Plovárna

Plovárna https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391851/bmid_plovarna-yCB-391851.jpg 4 135 39

Kate je dvacet šest, pracuje v redakci okresních novin a raději se zabývá příběhy cizích lidí, než aby žila svůj vlastní. Když je pověřena, aby napsala příběh o místní občanské plovárně, která se má po bezmála stovce let existence uzavřít, setká se s šestaosmdesátiletou Rosemary, vdovou, která na plovárnu chodila celý svůj život. Banální příběh začne získávat na zajímavosti, když Kate odhaluje dojemné a někdy i osudové příběhy, které se k místu vážou, a Rosemary objevuje srdečnou a kurážnou ženu. Společně se rozhodnou krásnou starou plovárnu zachránit. Není náhoda, že Kate mnohokrát napadne, jestli tenhle malý velký plán nakonec nezachrání i ji samotnou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lido , 2018

Simmminek
25.08.2019 4 z 5

Milá kniha. Takové letní čtení. Nic moc k zamyšlení. Příběh o přátelství.

bookcase
17.08.2019 5 z 5

Nádherná knížka, příjemný příběh, poklidně plynoucí, o velkém přátelství, lásce i naději.

Miretti
23.06.2019 5 z 5

Mám ráda tyto příběhy, příběhy, které mě pohladí, které prožívám spolu s jejich hrdiny. Tento příběh voněl vodou , letními večery, chladnými rány. Byl plný jedné životní lásky a plovárna pro ty dva znamenala celý jejich život. Kniha mě coby autorčina prvotina velmi zaujala, obě hlavní hrdinky byly dvojicí, která se skvěle doplňovala a vzájemně obohacovala. Rozhodně doporučuji jako milé letní čtení . Já na RoseMary a Kate budu dlouho a s láskou vzpomínat.

zuzi.d
19.06.2019 3 z 5

Milé čtení na léto. Pohladí a potěší. Jen mi přišlo, že psychický stav hlavní hrdinky je trochu moc popisován, míto aby byl prižit a ke konci jsou emoce už trochu ždímány.

michaela1992
30.05.2019 5 z 5

Bazén mě vychoval, trenéři, kolektiv, plavání samo. Pro mne neuvěřitelně silná kniha, o pro mne aktuálním tématu. Občas jsou slova zbytečná... snad jen že pro každého, kdo miluje plavání, by měla být tato kniha troufám si říct povinnou četbou. Ani občas přílišný sentiment jí neubral byť jednu hvězdu.

OndřejkaH.
01.05.2019 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak dojemnou a okouzlující knihu - přesně, jak je napsáno na obálce. Krásný příběh mladé novinářky, která hledá své místo v životě a stárnoucí dámy, která jej už dávno našla... Vzájemně si velmi pomohou. Krásné, lidské ,dojemné.

Aroucaria
27.04.2019 3 z 5

Příběh mě v první půlce tak pohltil, že jsem nebyla schopna se čtením skončit. Bylo to pohlazení po duši, kterým jsem se nechala hýčkat. Téma bylo potravou mé duše, avšak s koncem se kouzlo vytrácelo, stále jsme se vraceli bez gradace. Avšak myšlenku, že je třeba bránit místa klidu a rozjímání před komercí, musíme mít stále na zřeteli!

Aghatte
29.03.2019 5 z 5

Celou jsem ji probrečela a nesklouzlo to do pathosu, fakt moc hezká a milá knížka.

Adéla9
25.02.2019 4 z 5

Za mě až příliš "sluníčkové"

alzbeta4340
24.02.2019 4 z 5

Uklidňující, nepřeslazené čtení o lidech navštěvujících starou plovárnu. Ke konci nabere sentiment trochu na síle, ale čte se to dobře. Plovárna stylem připomínala knihy mé oblíbené autorky Jenny Colgan.

Medunka22
20.02.2019 5 z 5

Mám knihy tohoto druhu ráda, po morbidních thrillerech načerpám trochu toho dobra...

raffi
19.02.2019 3 z 5

To "Okouzlující a dojemné" na obálke knihy sedí. Pretože obálka je naozaj očarujúca a príbeh dojemný. Ale až príliš... Chvíľu sa to dá vydržať, ale s väčším ponorením do príbehu je vidieť autorkina snaha udržať nasadenú latku a dojímať za každú cenu. Je to prehnané a gýčovité. Niekomu to stačí (môj obľúbenec Spongebob by u toho asi vyplakal nový svetový oceán), ale už som prečítala príliš veľa kníh na to, aby mi takto podaný príbeh ulahodil a mohla som mu veriť.

Qadin
03.02.2019 3 z 5

Má to být asi hřejivě milé a dle komentářů to tak hodně lidí má, ale pro mě to bylo spíš naivně neohrabané a plující po povrchu.

