Pod Annapurnou svítá modře

Pod Annapurnou svítá modře https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390570/bmid_pod-annapurnou-svita-modre-yyp-390570.jpg 4 138 50

Kniha Pod Annapurnou svítá modře je rozkročena mezi opravdu inspirativním příběhem a cestopisem. Hlavní hrdina je obyčejný bankovní úředník, který žije svůj zdánlivě spokojený, úspěšný a "nalinkovaný" život. Ovšem jen do chvíle, kdy se "něco" stane a on odjede do Himálaje, aby absolvoval 220 km dlouhou pěší pouť kolem Annapurny. Neuvěřitelné? Možná, Ale občas musíte všeho nechat a vylézt na kopec, abyste uviděli svůj život z jiné perspektivy. Cesta a náhodná setkání s lidmi utvářejí a mění názor hlavního hrdiny na svět, vlastní život a ostatní lidi. A vedou až k okamžiku, kdy musí volit a vybrat si svoji další životní cestu. Otevře nové dveře a vstoupí do neznáma?... celý text

Dáša7259
28.03.2021 5 z 5

Krásná cestopisná kniha, která má i hezký lidský příběh.

BaraNor
27.03.2021 5 z 5

Zajimava kniha o zajimavych mistech!

Orechanda
18.02.2021 5 z 5

Moc krásné, odpočinkové čtení. Škoda jen, že u fotek nebyly popisky.

Mychaela
20.01.2021 5 z 5

Já na cestopisy moc nejsem.
Zastávám názor, že raději chci cestovat a objevovat sama, než si číst o tom, jak si to užívá někdo jiný. Ale tentokrát jsem udělala výjimku a jsem za to moc ráda.
Kniha byla skvělá. Čtivá, dobrodružná, plná zajímavých myšlenek, nad kterými stojí za to se zamyslet... Chvílemi jakoby mi mluvil z duše. Básně Nostalgie a Otevři dveře mě dostaly.
Jen jedna věc mě trochu štvala, vlastně dvě - až moc náhod v jedné knize a za skoro celou dobu "ani jeden mráček na obloze..." Až na příhodu, kdy si málem sám přivodil infarkt, na mě kniha působila tak nějak až moc idylicky. Parta, kterou potká, nemohla projít průsmykem, bo byl týden zavalený sněhem, on přijde po nějakých 3 dnech a vše bez problému, ani jedinkrát nemá problémy se zažíváním, v Káthmándú vejde do jednoho ze stovek super marketů a zrovinka v té samé chvíli v tom samém super marketu je i Anne. A v Pokhaře zase čirou náhodou potká Boba, nebo Jima, či jak se jmenoval. Tak nevím, podle svých zkušeností musím říct, že takovéhle náhody se v životě moc nedějí... Nebo alespoň mně ne :-D

evask
06.01.2021 4 z 5

Žádná bomba to není, ale knížka je to hezká.

Mi--LADA
26.11.2020 5 z 5

Pěkně napsaný cestopis. Není nad to se občas kouknout do jiných krajin a zemí. Ne každý se povede jako v tomhle případě. Hlavní hrdina odjede do Himálaje, aby absolvoval 220 km dlouhou pěší pouť kolem Annapurny! Neuvěřitelné. Já osobně teď cestuju alespoň prstem na mapě, protože turistice jsem tenhle rok i vzhledem k pandemické situaci v ČR i ve světě fakt moc nedala.

lucieseb
30.10.2020 5 z 5

Kniha, která mě chytla za srdce. Krásný příběh, který má spád a moc pěkně se čte. Vše je tak důkladně popsané a doplněné fotografiemi, že jsem si připadala jako bych tam sama cestovala. A ten konec mě mile překvapil, pecka, to bych od kariéristy nečekala :-)

kuska
22.10.2020 5 z 5

Tato kniha se mi úplně hodila do nálady. Byl to krásný zážitek strávený v Nepálu. Tato kniha Vás donutí se zamyslet nad dnešní uspěchanou dobou, pohladí Vás po duši a přivede Vám klid a touhu dát se do nových dobrodružství. Jsem z ní úplně nadšená. Krásný design knížky, dobře čitelný obsah o horách, krajině, kultuře, lidech opepřený o náboženství a filozofii. Krásné fotografie. Co víc si přát, snad jen více takových knížek. Velká pochvala autorovi.

