Pod štítem magie

Pod štítem magie https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507198/bmid_pod-stitem-magie-S18-507198.jpg 4 105 31

Pod štítem magie série

1. díl

Jen ona může zachránit rozpadající se království. Fantasy pro fanoušky hitu Kouzla rodu Thornů. Hálendijské království prohrává válku na hranicích a proslýchá se, že brzy bude čelit ještě vražednější hrozbě. Princezna Jennesara se chce zapojit do bojů, otec s ní však má jiné plány – přislíbil její ruku princi sousední Turie. Cestou za snoubencem je však královská karavana přepadena a Jenna pochopí, že zvěsti se mýlily… hrozba na obzoru je totiž mnohem děsivější. Dokáže odhalit smrtící tajemství dřív, než bude příliš pozdě pro ni i pro celé království?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Shielded , 2020

lena.o.knihach
08.03.2023 3 z 5

Hálendijské království je ve válce a místo toho, aby princezna Jennesara jela do boje, míří do sousední země za svým snoubencem. Po cestě je ale karavana přepadena a Jenna musí čelit hrozbám, které si ani ve snu nedovedla představit.

Pod štítem magie je průměrná knížka ve všech směrech.
V ničem se tady nejde do hloubky. Je toho na 300 stran až příliš a nic není pořádně vysvětlené.
O magii víme tolik jako hlavní hrdinka - nic. Zázračná knihovna, a zároveň asi i důvod, proč by to mělo být pro fanoušky Kouzel rodu Thornů, je tady také nakousnutá jen minimálně a opět o ní nevíme skoro nic.

Postavy nemají žádný vývoj, chybí jim něco, pro co bych si je pamatovala.
Možná to je dobře připravený první díl, kde si autorka všechny odpovědi nechává až do pokračování, ale mě od toho právě z tohoto důvodu i odradila. Nezaujalo mě v příběhu nic, abych chtěla vědět, co se bude dít dál.

Pod štítem magie bych doporučila čtenářům, kteří toho z ya fantasy nemají tolik načteno, protože kapitoly ubíhají a čte se to samo, ale fanoušek tohoto žánru by rozhodně neměl očekávat nic velkého, možná i pak dokáže kniha (aspoň trochu) překvapit.

#spoluprace @albatrosmedia

Kate3003
05.03.2023 3 z 5

Hlavu vzhuru. Prijdou o veskerou moc, jakmile jim prestanes prikladat dulezitost.

Kniha je velmi ctiva i pres svuj pomalejsi zacatek, kde se toho zas tolik nedeje stranky mizi rychle diky tomu, ze ma autorka velmi prijemny styl psani. Jedna se o prvni dil duologie, takze se nas autorka snazi seznamit se svetem, ktery vytvorila a jednotlivymi postavami. Nebylo by od veci se vice dozvedet o magii, ktera se zde objevuje, ale treba se vice dozvime v dalsim dile.
Hlavni hrdinka Jenna neni tak uplne typicka princezna. Namisto aby se venovala svuj cas vyberu obleceni a plesum tak prochazi vycvikem v boji a radsi nez saty nosi kalhoty. Vetsina lidi ji proto ma za trochu vystredni. Me diky tomu byla dost sympaticka. I ostatni postavy jsou fajn. V pribehu se naslo par zajimavych zvratu, ale nic co bylo nejak vice prekvapive.
Jedna se o takovou typickou YA oddechovku s nadechem fantasy u ktere se pobavite, dobre se cte, ale nijak zavazne neprekvapi. Presto bych rekla, ze na prvotinu velmi dobre napsano a u cteni se nudit nebudete. Pokud vyjde dalsi dil tak si ho rada prectu.

Knihu jsem v ramci #spoluprace dostala od @albatrosmedia za coz dekuji.

KnihomoLucy196
04.03.2023 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, avšak v každé se najdou nějaké mouchy..
Každopádně dávám 4 hvězdy a těším se na další díl!

blanka5960
23.02.2023 4 z 5

Pod štítem magie je moc milá, pohodová knížka. První díl duologie nás zavede do světa, kde magie byla zakázána a mágové byli vykázáni na světadíl.

Na severních hranicích království Hálendi se dějí podivné věci. Chystá se k válce, království brzy bude čelit obrovské hrozbě.
-------------------------------------------------------------
Královská dcera princezna Jennesara je velmi zdatná bojovnice, doufá že se bude moci aktivně zapojit do obrany Hálendi. Plány se ale mění. Její otec uzavírá smlouvu se sousedním království Túrie, nabízí ruku své dcery korunnímu princi Enzovi, výměnou za vojsko na obranu svých hranic. Jennesara nemá na výběr a vydavá se na cestu do sousedního království, aby zachránila svůj lid. Po cestě do Túrie však dojde k útoku a Jenessara bojuje o život.
Kdo stojí za útokem, kdo je přítel a kdo zrádce?

Milá, pohodová fantasy knížka, jednoduše napsaná, přesto má co nabídnout. Magie, divočina, boj o přežití, zrada, lež, pravda, tajemství, láska.....to vše odhalí první díl této YA fantasy. Jsem zvědavá co se bude dít v dalším díle, těším se na pokračování.

