Po zemi bloudím dál

Po zemi bloudím dál https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334281/bmid_po-zemi-bloudim-dal-Kjg-334281.jpg 4 121 43

Zlatý prorok série

1. díl

Lee Westfallová dokáže kolem sebe vycítit zlato. Zlaté žíly hluboko v zemi, malé valounky v proudu řeky. Díky tomu dokáže uživit svou rodinu i během třeskutých zim. Zlato pro ni znamená teplo, život a domov, dokud se neobjeví muž, který chce její dar zneužít pro sebe. Když ji připraví úplně o všechno, uteče Lee do Kalifornie. Kde jinde může dívka s magickými schopnostmi hledat útočiště, než ve městě, v němž bylo právě objeveno zlato?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Walk on Earth a Stranger , 2015

boruvecka3
23.04.2020 5 z 5

Za mne byla kniha ctiva, s neotrelym nápadem. Sledování cesty hlavni hrdinky Leah byl knižní zážitek :)

baru.benesova
15.09.2018 5 z 5

Pokud si podle anotace myslíte, že se jedná o fantasy, zklamu vás - nejedná. Jedná se spíše o historický cestopis, a ačkoliv nevyhledávám ani jedno z toho, knížku jsem zhtla jedním dechem a nyní se hrdě označuji za jejího fanouška. Kniha není nabitá akcí, nemá kdovíjak napínavý děj a bohaté zápletky, jde v ní vážně především o tu cestu do Kalifornie, nicméně je to vážně moc příjemné vyprávění, které vás může obohatit a pomoci představit si onu dobu zlaté horečky v Americe, protože karavana velmi podobná té, jaká se vyskytuje v knížce, mohla skutečně existovat a mohla řešit naprosto stejné problémy. Postavy nejsou kdovíjak výrazné, ale rozhodně nejsou špatné. Rozhodně se plánuji pustit do dalších dílů a doufám, že budou stejně tak dobré:)

ivca79
25.05.2018 4 z 5

Trochu jsem měla strach, že to bude blbost.... ale nakonec se to změnilo na příjemný příběh z doby zlaté horečky.

RemiBlack
08.04.2018 4 z 5

2018/18
Navzdory ich-formě a vyprávění v přítomném čase se mi to líbilo. Obzvlášť konec - tam, jakoby autorka chytla druhý dech. ;) 4,5*

AnnieMarie
08.04.2018 odpad!

Po stovkách přemáhání se, abych tu knihu nevyhodila z okna, jsem ji dočetla. Taky nechápu. Ale upřímně, posledních sto stránek nebylo až tak nudných. Tuhle knihu bych ale zkrátila tak na 120 stran. Čekala jsem od toho víc, tohle bylo jedno velké zklamání.

nai.ivka
08.04.2018 5 z 5

Dobrodružné a dívčí, to sedí. Jako holka jsem hltala knížky pro kluky, z téhle bych byla unešená.

Princezna22
11.03.2018 2 z 5

Od knihy jsem čekala daleko více než samotná kniha dala... Začátek začal slibně, ale pak skok a už už se mi to tahloooo jako šnek a ne a ne se zacist. Ale překonala jsem to a knihu nakonec přečetla,no s odrenima ušima .

Eleanor-ka
23.02.2018 4 z 5

Byla jsem překvapená zajímavým a neobvyklým námětem, kterým se tato kniha zabývá. Nejprve jsem si říkala, že je to velmi dobře psaná pohádka, ale později se z nevinnosti stávala dobová krutost... některé pasáže mi byly obzvlášť nepříjemné. S touto knihou to bylo velmi na vážkách. V jednu chvíli jste byli začtení a nedokázali jste od ní odpoutat zrak a druhý den jste si říkali, kdy už to konečně skončí. A vida, konec byl povedený. Takový oživení na posledních stránkách, když jste už při předposlední kapitole jásali, že je po všem. I přes to, že jsem se pak už nemohla dočkat konce, jsem si knihu užila a musím ji hodnotit spíše kladně. Za jedinečný nápad, styl psaní a propracované postavy. Bylo to zase něco nového a to dělá knihu vyjímečnou.

martina1199
22.02.2018 4 z 5

Příjemně splnilo má očekávání :-) Zajímavý námět, dobré zpracování, sympatické ( i dostatečně kvalitně nesympatické) postavy a žádná nuda až do konce. Těším se na druhý díl :-)

maca5449
29.11.2017 3 z 5

Po všech těch peripetiích jsem očekávála trochu jiný konec. Více propracovaný.

