Pište správně česky – rozšířené vydání

Bestsellerová poradna šílených korektorů v novém, rozšířeném vydání! Bolí vás hlava z toho věčného přemýšlení, kde ve větě napsat čárku? Jste v pokušení házet si mincí pokaždé, když narazíte na dilema „mě/mně“? Bojujete s předponami „s“ a „z“? Je pro vás noční můrou psaní velkých písmen? Nebo byste se před kamarády rádi pochlubili dokonalým tvořením přechodníků? Ať už je to jakkoli, věříme, že si Poradnu šílených korektorů oblíbíte. Nové, rozšířené vydání této praktické příručky je určené všem, kdo chtějí psát správně, čtivě, hezky a s chutí. Ambicí autorů nebylo popsat veškeré jazykové jevy, se kterými se pisatelé českých textů mohou setkat. Zaměřili se na ty oblasti, ve kterých se často chybuje, a existující pravidla se snažili předložit stručnou a srozumitelnou formou. Nepříliš oblíbené suchopárné definice v co největší míře ustoupily konkrétním a snadno pochopitelným příkladům, které nezřídka vycházejí přímo z korektorské praxe autorů. Věříme, že se pro vás tato kniha stane užitečným a spolehlivým pomocníkem, který bude stát na vaší straně, až vám snad čeština nastaví svou odvrácenou tvář....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276210/piste-spravne-cesky-rozsirene-vydan-ahC-276210.jpg 4.725
Literatura naučná, Jazyky, lingvistika
Vydáno, Zoner Press

Kniha Pište správně česky – rozšířené vydání

jitrnic

Dobré, přehledné a čtivé. Jednou za čas by si měl člověk podobnou shrnující knihu přečíst, i v jiných oborech - většinu ví, ale dost důležitého zapomněl, dozví se i něco nového a dá si do souvislostí. A má ze sebe celkem dobrý pocit, že není naprostý ignorant.

Lector
30.10.2018

K této knize z principu nelze (tedy lze, ale takových čtenářů asi není moc) napsat, že ji člověk přečetl, protože je to jazyková příručka a jejím údělem je být stále při ruce těm z nás, kteří mají úctu k mateřštině a zároveň si nejsou jisti, zda ji občas až příliš neznásilňují.
Je to výborná kniha. Jako jedinou ji mám stále položenou na stole pro všechny případy.
Příručka obsahuje téměř vše od pravidel zacházení s jednotlivými druhy slov, gramatickými kategoriemi, interpunkcí, stylistikou. Vše je postaveno na příkladech a srozumitelně.
Poněkud cynicky ji doporučuji 9 uživatelům DK z 10.

Anka78
13.06.2018

Moje nejoblíbenější kniha o češtině. Mám zvlášť pro jednoho autora slabost ;-)

Jonna
20.02.2017

Dnes jsem knihu přečetla, zítra přendám záložku z poslední stránky na první, a budu číst znova. Opakování matka moudrosti. Byla jsem velmi překvapená, že tuto knihu opravdu lze číst jako beletrii, jak autoři v úvodu slibují, a moc mne to bavilo, hlavně ta část o vzniku a historii českého jazyka, to byla vysloveně lahůdka! Konečně jsem taky snad pochopila, jak psát přechodníky, získala jistotu, kdy se píše "jakoby" a kdy "jako by". Jen vypisovat správně uvozovky jsem líná, autoři prominou... Doporučuji všem, protože všichni jsme dřív, nebo později, nuceni spáchat něco v češtině, tak aby to nebyla vražda.

Isserley
16.11.2016

Přestože mám svůj rodný jazyk moc ráda, nikdy bych neřekla, že mě bude tolik bavit číst si v jazykové příručce a že budu na sebe tak nehorázně pyšná, když v testu na konci kapitoly dosáhnu plného počtu bodů.
Výborná věc.

lucifrid
30.03.2016

Mám první vydání, doma i v práci. A přesto jsem si opět koupila dva svazky tohoto druhého a hodlám je opět značně používat a jen zopakuji, že je to asi nejužitečnější kniha, co jsem kdy viděla. Nejoblíbenější pasáže mám barevně označené lepíky a když mi něco vypadne, hned vím, kde to najdu. Jestli dát něco do povinné četby, tak tohle.

Knihoslapek
24.01.2016

Ta kniha je skvělá! Jednoduše psaná, srozumitelná, praktická a zábavná. Vřele doporučuju zapáleným češtinářům i těm, kteří mají s češtinou problémy. :)

Autoři knihy

Dalibor Behún