SoňaR.
14.10.2020 5 z 5

Jsem z knihy nadšená a oblažená. I když to svádí přečíst si ji jedním dechem, jako moji přátelé, tak pro mne bylo mnohem důležitější si nechat některé hlubší myšlenky trochu procítit a uležet. A rozhodně si i déle užít tu doslova boží atmosféru. Autor rovněž pořádá o své cestě poutavé přednášky, které vtáhnou Nepál do vašeho reálného života. Velice doporučuji knihu i přednášku.

Viki11
01.10.2020 5 z 5

moc hezky napsané, příjemné čtení :-)

Maky894
30.09.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, napínavá, hezky se cte, člověk se dozvi spoustu zajímavých věcí .. krásná knížka ze života, stoji za to mít ji v knihovně:-)

MatejXS88
21.09.2020 5 z 5

Přál bych si, aby vycházelo více knih jako je Pod Annapurnou svítá modře. Přečetl jsem za tři večery a vždy jsem se na knihu těšil. Určitě se k ní ještě vrátím.
A ty nádherné, barevné fotky... Doporučuji.

Honey613
12.09.2020 5 z 5

Knížka, která vás zcela naplní klidem a vtáhne nejenom do krás panenské přírody Nepálu, ale také do příběhu hlavního hrdiny, se kterým celou pouť prožíváte a čekáte, co ho ještě v průběhu cesty potká. Knížka je proložená autentickými fotografiemi z putování autora a celkové zpracování knihy je velmi příjemné. Na prvotinu velmi zdařilý kousek!

Kucik423
01.09.2020 5 z 5

Krásná knížka, čtivá, poutavá. Čte se opravdu jedním dechem a už v jejím průběhu člověk přemýšlí, zda se nevydat do Nepálu. Velmi povedené.

Lucka154
19.08.2020 5 z 5

Tahle knížka o Nepálu není pouhým cestopisem. Má v sobě daleko víc - poznání, dobrodružství, napětí, romantiku, poezii i filozofii. A to vše doplňují autentické fotografie samotného autora přesně z těch míst, kde se tento cestopisný příběh odehrává. Knížku jsem přečetla jedním dechem a stejně tak všichni, kterým jsem ji doporučila nebo darovala, protože nejednou už mi posloužila jako skvělý dárek.

Kanovela
07.08.2020 5 z 5

Krásná knížka

pavlina9157
21.07.2020 5 z 5

Krásně napsaná kniha, která vás alespoň na chvilku donutí přemýšlet nad cestou do hor ...
S každou další kapitolou se těšíte na setkání s novými lidmi a přemýšlíte nad jejich dalšími osudy ... Knižku jsem přečetla jedním dechem a s nadšením jí půjčuji i svým známým ..

Namasté a zdravím Káthmándú

"Dívám se na hory v dálce a napadají mě myšlenky o pomíjivosti našeho světa i života v něm. Snad je to proto, že jsem téměř u konce své cesty, snad je to tím rudým západem slunce. V porovnání s dloouhověkostí osmitisícových obrů jsme na tom stejně jako zelenina na zákonku přilehlé zahrádky. Za pár dní ji sklidí a vysadí tam nějakou jinou. Říkám si, že v těch horách tady kolem je zapsána moudrost věků. A my smrtelníci na jejich úbočích se snažíme té moudrosti porozumět. Ta moudrost pramení z nadhledu nad světem a krása, která s ní jde ruku v ruce, zase z jednoduchosti. Možná proto jezdí lidé do hor. Možná proto, jsem tu i já .. "

jana0338
20.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha, o čemž svědčí i to, že mi kradl současně ke čtení i manžel. Po jejím přečtení mám chuť vyrazit a někam se vydat. Přečetla jsem jedním dechem.

bookworm007
14.02.2020 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila, je napsaná velmi čtivě, dalo by se říct, že jsem přečetla jedním dechem. Asi to bylo dílem i tím, že jsem stejný trek kolem Annapurny taky šla a místa, která autor v knížce popisoval znám :-)

Sacarossa
11.01.2020 4 z 5

Dávám knize něco mezi 4 a 5 hvězdičkami. Pokud autor vše, co popsal, opravdu zažil, smekám. Nevím, zda mám všemu věřit, je tam dost náhod, ale možná je to opravdu osud. Ve výsledku mě kniha mile překvapila, byla čtivá a některé momenty mne opravdu dostaly.

cestopisné příběhy cestování Himálaje cestopisy motivační knihy české cestopisy inspirace české hory a pohoří odvaha

Jiří Fišar
česká, 1974