistka. Její parťák Scott James svoje zranění přežije. Výčitky svědomí a touha po pomstě mu však nedávají spát. Všechny stopy po zuřivých zabijácích se ztrácejí, nikdo neví, proč přišly oběti o život. Případ uzavřen. Scott se však nechce vzdát a osud mu přihraje trochu neobvyklého pomocníka. Či spíš pomocnici. Fenku německého ovčáka Maggie. A jak se záhadný případ znovu otevírá a rozkrývá, nalézají k sobě ti dva nelehkou cestu, oba poranění na těle i na duchu. Příběh Scotta a Maggie činí z téhle knihy víc než jen pouhou detektivku, je dojemnou sondou do psí duše, která nemůže nechat chladným žádného „pejskaře". Milovníci napínavých kriminálních příběhů si pak užijí nečekaných zvratů a – jak už to u Roberta Craise bývá - také ohromujícího rozuzlení. Padouši se totiž často skrývají právě tam, kde by je nikdo nehledal. Robert Crais je držitelelem titulu GRAND MASTER 2014 detektivního žánru. Sympatické hrdiny tohoto příběhu, včetně psí hvězdy Maggie, uvidíme i na plátně, produkce se ujali Nina Jacobsonová s Brad Simpson, producenti slavných Hunger Games.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Suspect , 2013

šipek
06.03.2017 4 z 5

Tak díky databázi knih jsem narazil na tohoto autora a musím říci dost dobrý. Celkem dojemný příběh o přátelství Scotta a fenky německého ovčáka Meggie. Pro mě bylo překvapivé jak se střídaly pohledy jednotlivých postav a dokonce i Meggie. Kniha má spád a moc dobře se čte, je to takové pohodové čtení. Určitě sáhnu po další knize tohoto autora.

vincek1
24.02.2017 4 z 5

Po knize Slib, druhá kterou jsem od tohoto autora přečetl, zatím. Jen pořadí se mi jaksi nepovedlo, protože Podezřelý vlastně začíná "spolupráci" obou hlavních hrdinů. Jinak četba pro odreagování od běžného života v naší zemičce. Až si čtenář řekne, "ještě, že se něco podobného neodehrává u nás", podruhé zatím a doufám, že nadlouho.

Kačí137
24.01.2017 4 z 5

Jsem pejskař, mám německého ovčáka a ráda čtu detektivky. Světe div se, mám moc ráda tento díl :-) Hezky se to četlo a ano, něco je trochu mimo mísu, ale co. Proto čteme příběhy smyšlené a ne novinové zprávy :-)
A pohled od fenky je tak hezky psovitý, úplně v ní vidím to své zlatíčko.
Samozřejmě detektivní zápletka je absolutně v pořádku, abych nezapomněla, že.

biki
04.11.2016 5 z 5

Tento příběh se zcela jistě může řadit k těm nejlepším a nekrásnějším o přátelství člověka a psa. Je to také jedno z nejvěrohodnějších zpracování předpokládaných myšlenkových pochodů psa a náhledů do jeho "duše", aniž by se autor dopustil přílišného polidšťování. A abych nezapomněla, je to též výborná detektivka, jak je už u Craise pravidlem.

gatear
14.03.2016 5 z 5

Autora jsem neznala. Proto mam ráda tyto stránky, daly mi na tohoto autora tip a on a jeho knížka mě nezklamali. Rozhodně se porozhlédnu po dalších knihách. Kdo chce knihu od které neradi odcházíte, tak tohle je fakt dobrá volba

lifeoptimist
14.01.2016 5 z 5

Zase jedna super kniha, začetla jsem se a nemohla odtrhnout, ještě že jsem měla v práci odpolední, protože jak se příběh rozběhl tak jsem začala v půl jedenácté a ve tři ráno skončila :-), fakt mě to strhlo a chtěla jsem to dočíst, je sice pravda že jsem rozuzlení tipla už před koncem správně, ale i tak super. Navíc miluju psy, takže se nemůžu dočkat až u nás vyjde i další kniha s Maggie, teda doufám že vyjde .....

jprst
05.01.2016 5 z 5

Netradičně a přitom nápaditě zpracovaný detektivní příběh, především úseky vyprávěné z pohledu feny Maggie, které vystihují vztah psa vůči člověku. Autorových knih jsem četl více, ale tato mne opravdu příjemně překvapila.

Rade
28.09.2015 4 z 5

Celkem fajn detektivka, jedna hvězdička navíc za tu psí psychologii.
Já jsem sice spíš "kočičí", než "psí" (máme kocoura), ale přiznávám, náš kocourek by za mě svůj život nenasadil...

Mandalka74
11.08.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

milamarus
08.07.2015 5 z 5

V krátké době další kniha, kde je psychologická linka jasně dána názvem kapitoly, mj. SCOTT a MAGGIE, muž a pes (tedy fena). Oba jsou zdrceni ztrátou blízké osoby a cítí, že zklamali. Oba potřebují neprodleně nový impuls k životu a taky hodně pochopení. Stvoří smečku. Když je jeden unavený, druhý převezme vedení a žene věci kupředu. Vždyť vyšetřování je dlouhé a plné nejrůznějších stop a možných pachatelů spoléhajících se na štěstí. (Buďte si jisti, že to jim musí zákonitě dojít.)

