Po sezoně

Po sezoně https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174444/po-sezone-174444.jpg 4 17 17

Soubor povídek - Dům na Zelené cestě, Příběh neurofyziologa dr. Bl., Sázka, Mariana v Indii, Wollstein, Po sezoně, Benátky, Letecký výškový rekord.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Brána

Erzählungen - PEP , 1964

johannis
20.05.2016 5 z 5

Tak to jsem měla šťastnou ruku. Osm povídek, z počátku 20.stol. Některé jsou komické, některé tragikomické, jiné smutné. Ač krátké, tak jsem měla pocit, že čtu celou knihu. Bravurní příběhy s různými zvraty a pointou, téměř vždy donutily k zamyšlení a k úsměvu. U některých se projektovaly i autorovi vzpomínky na Francii a odchod do USA. Za mě výtečné!

panjan
23.07.2015 5 z 5

Zajímavé, poutavé a čtivé. Už zase jsem se stal obětí vlastního předsudku. Po bláznově moudrosti, čtené v nemoudrých šestnácti letech, se Feuchtwangerovým objemným bichlím vyhýbám. To bylo knížek za 20 koru po pražských antikvariátech, co jsem tam díky tomu zanechal. Budiž Vám přáno, díky tomu možná máte doma pár pokladů.

Sisi11
14.09.2013 5 z 5

Soubor poutavých a zajímavých povídek vypráví o různých cestách a osudech lidí. Někteří z nich si za svou záhubu a osud mohou zcela výhradně sami svým neštěstím. Někde je velmi patrně cítit spravedlivé potrestání osudem za nekalé činy. V celku hezké čtení na krátkou dobu.