Playlist

Playlist https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530244/bmid_playlist-65a571b9329d5.jpg 4 91 25

Sběratel očí série

< 3. díl

Hudba je jej život a zoznam pätnástich piesní rozhodne, ako dlho bude trvať. Pätnásťročná Feline Jogowá pred mesiacom bez stopy zmizla. Jej zdrvená matka sa obráti s prosbou o pomoc na súkromného detektíva Alexandra Zorbacha, s ktorým mali čitatelia možnosť stretnúť sa v knihách Zberateľ očí a Lovec očí. Zorbach pri pátraní natrafí na hudobnú službu, cez ktorú Feline počúvala obľúbené piesne, ale playlist bol iba pred niekoľkými dňami zmenený. Obsahujú tieto piesne skrytý kľúč k nájdeniu Feline? Podarí sa Zorbachovi vypočutím zdanlivo neškodného playlistu nájsť stopu a zistiť, ako ju zachrániť? Zorbach potrebuje pomoc Aliny Gregorievovej, ale získať ju, vzhľadom na ich spoločnú minulosť, bude ťažšie ako očakával. Pätnásť piesní na vypočutie, pätnásť piesní na jej záchranu. Zorbach sa snaží horúčkovito vyriešiť záhadu playlistu, no netuší, že pátranie po Feline ho uvrhne do hrôzostrašnej nočnej mory, v ktorej sú šance na prežitie všetkých zúčastnených takmer nulové…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Playlist , 2021

vera4669
27.12.2022 5 z 5

Po dlouhé době kniha od Fitzeka a opět nezklamal... Propracované, zajímavé, přečteno v jeden den, nešlo jinak :) prostě autor je sázka na jistotu, že se nudit nebudete

EvikU.
26.12.2022 5 z 5

Kniha byla napínavá od samotného začátku. Scéna v dodávce, otec s dcerou, mě úplně dostala. Říkala jsem si: „Co to kruci je? “ Ponořila jsem se do příběhu naplno. Mám ráda v knize šifry, psychopaty a když mohu zapojit mozkové závity. To vše mi tato kniha poskytla.

Hlavní hrdina vyšetřovatel Alexander Zorbach mi byl sympatický, spolu s jeho bývalou přítelkyní Alinou postupně skládají rébus z playlistu v mp3 přehrávači unesené Feliny. Názvy písniček a první písmena jim začínají odkrývat další souvislosti v pátrání. Celkem neotřelý nápad v knize, líbí se mi.

V knize se střídají kapitoly, kdy vypráví Felina, její máma Emily, táta Thomas, Alexander, Alina, psycholog Rej a další postavy, které svým vyprávěním dávají čtenáři pokaždé kus skládačky do pochopení celého příběhu.

Z psychiatrického ústavu mi jde mráz po zádech. Prostředí knihy je všeobecně napínavé a nechutné. Kapitoly jsou krátké a úderné a tím se kniha čte jedním dechem.

Doporučuji všem, kteří mají rádi napínavé knihy a nevadí jim trochu surovosti a psychopati. Skvělý psycho thriller.

cincila
24.12.2022 5 z 5

Už se těším na další..

TessaJean
11.12.2022 5 z 5

Už jsem od autora četla knihy, které mě do děje vtáhly více. Nicméně i tato stojí za přečtení a na hodnocení jí to vůbec neubere. Fitzek nikdy nezklame.

mirunda
17.11.2022 5 z 5

To teda byla jízda. Po dlouhé době jsem si prostě hledala každou volnou chviličku na čtení, abych ji konečně dočetla. Napínavá až do konce. Určitě doporučuji

Sebastian Fitzek
německá, 1971