Nevinní zmätkári

Nevinní zmätkári https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89817/nevinni-zmatkari-89817.jpg 3 9 2

Smiech je korením života. Vie o tom aj rozprávač príbehu – dvadsaťjedenročný Alex. Ani nevie ako a vhupne s priateľmi do množstva bizarných, komických situácií. S vidinou ľahkého zárobku sa Alex podujme doučovať Xéniu, dcéru miestnych zbohatlíkov. No už pri prvej návšteve honosnej vily vyvolá škandál – prichytí totiž domácu pani s mladučkým susedom. Zmätok v Alexovej duši vystupňuje aj Xénia – je totiž nielen krásna, ale aj bystrá. Alex sa, pravdaže neštandardne, zoznámi s Tinou. Nečakane ho zasiahne Amorov šíp, ale dokáže udržať na uzde vášeň, ktorú pociťuje ku Xénii? Autor s iróniou a nadhľadom opisuje každodenný život mladých ľudí, ich starosti, pohľad na život a dospelých, prvé lásky, skúsenosti s alkoholom či bujaré žúrovanie. Príbeh Nevinných zmätkárov je plný situačného a konverzačného humoru. Jeho aktérov si obľúbi každý, kto má rád mladosť a život.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Nevinní zmätkári , 2010

adelinka
21.01.2020 4 z 5

Ja s tou mojou predstaviteľnosťou som sa bavila super. Partia mladých ľudí, ktorí priťahujú trapasy. Toto čítanie mi úplne zapasovalo. Potrebovala som aj zmenu v žánre. A keďže v čase môjho čítania je len 10x v prečítaných hodím si ju do výzvy.

Drimwisible
12.05.2012 3 z 5

Výstižné a vtipné. Na niektorých veciach som sa nad knihou rozosmiala, iné vtipné vecičky boli okukané, ale pre mňa to na knihe príliš neubralo. Situácie s ktorými sa každý raz stretne, trable, nečakané /niekedy áno/ zamotanie postáv,... Veľmi jednoducho sa celá číta, do rozprávačovho štýlu som sa hneď vžila a pohltil ma dej :) Akurát posledné stránky, záver, mi prišiel limonádový, no nejako sa to dalo prehliadnuť, keďže celé to bolo brané nejako s nadhľadom. Ja som si fantasticky pri tom oddýchla

Marek Zákopčan
slovenská, 1986