Pod krídla havrana

Pod krídla havrana https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514357/bmid_pod-kridla-havrana-obN-514357.png 4 5 2

Láska, boj, vášeň, čary... Jedno prepletené s druhým na pozadí historických reálií. Uhorsko, rok 1467. Kráľ Matej konečne zúčtuje s bratríkmi, mnoho rokov sužujúcimi krajinu. Mladý považský zeman Gašpar Suňog sa do likvidácie poslednej bratríckej pevnosti vo Veľkých Kostoľanoch zapletie viac, než plánoval, a dostáva sa i so svojím druhom Jánom Podmanickým do pozornosti panovníka. Mladíci priťahujú ako magnet dobrodružstvá, v ktorých ide o život. Pátrajú po nezvestnom Jánovom strýkovi Blažejovi, ktorý zradil bratríckeho kapitána Švehlu, po desiatkach záhadne unesených dievčat, bojujú so zbojníkmi, ktorí sužujú žilinských mešťanov a čelia pomste. Ich cesta je plná dobrodružstva, odvahy, priateľstva a lásky, ale i zrady a nenávisti. Dostanú sa napokon pod ochranné krídla kráľa, ktorý má v rodovom erbe havrana, alebo ich púť predčasne ukončí ruka nepriateľa?... celý text

ladyel
25.11.2023 4 z 5

Toto bola taká pekná zimná rozprávka.
Musím podotknúť, že pani autorka má naozaj veľký talent, tie nádherné opisy som si ozaj užila.
Dokonca by som vyškrtala bitky a politiku a čítala by som kľudne viac o zubrici a jej mláďatku, to by bolo dokonalé.

U mňa osobne knižka zabodovala s témou zmiznutých dievčat a s čarodejníctvom, bolo to veľmi pekne zakomponované do deja.

Knižke ako celku nemám čo vytknúť, veľmi dobre vystihnutá doba, už spomenuté nádherné opisy zimnej prírody aj zvierat, akurát jednu hviezdičku dávam dole kvôli vyššie spomínaným bitkám, ktoré mňa až tak nebavili.

Stanislava27
07.10.2023 5 z 5

Wauu, tak toto bol perfektne napísaný príbeh

Tu moja duša, ktorá miluje históriu zaplesala príbeh v ktorom je spomenutá samotná história, hrady, zámky doslova milujem

Príbeh ma doslova vcucol už hneď na začiatku.

Nie je nič čo by som vytkla, jedine poprosím autorku, aby čo najrýchlejšie napísala ďalší príbeh v ktorom dýcha história . Určite si ho nenechám ujsť.

#autorskastafeta
#spolupraca
#slovenskyautor
#odporucam
#andreaparacova

Slovensko, Slovenská republika 15. století zrada nenávist dobrodružství Uhry historické romány

Autorovy knížky

2023  80%Pod krídla havrana

Kniha Pod krídla havrana je v