Chodící pohroma

Ivy je 12 let a za svůj život už zvládla vytočit pěknou řádku nafrněných aristokratů. Je nehorázně neskromná, nesmírně neposlušná, ale i nečekaně nebojácná a neskonale nezdolná. Co jiného také zbývá nebohé opuštěné sirotě, samotné na celém světě!!! Jenže poslední dobou se kolem ní začíná roztáčet záhadný kolotoč plný intrik, přízraků a dokonce i zákeřných zločinů a mordů. Je možné, aby všechny ty neuvěřitelné nehody a nepravosti naznačovaly, že je Ivy možná něco víc než jen obyčejná holka?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259930/podeska-ivy-chodici-pohroma-jMM-259930.jpg 3.636

Poděska Ivy 1.

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Fragment (ČR)

Anyone But Ivy Pocket, 2015

Kniha Chodící pohroma

allita99
10.07.2020

Super kniha! Vtipná někdy napínavé, prostě je suuuuupeeeer!!!

PanTydlitát
29.06.2020

Děj byl napínavý. Záludný. Kniha se mi líbila. Jediné co mě nehorázně štvalo, byla reakce lidí na Ivyino chování. Já, vznětlivý osoba, bych nejspíš pukla vzteky a od srdce té upřímné holce něco řekla. Na druhou stranu měla Ivy opravdu odvahu. Odvahu nejen, doručit něco tak vzácného jako diamant do Butterfield parku, ale taky odvahu říct komukoli něco nehorázně upřímného.

any333
08.01.2019

U téhle knihy vážně nedokážu říct, proč jsem si ji vybrala. Možná za to může ta lebka po straně a nebo anotace, nebo spíš to, že jsem místo na obálku hleděla na štítek na hřbetu příběhu. Zmiňuji to hlavně proto, že samotná Ivy na coveru mě trochu odrazovala, protože jsem dávala přednost její ilustrované verzi, co se podle mě hodí mnohem víc a dělá ji 'tajemnější'. Každopádně jsem nakonec začala číst a potvrdilo se mi domněnka o jisté nadsázce, co vyznívá už z popisku. Připomnělo mi to takové ty starší seriály s trochu přihlouplým humorem, co dávali v televizi, když jsem byla malá. Osobně nejsem takový nešika, ani se nic nesnažím tak moc rapidně někomu vnucovat, ale když jsem si zvykla na Ivyin nezvyklý přístup a smířila se s ním, hned to šlo o něco líp. A taky jsem se nezastavovala pokaždé, když ji - a nebo mě - něco vytočilo.
Za pro mě nejkrásnější prvky z celého příběhu bych označila již samo o sobě magické prostředí Londýna, zmíněné kresby laděné do gotického rázu a tajemství, které se táhlo společně s dějovou linkou. Přiznávám se, že jsem je sice prokoukla docela brzy, ale přesto mě jakýmsi 'zvráceným' způsobem bavilo pozorovat, co Ivy dalšího nepřístupného provede. A taky to z hlediska předvídatelnosti nemůžu moc soudit, protože jsem už zvyklá na něco těžšího. Ale jako oddechovka k vypnutí mi to tedy docela vyhovovalo.
Právě proto jsem byla nejvíc překvapená tehdy, když jedna z postav odhalila, proč stále počítala a proč její pokoj skrýval takové neznámo. Docela mě tahle podrobnost rozesmutnila, ale díky Ivy se to v takovém duchu netáhlo vůbec dlouho. To, co se autorovi nedá nijak zapřít, je nespočet naprosto bizarních situací, kdy by se někdo už dávno hanbou probořil do podlahy, ale on to přesto svou postavu nutí hnát do stále monstróznějších extrémů. Osobně si myslím, že s touto sérií - jakýmsi rozšířením obzorů v kategorii nové vlny fantasy pro první stupeň - skončím tady, u prvního dílu. Napadá mě totiž tolik pravděpodobných scénářů, jak by se to mohlo uzavřít, že se raději zase vrátím k příběhům, co mě nutí připadat si slepá. A nebo co mě moc rádi klamou různými nevinnými odbočkami.

kapr
22.08.2018

Hodně praštěná knížka, o hodně praštěné dívce. Kniha je krásně vybavena, je vidět, že si s ní opravdu někdo pohrál po všech stránkách. Naopak knížka sama byla pro mne velkým zklamáním, a hlavní hrdinka dvojnásob. Nechci konkretizovat, skončil bych ve spoilerech, ale takovou hrdinku aby pohledal.
Ještě jsem si přečetl předchozí, krásně rozporuplné komentáře.
Ano knížka je nádherně, sympaticky, i líbivě vypravena. Příběh bohužel už trošku kulhá. Osobnost hlavní hrdinky odpovídá spíše mateřské školce, než dvanáctileté dívce.
Za tu nádhernou výpravu nakonec dávám knížce jednu zaslouženou hvězdu. Jinak text, ten je podprůměrný, a podání míry inteligence průměrné dvanáctileté dívky by si bylo zasloužilo ten odpad!

DancerAnnBooks
09.05.2018

Kniha se mi hodně líbila a byla napínavá a taky zábavná

Elulilinka1
28.12.2017

Kniha se mi velmi líbila, protože s hlavní hrdinkou knihy jsem snad dvojče.
Vystihující definice CHODÍCÍ POHROMA - je v mém případě absolutně na místě.
A proto knihu doporučuji zejména smolařům. :)

BookLoverJane
22.11.2017

Tahle kniha se mi moc líbila. Líbilo se mi na ní to, že to vyprávěla ta Ivy (v 1. osobě) a bylo to dobrodružné. Četla se dobře, je hodně napínavá.

Markét123
21.06.2016

Tahle kniha byla moc pěkná :) Jiná než jakákoliv jiná :) Určitě napínavá ;) Doporučuji ! Hlavně holkám ve věku 10-13 let,ale každý má rád jiný styl. ;)