Je to pětihvězdičkové čtení a (snad i) věrné zachycení toho všeho, co nevidíme – uvažování.

Michaél74
05.06.2015 4 z 5

Nebýt fenky německého ovčáka Maggie, byla by to průměrná detektivka. Kniha stojí za přečtení jen díky hezky popsanému vztahu mezi policejním psovodem a jeho psem a zajímavým pasážím vyprávěným z pohledu Maggie, kdy autor popisuje, jaké má pes v dané situaci pocity a jak myslí. Vlastní kriminální zápletka a vyšetřování mi už tak zajímavé nepřišlo. Maggie a Scott se vrátili i v dalším románu Slib, který vyšel v roce 2016.

ovpana
01.06.2015 1 z 5

Dobra kriminalka

Alča I.
06.08.2014 5 z 5

Čtivé, kriminální zápletka super. Dostala mě láska člověka a psa. Moc pěkné.

magnolia
23.05.2014 5 z 5

Detektivní romány často nečtu, ale recenzím nešlo odolat a mají pravdu. Mám ráda takové příběhy, které nejsou jenom o vyřešení zločinu. Hlavní hrdina mě okouzlil, stejně jako jeho psí parťačka. Zajímavé a napínavé čtení (včetně závěrečné poznámky autora), plné pochopení pro psí i lidskou duši.Doporučuji.
(Nenechte se odradit hodně smutným začátkem příběhu).

Neri
16.05.2014 5 z 5

Čtivá a překvapivě příjemná kniha, hlavní zásluhu na tom ale má, alespoň pro mě, Maggie. Kapitoly psané tak, jak ze svého psího pohledu vnímá svět a vztah k člověku ona, jsem četla bez dechu a ačkoliv mám načteno spoustu knih o psech, tahle kniha byla v mnohém jiná, věrohodnější, silnější, pravdivější. Pro mě by tam vlastně detektivní zápletka ani nemusela být, mě si získala Maggie.

kneslova
14.04.2014 5 z 5

Já dávám 5 hvězdiček neboť kniha mě moc potěšila, a dávám je ne kvůli příběhu, ale jedině a výhradně kvůli Maggii, která je prostě skvělá a úžasná.

MartinaF
12.04.2014 5 z 5

Kniha je prostě velmi krásná, má své kouzlo, které vás přiměje ji přečíst od začátku do konce bez dechu. Teprve na konci si vydechnete a zatoužíte po tom, aby příběh měl pokračování.

Henriette
01.04.2014 5 z 5

Mé první setkání s autorem proběhlo nad očekávání dobře. Body má nejen za kvalitní detektivku, svižný styl psaní a správně dávkované napětí, ale především za krásně popsaný vztah člověka a psa.

Maragad
29.03.2014 5 z 5

Kniha mě mile překvapila, četla se opravdu skvěle. Děj byl střídavě napínavý a zajímavý, osobní život hlavních postav se prolínal s vyšetřováním. Střídaly se pohledy více postav, ale z pohledu Maggie jsem byla nejvíce překvapená, nejen že byl velmi reálný, ale navíc jsem se s ničím podobným v knize nikdy nesetkala. Nahlédnutí do psí duše bylo zajímavé a zábavné. Sledování toho, jak se buduje pouto mezi zvířetem a člověkem, je něco nádherného. Začátek knihy mě zmátl, opravdu jsem nečekala, že se z toho dokáže vyvinout taková zápletka. Kniha pro mě byla nepředvídatelná a napnutá jsem byla až do poslední stránky. Nebyly tu žádné zbytečné popisky, které by vás brzdily ve čtení, a tak stránky opravdu přímo hltáte. A jako u každé správné detektivky je závěr přímo šokující.

Rodaw
24.03.2014 5 z 5

Podezřelý je opravdu nádherná knížka, která mě neskutečně moc mile překvapila, našla jsem si díky ní dalšího oblíbeného spisovatele- pana Roberta Craise - a vlastně s klidem můžu říct, že knížka se zařadila mezi nejlepší a nejmilejší knížky, které jsem kdy četla.
Kriminálky zase tak moc nečtu, ale "novodobého Komisaře Rexe" jsem si prostě přečíst musela. Všichni pejskaři si podle mě tento příběh zamilují, protože je v něm nádherně vidět přátelství mezi člověkem a psem. Mezi Scottem a Maggie. Neuvěřitelné přátelství. A oba neuvěřitelně velcí sympaťáci :-)
Pokud máte nějakého hafana doma, určitě víte, že je to přítel na život a na smrt. Taková je i Maggie. Za svého pána by dýchala, nasadila by za něho život. Ačkoli cestu k sobě neměli vůbec jednoduchou, vlastně spíš smutnou, vzniklo mezi nimi zkrátka nezapomenutelné přátelství.
K tomu všemu má knížka dobrý nápad, je akční a rozhodně má spád. Já se u čtení nenudila ani chviličku!! :-)
Hlavně začátek knížky byl celkem dojemný, když Maggie i Scott přišli o parťáka. To bylo hodně smutné.
DOPORUČUJI VŠEM, HLAVNĚ PEJSKAŘŮM! :-)
PS: Moc mě překvapilo, když jsem se dozvěděla, že Robert napsal knížku Rukojmí, podle které je i film (hraje v něm Bruce Willis). Od tohoto autora si moc ráda přečtu i další knížky :-)

německý ovčák

Robert Crais