Acquenta
21.11.2017 5 z 5

Tato kniha je opravdu skvost. Na příběh Leah budu vzpomínat ještě dlouho po přečtení. Líbilo se mi jak vyprávění o cestě do Kalifornie, tak popis krutého okolí a vše, co s příběhem souviselo. Nádhera..

zuzana4291
17.11.2017 3 z 5

Čekala jsem trochu více fantasy. Ale jedná se o román, kdy hlavní hrdinka má schopnost "vycítit zlato". Takže nemůžu říct, že by mě román nadchnul. Ale taky že by mě úplně zklamal. Prostě kniha o holce, kterou potká velmi smutný osud a rozhodne se v době zlaté horečky odejít na západ za zlatem.

Tánička11
30.10.2017 5 z 5

Já bych tuto knihu asi nezadávala do žánru fantasy to ne, spíše to byla taková historická kniha. Každou chvíli jsem čekala zvrat, kdy kniha začne být nedomyšlená kde děj už čeká jenom konce, ale ne jakoby autorka měla na každou stránku esa v rukávu a kniha byla stejně napínavá jak na začátku, jakoby autorka nevěděla že kniha zrovna končí a psala tak jakoby byl začátek. Historické prvky byli úžasné, prostě úžasné a všem nám otevřeli výhled na dobu, kdy lidi se plahočili takové dálky za bohatstvím. Kniha byla velice upřímná ukázala nám, jak krutá tato doba byla a jak nezáleželo na tom kdo jste, zemřelo tisíce lidí než se dostali tam kam chtěli, proto kniha ve mně vzbuzovala dojem vážnosti jakoby jsem nečetla jen smyšlený příběh, ale něčí osudy. Pět z pěti a to pro to že jsem od knihy nečekala tak dobré pozdvižení… Čekala jsem, že to bude rádoby další knihy a přitom mě tak dostala. Jedna z knih kde jsem byla nadšená z díla autorky.

Kni-Homolka
27.10.2017 5 z 5

Knížku jsem se rozhodla přečíst kvůli zajímavým recenzím a upoutávkám. Avšak jakmile jsem se trochu začetla, zjistila jsem, že absolutně neodpovídá mým očekáváním – byla mnohem lepší. Trochu jsem se bála, že celý příběh bude založen na tom, jak hlavní hrdinku někdo vězní a vydírá kvůli jejím schopnostem, ale bylo to zbytečné. Je založená na velmi neobvyklém a originálním nápadu, zkombinovaná se zápletkami z reálného života a příběh se odehrává v historicky zajímavé době, kdy bylo vše možné. Autorka dokáže vždy ve správný moment situaci oživit humorem, napětím, strachem, očekáváním, zklamáním, či nadějí a čtenáře tento pocit naplní, a tak je někdy velmi obtížné se od knihy odtrhnout. Moc doporučuji všem, zejména těm, kteří pátrají po nějaké neočtené zápletce. ;-)

klarinka9974
20.10.2017 5 z 5

Kniha je příjemnou oddechovkou na dlouhé podzimní večery.

Pedruska01
19.10.2017 5 z 5

Trochu jsem měla na začátku obavy, i přesto, že se mi anotace líbila. Však nebojácně jsem se do toho pustila a zjistila, že mě kniha neskutečně chytla svojí čtivostí a opravdu mě baví. Stránky ubíhaly a já opravdu jen nerada odkládala knížku na později.
Setkala jsem se zase s jiným neotřepaným světem, který se mi překvapivě líbil, leč byl položený do celkem místy "kruté" doby a mravů. Svým způsobem mě příběh šokoval. Už jen to, že na začátku knihy se ozvaly dva výstřely. Někdo je zřejmě na lovu. Děsivý nelidský lov.
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a hrozně jí držela palce při její cestě do Kalifornie. Byla sakra statečná, což obdivuji, zvlášť, když jste holka a musíte se protloukat jak se dá a všichni vám to musí baštit. Našlo se pár postav, které mi dvakrát neseděly respektivě mě štvaly jako např. Joynerovi. Nejdřív ona, pak on. Jeho osud mě nemrzel, vážně. A taky našlo se pár postav, které jsem si dost oblíbila, krom hlavní hrdinky a jejího nejlepšího kamaráda Jeffa - např. Jasper.
Jelikož jsem duší opravdu asi nenapravitelná romantička, leč jsem věděla, že tohle nebude žádná romantika v drsné zemi a boji o přežití, tak jsem malinko doufala v něco... co vygraduje všemi směry.
Nevadí, i tak jsem ráda, že se jim podařilo dorazit za jejich zlatým snem v relativnám zdraví a v relativním "původním" počtu těch normálních cestovatelů. Autorka mě mile překvapila a taky se s určitými osudy některých postav dvakrát nepárala. Palec nahoru. Těším se na pokračování, a to dost - nečekaně a opravdu, protože mám neblahé tušení, že strýc Hiram jim ještě zatopí a že já se možná dočkám něčeho lásky-klišoidně-šokujícího. :D
Za mě rozhodně doporučení. Nejsem si jistá, zda si kniha skutečně zaslouží hodnocení, které je podbarveně modře. :(

