Plzeň punková a metalová: Punková a metalová alternativní hudební scéna v Plzni (1983-1995) https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508282/bmid_plzen-punkova-a-metalova-punkova-a--63adb3b87b3a3.jpg 2 1 1

Kniha popisuje rozmanité prostředí punkové a metalové alternativní hudební scény v Plzni v období osmdesátých a první poloviny devadesátých let dvacátého století. Spíše než na její komplexní faktografický popis se soustředí na rozvíjení a prohloubení některých témat (hudební každodennost, dynamika vztahu mezi scénami a politickými aktéry či transformace těchto scén v první polovině 90. let) a dává vyniknout zejména perspektivě samotných aktérů. Čerpá přitom nejen z orálněhistorického výzkumu realizovaného s muzikanty, jejich fanoušky a příležitostnými zprostředkovateli jejich koncertů, ale také z archivních pramenů a dobového tisku. V textu se věnuje pozornost hudebním skupinám, jako je Znouzectnost, Požár mlýna, Bradavice, Petr Mach aj.... celý text

kuruteku
17.02.2024 2 z 5

Mno, sociologická sonda to není, fanouškovská upomínka také ne, tak já nevím. Z kazet jsem tu dobu, kapely, písně měl a mám rád, ale tady se v těch zdrojích a odkazech všechno ztratilo. Škoda.

Plzeň 20. století punk

Autorovy knížky

2022  40%Plzeň punková a metalová: Punková a metalová alternativní hudební scéna v Plzni (1983-1995)

Kniha Plzeň punková a metalová: Punková a metalová alternativní hudební scéna v Plzni (1983-1995) je v