PaníColumbová
31.01.2019 5 z 5

Kniha Plovárna od britské autorky Libby Page (nakladatelství Ikar ČR, 2018): Bez mučení přiznávám, že číst knížku s takovým názvem je v lednu celkem zvláštní. Ale její obálka mě zaujala natolik, že jsem tu knížku v knihovně prostě nemohla nechat Pojednává o snaze dvou žen (ze kterých se i přes velký věkový rozdíl stanou kamarádky) zachovat místní Plovárnu. Jestli se jim to podařilo se po přečtení knihy dozvíte i vy. Pustíte se do toho? Osobně mohu četbu jedině doporučit! Knížka je plná vody, humoru, přátelství, kačenek (které miluji :-), ale i nostalgie, barvitých popisů a hezky složených vět. A když nad tím přemýšlím, tak je i trošku "valentýnská" A proč? Protože se jejím dějem prolíná i příběh krásného (a více než 60 let trvajícího) manželství. Ještě bych ráda dodala, že se nejedná o beletrii pouze pro ženy (je taková "univerzální")... Takže hurá do čtení a knížkám zdar!

milary
28.01.2019 4 z 5

Ráda čtu pestře. A když je číst co a knížka mě osloví, je mi celkem jedno, jestli je z války, historie nedávné či vzdálené, jestli je to poezie, thriller či detektivka, "špiónka", literatura faktu či biografie, anebo různě žánrově naskládaná směs - pošmáknu si na všem. Kvůli zachování duševní rovnováhy vyřazuju v poslední době toliko knihy s nekontrolovaným obsahem krutosti, a to i od uznávaných autorů. A - vyslovené slaďáky s nekontrolovaným obsahem romantiky :-). Ale mám - li za sebou dvě tři knihy obohacující, leč tématicky neveselé, hledám - pokud možno neblbé - odlehčení. Prostě hodnej příběh...
PLOVÁRNA? mladá žurnalistka? krásná obálka? slibná anotace? (A to, co mne vždycky trochu znepokojí: bestseller, práva v librách, filmová práva - auau?) Ale jo, to bude ono, říkám si a vrhám se do čtení... A smutním. Je to jaksi - kostrbaté. Nevěrohodné. Vykonstruované. Asi ne kvůli překladu. Spíš si říkám, že nad chtěním převážila malá či žádná zkušenost s některými věcmi, že je autorka možná dobrá novinářka, ale fantazie jí úplně nestačí tam, kde nemá (nemůže mít) odžito. Nudím se a bazíruju na maličkostech (tvídové sukně v žádném případě ne-šus-tí! to my "od fochu" přece dobře víme!!!)
Nato příjde půlka knížky a kapitola 35. A je to míček, který zvrátí průběh zápasu zcela ve prospěch doposud poraženého. Jako by to náhle psala jiná ruka. Jako by začínala jiná knížka. Odrazím se od schůdků a plavu. Užívám si. Chvílemi brečím. Jsem napnutá; mimo jiné taky kvůli tomu, zda se autorce podaří uržet konec na uzdě a nedá se zlákat k přidání přílišného množství cukru (podařilo a nedala). A tak jsem knížku dočetla, potěšená a odpočatá. Milá Libby, děkuju a držím vám palce...

wiix
23.01.2019 4 z 5

Úžasnáa ľahká kniha o osobnej hrdosti, ľudskej nezdolnosti a čestnej láske a priateľstve, ktoré sa tak často už nevidia.

mysterygirl
11.01.2019 4 z 5

Trochu mi to stylem vypravovani pripomina knihy F.Backmana .Mile pohlazeni..Tady clovek ani necte, ze chce vedet, jak to dopadne ,ale protoze to cteni je tak mile, prijemne..Všechny postavy sympatické.

ladyka
05.01.2019 4 z 5

Něžný až komorní příběh o záchraně jedné plovárny a vlastně i pomyslné záchraně hrdinky Kate,která se spřátelí s o dvě generace starší Rosemary, jejíž celý život je spjatý právě s plovárnou. Díky Rosemary Kate pochopí, že být sám nemusí nutně znamenat být osamělý a že chladivá náruč plovárny dokáže i zahřát...Pokud máte rádi poklidné příběhy o nenásilném přerodu bázlivých duší v odvážné jedince (odvážné žít), zkuste se do Plovárny ponořit a nechat se kolébat jejími jemnými vlnkami. Za milý debut dávám 4.5*.

kanitsuj
15.11.2018 4 z 5

Příběh plovárny je především o lásce a silném vztahu k místu, které je pro někoho jedinečné a pro jiného zaměnitelné. Každý má taková místa ve svých očích a ve svém srdci, hýčká si je a nedokáže si svůj život bez nich představit. Nejedná se o žádnou lacinou love story, ale vkusně a citlivě odvyprávěný příběh, který se zabývá velmi aktuálním tématem. Pro někoho je to možná trochu nudné a příliš sentimentální čtení, ale já jsem si chvíle "na plovárně" užila a že nezůstalo jedno oko suché, za to se vůbec nestydím, autorka zkrátka umí chytit za srdce! Dokáži si představit i krásnou filmovou adaptaci!