Lokina
06.10.2017 4 z 5

Tak a mám to za sebou a mohu říci, že se mi kniha líbila :)
Kniha v podstatě líčí cestu do Kalifornie mladé Leah, která musí opustit svůj domov za velmi těžkých podmínek. Leah jako hlavní hrdinku jsem si oblíbila, měla svůj cíl, byla odhodlaná a nenechala si nikým, zvlášť muži, diktovat život. Kniha velmi realisticky popisovala nelehkou, vyčerpávající a smrti se nevyhýbající cestu do Kalifornie, která má být příslibem svobody, zlata a nového života.
Romantická linka zde byla vykreslena nenásilně, opravdově. Lee a Jeffovi jsem to hrozně přála.
Nečekejte žádný fantasy nabušený příběh. Pro mě to bylo příjemné, dobrodružné, napínavé čtení s prvky fantasy :-)

AgnessN.R.
14.08.2017 4 z 5

Jako první když vezmete knihu do ruky vás má uchvátit obálka, u téhle knížky se strhla debata, proč nemá stejnou obálku jako v originále. Mě se ale ta naše líbí stokrát víc. K obsahu. Ze začátku mě příběh moc nebavil, ale z druhé části se vyklubal krásný a dojemný zážitek!!! Krásná odpočinková a hlavně výjimečná knížka a já ji dávám 4,5 hvězdiček(nevím proč ale něco ze začátku mi tam chybělo nebo to bude pouze mnou, fakt nevím:)a těším se na další díl.

Samira
13.08.2017 5 z 5

Výborný a tématem nevšední dobrodružný kousek. Přesně takový jsem dlouho hledala a opravdu si ho užila.
Ač má hrdinka příběhu zvláštní nadpřirozenou schopnost, celý příběh reálným způsobem mapuje místy hodně drsnou cestu za nadějí, sny i vidinou bohatství.
Ocenila jsem počáteční seznam všech postav, neboť tohle není osamělá cesta a my se seznámíme z mnoha svéráznými charaktery a všechny i ty nejmenší budou skvěle vykresleny.
Hlavní hrdinka však přesto v tomto postupně gradujícím příběhu doslova září. V druhé polovině se téměř bojíte a zároveň se těšíte, co přinese další den.
Nečekejte klasické zápletky a nechte se trošku spálit úmorným vedrem a prachem při cestě za zlatem.
Stojí jednoznačně za to, ač jde teprve o počátek příběhu, který věřím bude mnohem větší a ještě lepší.
Moc se těším a jen a jen doporučuji!

OokamiAki
31.07.2017 4 z 5

Před předčtením jsem očekávala příběh typu zlý zlatokop využívá magicky nadanou dívku ke zbohatnutí , naštěstí tomu bylo jinak.Už na začátku mi bylo jasné , že jdu do neznámých vod. Miluji historické příběhy ,ale tou dobou jsem ještě nečetla nic z historické Ameriky .
Kniha mne příjemně překvapila . I přes zasazení do na první pohled nezajímavého a předvídatelného prostředí byl děj plynulý a po celou dobu stále stejně překvapivý . Lee jsem si hned zamilovala . Jak to tak bývá není to jen tak nějaká tuctová dívka . Je hrdá ,sebevědomá a nezávislá, tvrdě pracující dívka milující své rodiče . líbilo se mi , že každá postava měla své místo a význam pro děj .
Knížku bych doporučila všem milovnicím kovbojek ( nejsem si jistá jestli by tuto knihu četli i muži) které zajímá život v éře zlaté horečky a těm , kteří hledají něco nového a zajímavého v historickém podtextu a malou kapkou magie.
Dávám 4 hvězdičky a už se nemůžu dočkat pokračování , musím vědět co se bude dít dál .

zlato zlatá horečka fantasy

Autorovy knížky

Rae Carson
americká, 1973
2017  80%Po zemi bloudím dál

Kniha Po zemi bloudím dál je v