Plachetnice na vinětách

Plachetnice na vinětách
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510250/bmid_plachetnice-na-vinetach-zlS-510250.jpg 4 944 944

SanynkaZ
01.04.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se mi četla. Autorovi se podařilo mistrně vykreslit pocity ženy, která prochází krizí středního věku, věřila jsem mu každé slovo. Avšak když přišli na scénu 4 muži, kteří skoro padesátileté Marii nadbíhali, příběh začal zavánět červenou knihovnou a místy mi připomínal S. Rudolfa, jen trochu na vyšší úrovni. Proto strhávám jednu hvězdičku.

Kikca.97
28.03.2021 4 z 5

Krásné čtení! Moje první od Hájíčka a rozhodně ne poslední. Jsem ze Šumavy, proto mi bylo prostředí Krumlova velmi blízké a všechno jsem si dokázala živě představit. Kniha se krásně četla, příběh zajímavý, i když jsem možná čekala lepší rozuzlení. Těším se na další jeho knihu:)

Jonna
20.03.2021 4 z 5

Ze začátku jsem trochu měla problém se začíst, a a nebavilo mě přehrávání scének z manželského života, ale nakonec jsem knihu dočetla na jeden zátah. Byla to moje první kniha od tohoto autora a rozhodně mne zaujala na tolik, abych se začetla i do dalších knih.

Mysourek
08.03.2021 2 z 5

Knížka neurazila,ale ani nenadchla...často na mě z ní dýchala depresivní atmosféra - samota,blížící se stáří,nemocní rodiče,ne zrovna ideální vztah se sestrou...

intelektuálka
04.03.2021 4 z 5

To byla pěkná pozvánka od Jiřího Hájíčka - projít se malebnou krajinou Jižních Čech ....

Život ženy před padesátkou, která náhle zůstává sama.... a hledá cestu, jak dál....

Kam plout na plachetnici ? Těch cest ještě zůstává tolik .... Dcera, rodina, kamarádi -a také nové možnosti .... a mně se líbily ty odkazy na literaturu /jak by ne, je to přece Mariina odbornost..../

Pěkné čtení, uvěřitelné....

BarboraLev
03.03.2021 1 z 5

Obrovské zklamání. A to mám autora fakt ráda.

MalinaM
03.03.2021 4 z 5

Trochu ženské psaní, ale mně se to líbilo. Těším se na další knihy, Hájíček nezklame.

vivalamuff
23.02.2021 3 z 5

Příběh byl zajímavý až od prostředka. Uvítala bych nějaké další vysvětlení ohledně Mariina tatínka, ta jeho dějová linka mě zaujala, třeba tam bylo nějaké hluboké tajemství... pořád jsem v tomto směru čekala nějaké rozuzlení, ale marně. Také vztah Marie se sestrou Veronikou mohl být nějak více vysvětlen. Podle mě byla Veronika jenom závistivá a zapšklá..., ale skutečně v tom byla jenom ta naštvanost na to, že se prý sama starala o rodiče a nikdo jí nepomáhá??? Je to klidně možné, ale pro mě bylo v knize mnoho nezodpovězených otazníků.

EvikU.
18.02.2021 4 z 5

Kniha mi přišla zajímavá. Rozhodně se mi četla rychle. Je fakt, že na zadek jsem si z ní nesedla. Je to první kniha od autora, tak už se těším na další knihy, které mají ještě lepší hodnocení, než má tato.

A bylo mi z ní místy smutno. Tak jak to v životě bývá. Kniha je uvěřitelná a ze současnosti. Jako oddychovku proč ne.

Mišák240
17.02.2021 5 z 5

Bylo to moc hezké a odpočinkové čtení ze života. Příběh Marie se mi moc líbil.

Sirkajirka
14.02.2021 3 z 5

Autora čtu rád. Četl jsem od něho několik knih. Nicméně, tato mne trochu zklamala. Není vysloveně špatná,ale děj běží tak nějak setrvačností.Čekal jsem trochu víc.

tezzpoletsar
06.02.2021 3 z 5

čtivá, oddechovka.. ale nějak jsem čekala něco víc.

Maryl
05.02.2021 2 z 5

Zřejmě jsem se během čtení dostal do smyčky, kdy se opakovalo stále to samé. Jazyk čtivý, ale přiznávám, že jsem čekal zápletku dřív než od strany 216...

fanous21
05.02.2021 3 z 5

Vypravěčsky zdařilé, ale příběh se line tak nějak odnikud do nikam, mnoho epizod nakousnutých a nedovyřčených, zcela postrádám nějaké poselství či alespoň hloubku.

Lo3ce
01.02.2021 3 z 5

Já jsem si myslela, že červená knihovna je doménou současných českých spisovatelek (jsou samozřejmě výjimky jako Karin Lednická a další). Ale že už i muž? Omlouvám se autorovi, ale knížka mi fakt přišla jako od Jiřinky Hájíčkové. A navíc taková zbytečná. Škoda.

mirinda973
01.02.2021 3 z 5

Takové oddychové, pohodové čtení. Příběh ze života

katsiki
30.01.2021 4 z 5

Typický Hájíček a věrně ztvárněná jihočeská vesnice.Tak dlouho jsem čekala na novou knihu,že jsem si ji pak užívala každým řádkem.

dalia1769
28.01.2021 5 z 5

Velmi příjemná kniha, dobře se čte, autor jako vždy dovede vtáhnout do děje, i když popisuje drobné a zdánlivě nevýznamné každodenní události. Jako pokaždé u Hájíčka mne velmi bavila to nostalgická rovina knihy, vzpomínky na minulost, popis drobností v chalupě rodičů, tato rovina příběhu vždy působí tak autenticky a nutí vzpomínat na vlastní dětství... Zajímavý je i kontrast v myšlení a prioritách městských a venkovských lidí.

IreneP
25.01.2021 5 z 5

Hajíčka mám ráda, líbilo se mi od něj všechno, co jsem četla: Rybí krev, Selský baroko, Dešťová hůl a teď také Plachetnice na vinětách. Tentokrát mi bylo čtení blízké i tím Krumlovem. To byl od dětství takový můj prázdninový rajón, jezdili jsme tam k tetě a strejdovi. Takže už tím mi byla knížka blízká. A pak se mi líbila komplet celá i příběhem, postavami. Kontrast město/vzdělání x vesnice/děti brzy, staré jizvy, nezhojené rány, nepřátelské sousedské vztahy, stará ukřivděnost a nepochopení, rozdílné názory na život. U Marie pak také její vyrovnávání se z rozvodem a životem po - nové vztahy, rodinné vztahy, nemocní staří rodiče. Opravdu pěkný, opět silný příběh, který mě oslovil.

Žirka
23.01.2021 3 z 5

Číst tohle brzy po Rybí krvi, která je tak výborná, nebyl nejlepší nápad. Nemohla jsem se začíst...Tedy tentokrát trošku zklamání.