Pod Annapurnou svítá modře

Pod Annapurnou svítá modře https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390570/bmid_pod-annapurnou-svita-modre-yyp-390570.jpg 4 138 50

Kniha Pod Annapurnou svítá modře je rozkročena mezi opravdu inspirativním příběhem a cestopisem. Hlavní hrdina je obyčejný bankovní úředník, který žije svůj zdánlivě spokojený, úspěšný a "nalinkovaný" život. Ovšem jen do chvíle, kdy se "něco" stane a on odjede do Himálaje, aby absolvoval 220 km dlouhou pěší pouť kolem Annapurny. Neuvěřitelné? Možná, Ale občas musíte všeho nechat a vylézt na kopec, abyste uviděli svůj život z jiné perspektivy. Cesta a náhodná setkání s lidmi utvářejí a mění názor hlavního hrdiny na svět, vlastní život a ostatní lidi. A vedou až k okamžiku, kdy musí volit a vybrat si svoji další životní cestu. Otevře nové dveře a vstoupí do neznáma?... celý text

andrea5636
04.11.2019 5 z 5

Krásná knížka, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem. Příběh mě úplně pohltil a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě stojí za přečtení.

Martf
24.10.2019 5 z 5

Cesta za poznáním dalekých krajů i sebe sama. Inspirativní a čtivé, navíc obohacené krásnými fotografiemi. Děkuji. Chtěl bych pokračování.

Pipi1
28.09.2019 5 z 5

Nejhezčí knížka, kterou jsem za poslední dobu četla! Přenesla mě do jiného světa, pohladila po duši, poučila, rozesmála, ale i donutila zamyslet se nad sebou samotnou. Úžasný text a nádherné fotografie. Knížka okamžitě vtáhne do děje a člověk musí číst a číst. Díky za tak krásnou knížku!

niknikita
26.09.2019 5 z 5

Kniha, na které jsem si opravdu hodně smlsla.
Děkuji, pane Jiří, za krásný zážitek a pomyslný trek po Himaláji. Občas jste mne donutil hledat v mapách abych si tu cestu lépe užila, abych potkala spoustu úžasných lidí a procítila nepopsatelné.
Bylo to strhující a plné silných emocí.
Aspoň jedna citace za všechny:

"...před mýma očima se naplňuje můj sen. Na snech je krásné, že nás dokážou probudit k životu."

maze
30.06.2019 4 z 5

Tahle kniha, to je takový seberozvojový beletristický cestopis, po slabším úvodu následuje horská část příběhu s několika opravdu hezkými a emotivními okamžiky. Ve finále příjemné čtení.

Nel.K.
02.06.2019 5 z 5

"Začínám chápat, že výjimečnost téhle mojí cesty nespočívá jen v úžasných horách, kterými procházím a cestě, kterou si každým krokem užívám. Výjimečná jsou především setkání s lidmi."

A přesně v tom je síla této knihy. Nemyslím, že by byla literárně nějak výjimečná, ale krásně ukazuje na to, jak je důležité mít v životě další lidi a proč bychom se ke všem měli chovat tak, jak chceme aby se oni chovali k nám.. vše se vždy vrátí.. A také všímat si maličkostí a radovat se z nich!

pajaroh
01.04.2019 2 z 5

"Důležitej je obsah,
kterej ti dává smysl.
Na formu,
na tu sere pes..."

Nu, ano, na formu sere pes, taky za více než psí exkrement nestojí. Obsah bohužel také moc ne.
Kniha se tváří trochu jako cestopis, ale nepřináší mnoho nových poznatků a informací (možná o možnosti alkoholických seancí v Praze i v Káthmándu).
Jako motivační příběh mi to přijde málo uvěřitelné, trvalo mi, než ke mně nějaká ta moudrost a hloubka probublala přes bankéřský macho-postoj.
Na samotný trek se hrdina vydává až v polovině knihy (prve musel porozumět znamení, potkat krásnou Ann a nahého zhuleného Boba) a k motivačním výkřikům typu "Himálaj mě zve do svého lůna a nabízí mi poměřit síly. A já jeho výzvu přijímám!" mi přijde trek 200 km dosti málo. A závěr prostě není uvěřitelný. Stejně tak některá setkání.

...ale... co čtenář, to názor...
Fotky jsou pěkné.

Parwana
03.03.2019 5 z 5

Nádherná, strhující kniha. Jak nemám ráda cestopisy, tak tento mě doslova pohltil a namotivoval, abych se i já časem pustila takto střemhlav do neznáma.

martulkat
11.02.2019 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila, jak je tu již zmíněno, je inspirativní, plná myšlenek, které donutí se zamyslet a sem tam i ta slza dojetí se zatlačila. Doporučuji všema deseti !!! A nejenom cestovatelům....

Simona99
15.10.2018 5 z 5

Další moje knížka o horách do sbírky...fantastické dílo! Nejednou mě obsah knihy dohnal k zamyšlení...dokonce i k slzám. Krásné...po celou dobu čtení, jako bych byla v jiném světě, v jiné zemi. Doporučuji všem, kdo milují hory! ❤

cestopisné příběhy cestování Himálaje cestopisy motivační knihy české cestopisy inspirace české hory a pohoří odvaha

Jiří Fišar
česká, 1974