Playground

Playground
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381560/bmid_playground-TBk-381560.jpg 3 1533 1533

Co se stane během těch vzácných vteřin, kdy se zastaví srdce? Jasmin Pascalová‑Ander­sonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na celou minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, potom je však přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: ocitla se v tajemném přístavním městě, jež představuje přechod mezi životem a smrtí a v němž panuje krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo překonat nástrahy města a vrátit se do života? Jasmin se ve Stockholmu léčí z posttraumatického stresového syndromu, opustí armádu a snaží se vést poklidný život. Až do dne, kdy jí vážná dopravní nehoda opět obrátí svět vzhůru nohama. Lékaři v nemocnici operují Jasminina syna, aby mu zachránili život. Během operace mu však musejí na okamžik zastavit srdce. Nikdo neví, kolik pravdy je na příbězích těch, kteří se navrátili z blízkosti smrti. Ale Jasmin nemůže riskovat. Ví, že si její syn sám neporadí a nevrátí se. Kruté přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je hřiště…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Host

Playground , 2015

maik
02.12.2016

Po kniha jsem sáhl zrovna v době, kdy mi odešel otec na věčnost, takže jsem ji prožil tak nějak smyslněji, jiným pohledem. Čekal jsem Joonu a teď tohle. Ale četl jsem ji jedním dechem.

TereziaH
01.12.2016 3 z 5

Achjo kde je staré duo. Knižka se dobře četla a to asi jediné nějak jsem tomu příběhu nemohla uvěřit.

barunka_n
01.12.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla během tří dnů, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zápletka, která se v knize odehrává mi trochu připomínala Hunger Games, ale propojení života a smrti tomu dávalo úplně jiný rozměr. Způsob, kterým je násilí v knize popsáno je naprosto skvělý. Musím říct, že jsem měla husí kůži při některých pasážích. Jeden z nejlepších knižních thrillerů, který jsem kdy četla. Říkám si, co asi tak může být po smrti...

Zara
29.11.2016 5 z 5

Tento sehraný tandem nemůže napsat špatnou knihu...

Martin, Vyškov
26.11.2016 1 z 5

Jedním slovem "zklamání" a to velké. Snad se ale Kepler vrátí do starých kolejí.

haski
24.11.2016 5 z 5

Dobře napsaná kniha a silný zážitek. Pro mě by tam mohlo být méně násilí, které je dopodrobna vylíčeno, ale asi by to jinak ztratilo smysl. Kdo četl něco o Životě po životě, může zkusit toto "Hřiště". Doporučuji, zhltnete ji. Myslím knihu.

janinca
23.11.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Hrůzostrašnost příběhu ve mě přetrvává......

Dousabel
22.11.2016 5 z 5

Fascinující. To je asi to nejvýstižnější, co mě k této knize napadá. Byla jsem totálně fascinovaná. Netušila jsem, že Keplerovci dokážou být až tak krutí, (sice k Joonovi taky byli poměrně dost), ale toto byla opravdu síla. Vybrali si strašně zajímavé téma, nic s podobným příběhem jsem nikdy nečetla a svět na druhé straně vytvořili opravdu šílený a... fascinující:) Jsou to fakt mistři pera, smekám klobouk a jestli je toto první díl série, nemůžu se dočkat dalšího dílu.
A po dočtení si říkám, bože, ať je to raději ve skutečnosti to obligátní světlo na konci tunelu, než se probudit v "lázních". :o)

francouz
20.11.2016 3 z 5

Musím souhlasit s NikaMirka, opravdu zapoměňte na starého Keplera. Toto není detektivka, což jsem nevěděl, když jsem si knážku bral, opět jsem očekával starého dobrého Joonu, nicméně podívat se do záhrobí, takovýmto stylem, kterým píše Kepler nebylo zas tak špatné. Má to drive, spousty misteriozních otazníků, sexy hlavní hrdinku...
Ale přesto mě zde něco chybělo. Určitě to nebyl pohled za uzavřenou bránu posmrtného života, což je něco, co určitě zajímá každého z nás, i když si to nechceme přiznat, ale přišlo mi, že některé dějové linky, jsou tak trochu přilepené, aby se "příběh" nerozpadnul. Ale na druhou stranu bylo to opravdu celkem čtivé, mělo to docela spád, ale ten příběh,rozhodně za mě to nebylo za víc jak za 3 a kousek.

Jane417
20.11.2016 4 z 5

Je to hrozná blbost, ale... Doopravdy? To nikdo nevíme! ;-)
Moc se mi to líbilo! Kniha je označena jako mysteriózní thriller a ten to taky je! V tomto žánru je to špička!
Knížka se čte velmi dobře a rychle. Děj jede hned od začátku a až do konce!
Je tam dost věcí, které nutí k zamyšlení a někdy až moc, protože je tam toho dost nevysvětleného. Mně například stále vrtá hlavou, zda existuje život po posmrtném životě... víc už ale napsat nemůžu, nechci spoilerovat.
Doufám, že autoři budou v tomto žánru pokračovat, protože jsou opravdu dobří.

aleza1
19.11.2016 3 z 5

Zvláštní a netradiční pojetí stylu těchto autorů. Sci-fi a thriller v jednom, místy jsem se trochu ztrácela v ději, ale jinak má děj spád. Rozhodně by bylo lepší vrátit se ke klasické krimi, na kterou jsme od autorů zvyklí.

