Plamene hriechu

Plamene hriechu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167695/plamene-hriechu-167695.jpg 4 6 2

Dobrodružno-romantický príbeh sleduje osudy troch žien, ktoré sa nečakane prelínajú. Mladá šľachtičná Sofia sa už čoskoro má vydať za Adriana, s ktorým sa pozná od detstva, ale už roky sa nevideli. Ich sobáš však zatieni náhla smrť jeho otca, vojvodu z Lékavíc. Pátranie po tajomstvách minulosti privedie mladý pár na stopu Dračieho rádu. Skutočný nepriateľ však ostáva v úzadí, a ako sa ukáže, jeho odhalenie môže mať fatálne následky... Lenorinu matku upálili ako čarodejnicu. Dievčinu vychoval záhadný starec s prezývkou Pútnik, bokom od ľudí, aby ju ochránil najmä pred zlomyseľným kňazom Lotharom. Čo sa však stane, keď sa Lenora dostane na hrad ako slúžka a vyjde na svetlo tajomstvo jej pôvodu? Zaplatí za cudzie hriechy vlastným životom? Mariela Lékavická, Adrianova matka, si vydobyla rešpekt a úctu ako hradná pani. Po manželovej smrti sa snaží udržať rodinu pohromade, ale jej železná vôľa naráža na odpor detí, a navyše musí zamedziť odhaleniu temných tajomstiev. Keďže hrozí, že pravda vyjde na povrch, neštíti sa použiť žiadnu zbraň...... celý text

kannibal28
30.05.2019 3 z 5

prva časť nič moc druhá časť o dosť zaujimavejšia ale duhy krát to čitať nebudem

Silmarien
29.07.2017 4 z 5

Som príjemne prekvapená, nemala som veľké očakávania a Marek Zákopčan ich rozhodne predčil.
Pekne a rozumne vystavaný príbeh s tajomstvami, romantikou, intrigami i trochou akcie a zároveň nie snahou byť za každú cenu prekvapivý. Áno, veľa vecí sa dalo uhádnuť vopred, ale vyhovoval mi štýl zmien pohľadu na príbeh i postupného vynárania sa faktov. Nechcem prezradiť veľa z deja, ale musím povedať, že to ako dopadli veci, mi len zvýšilo úctu k celému dielu (ale nechcem písať konkrétne prečo, nech neposkytnem nikomu žiadnu nápovedu :-)).

Našli sa chybičky historického rázu, ale som ochotná ich Marekovi odpustiť za tento príjemný príbeh :-) (jeden príklad - Rád zlatého rúna je tu spomenutý ako existujúci, lenže hlavná časť príbehu sa odohráva v roku 1423 a rád vznikol až v roku 1430).
Ale v závere ostala jedna otázka nezodpovedaná (alebo som zle čítala) a ja teraz potrebujem vedieť, či sa k tejto knihe plánuje nejaké voľné pokračovanie, aby som sa to dozvedela :-D

Marek Zákopčan
slovenská, 1986