A co vy, máte rádi princezny bojovnice? Zaujala vás, chystáte se číst Pod štítem magie nebo už máte přečteno ?

Tenebris_Draco
16.02.2023 5 z 5

Nejprve jsem z této knihy byla kapku nesvá. Nikoliv, že by mě nezaujal obsah, spíš to bylo tím, že je to prvotina autorky.
Ovšem bála jsem se zbytečně! Stránky mi utíkaly jako voda a já se příběhu nemohla nabažit. Ano, bylo to několik nesrovnalostí a to i s mapou! Kde je mapa? Potřebuji jí.
Každopádně jsem si to užila a nemohu se dočkat dalšího dílu.

terka98
15.02.2023 3 z 5

Debut autorky nabízí čtenáři příjemný první náhled do světa, který vystavila. I přes delší kapitoly se příběh četl rychle. Autorka má velmi příjemný, nenásilný a lehký styl psaní. Magické aspekty jsou příjemným doplňkem, byť o magii, jaká zde funguje toho moc nevíme a v prvním díle nic moc nezjistíme, protože ani naše hlavní hrdinka moc informací o magii nemá. Stejně tak, se moc nedozvíme o charakterech jednotlivých postav, s výjimkou několika povrchových aspektů. Nic hlubšího tu zatím nenajdeme. I přes to, ale byla většina postav příjemná a až na menší odchylky v konání princezny, které nebyly k rozvinutí příběhu nutné, se nikdo nechoval bezdůvodně iracionálně. Děj samotný zaběhlého čtenáře YA asi nepřekvapí, ale i přesto, jsem zvědavá, kam se autorka rozhodne příběh posunout v druhém díle. Jako oddechovější fantasy knížka bylo Pod štítem magie příjemné čtení.

1259
14.02.2023 5 z 5

Moc hezký příběh, dobře napsaný, skvěle se četl a jestli bude pokračování tak sem s ním.

Veju007
08.02.2023 4 z 5

Pod štítem magie na nás čekalo ve VIP tašce na HumbookFestu a já jsem za to velmi ráda.

Princezna Jennesara by se asi nejradši narodila jako princ, aby mohla prokázat své bojovné schopnosti. Místo toho je její ruka přislíbena princi sousedního Království, kterého nikdy nespatřila, výměnou za jejich armádu, která by pomohla Hálendii ve válce na severních hranicích. Cestou je ovšem jejich karavana přepadena a Jennesara se sama ocitá v boji proti zradným magickým končinám i proti zrádcům ve vlastních řadách. Podaří se jí zabránit v blížící se válce obou Království? A jak do všeho zapadá historie tajemných mágů?

Velmi milá YA fantasy knížka, která sice nepřináší nic moc originálního, přesto se budete bavit. Úplně bych to asi nepřirovnávala ke Kouzlům, někdo by možná mohl být ve finále zklamaný.
Jenessara je skvělá hlavní hrdinka, která se snaží zjistit tajemství své země, rozhodně se nezalekne žádného boje a má pár fakt slušných badass momentů.

Knížka je čtivá a napínavá, stránky utíkají pod rukama a osudy hlavních hrdinů vás nenechají chladnými. Na druhý díl se rozhodně velmi těším a jsem zvědavá, jestli autorka udrží stejnou laťku.

baslerka1
03.02.2023 4 z 5

Tato kniha nepřekvapí. Vůbec ničím. Už od anotace je očividné, jak bude vypadat romantická linka a ještě před otevřením je každému zřejmé, jak kniha skončí. Tudíž hlavní postavy čtenář prokoukne sotva se objeví. No a to, že se chovají trošku jak trotlové, jejichž rozhodnutí jsou horší jak u dvouletého dítěte, je tak nějak jasný. To je snad v každé fantasy.
K žádnému velkému překvápku nedojde ani na straně záporáků. Pokud nebudete jen slepě číst a kapku se zamyslíte, přijdete na to.
Ale celkově mi knížka vůbec nevadila. Krásně jsem si odpočinula, myšlenkami jsem se přenesla do jiného světa a prožívala dobrodrůžo společně s postavami. Takže vlastně doporučuji, ale nemějte přehnaná očekávaní.

DreamerX9
01.02.2023 1 z 5

Fantasy? To spíš dobrodružná. Tahle kniha mě zklamala a nejvíce styl psaní. Chápu že jde o prvotinu ale kniha postrádá veškeré napětí, zajímavost i smysl pro kouzlo v magii. Dialogy postav nezáživné. Jediné za co má kniha plus jsou originální jména a zajímavý závěr, který mě z celé knihy bavil asi nejvíce. Celkově knihu hodnotím jako velmi průměrnou ale oddechovou

Fortuna7
31.01.2023 5 z 5

Pro mě obrovské překvapení. Anotace zněla skvěle, takže jsem se na knihu hodně těšila. Trochu jsem vnímala, že se jedná o autorčinu prvotinu, takže se tam občas objevily nějaké hluché části nebo zbytečně uspěchané situace, ale jinak fakt super. Skvělá romantická linka (neustále jsem se uculovala), originální fantasy svět a hodně akce. Jsem zvědavá na pokračování.