kniznistranky
17.11.2016 4 z 5

Bylo to super čtení, něco trochu jiného než ostatní knihy od téhle autorské dvojice. Moc se mi líbil popis Přístavu, ve kterém se hlavní hrdinka ocitla. Bylo to zajímavé čtení. Hodně se mi líbil námět, ale nemůžu si pomoct, něco mi tam chybělo. Nevím přesně co, ale něco malilinkatého, nějaký střípek, ale to spíš můj problém, než problém knihy. :) Knihu vřele doporučuju, bylo tu zajímavé a skvělé čtení - a musím zmínit i úžasné zpracování to mě vážně dostalo!

martina5069
15.11.2016 4 z 5

Moje první knížka od Larse Keplera a sem nadšená slyšela jsem že je to něco jiného než jeho původní knihy, tak jsem zvědavá mám v plánu od něho ještě číst stolkera. No a teď ke knize. Bylo to dobrý rychle se to četlo i když jsem neměla na knihu moc času. Nechápu komentáře tipu "pořád se opakoval děj" ano svým způsobem je to pravda ale pokaždé jinak bylo tam pokaždě něco navíc když jsme u toho života a vracení se do předsmrtné říše. Co sem moc nepochopila na začátku proč je to čínský předsmrtný život ale postupem knihy se dozvídáte proč tomu tak je. Druhá půlka knihy mě trošku přípomínala Hunger games ale nebudu prozrazovat proč na to si musíte přijít sami :-) Konec mě malinko rozbrečel no občas sem cíťa ale je to proto že si oblíbíte postavy a pořád doufáte že to dobře dopadne a ono prd. I když to dobrě dopadlo stejně mě mrzelo že se jedna postava nevrátila a dopadlo to tak jak to dopadlo. Za mě 4 hvězdičky z 5ti jako ano bylo to super ale tu jednu hvězdičku si nechám na nějakou knihu která mě dostane ještě víc. Není to totiž jedna z těch knih které by ste četli víckrát protože teď už vás nepřekvapí o co v knize de. Jinak doporučuji a nedejte na názory jiných udělejte si ho sami.

Taurusfairy
15.11.2016 5 z 5

Moje očekávání příběh zcela naplnil. Uměla bych si představit i jako film. Nemám jediný důvod nedoporučit :)

MoniLi
14.11.2016 3 z 5

musela jsem se hodně nutit abych jí vůbec dočetla

JPO
11.11.2016 5 z 5

Teda matroš, který tentokrát autoři při psaní hulili, bych taky rád ochutnal. Pro mě jednoznačně thriller roku!

martina.bella
07.11.2016 3 z 5

Jelikož předchozí knihy od Larse Keplera mě nadchly, těšila jsem se i na tuto. A to navzdory skutečnosti, že fantasy vůbec není moje srdcová záležitost. Čtení mě ale skutečně moc nebavilo a prostředí mě spíše odpuzovalo a nelákalo číst dál. Přehnaně akční a děj okolo jen jako taková vata.

Manyna
07.11.2016 3 z 5

Zvláštní kniha plná spousty nelogických momentů. Chtěla jsem to dočíst jen proto, že mě zajímalo, jak to skončí, ale musela jsem se do toho sakra nutit.

Hella
06.11.2016

Záměrně neuděluji hvězdičky - evidentně nejsem totiž cílová skupina a urban fantasy zkrátka není nic pro mě. Což samozřejmě nevylučuje, že jiným se to může líbit a líbí. Ale já (ač jsem dle anotací opravdu nečekala detektivku typu Joon Linna a spol.) jsem zklamaná a otrávená. Nicméně zkuste to a uvidíte - možná zrovna vy budete nadšeni.

NikaMirka
05.11.2016 5 z 5

*UPOZORNĚNÍ - ZAPOMEŇTE NA LARS KEPLERA, KTERÉHO JSTE ZNALI!!*
A pokud se dokážete odprostit od předchozí tvorby těchto autorů, pak teprve vezměte do ruky knihu a čtěte. Souhlasím s *bajinecka* - nechápu komentáře, kde si čtenáři stěžují na to, že čekali něco jiného :), anotace opravdu vysvětluje o čem příběh v knize bude! Zároveň souhlasím i s vyjádřením *Sim_Va* - kdyby knihu napsal někdo jiný, chvála by sahala do nebes. Jestli někdo čeká Jona Linu, tak ať si raději počká na další knihu v sérii (jestli vůbec ještě nějaká bude). Já to rozhodně dělat nebudu, i když Jona Linu miluji od prvního dílu :). Jsem jedním slovem NADŠENÁ! Miluji autory, kteří se dokáží s takovou lehkostí přepnout a napsat úplně nový příběh. Žádný dialog není zbytečný, žádné hluché místo. Od začátku až do konce nové zvraty. Nehledě na to, že to není zas až tak sci-fi. Co když opravdu posmrtný život je? A co když "blázni" vlastně nejsou blázni, jak si myslíme, ale mají dar, schopnost využít mozek na víc než jen 20%, jako my! Jsem fascinována a uchvácena. Lars Kepler otevřel Pandořinu skříňku a já čekám na další díl stejně, jako jsem čekala na kterýkoli s Jonem Linou.