Písečníci a bludný asteroid

Písečníci a bludný asteroid https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387563/bmid_pisecnici-a-bludny-asteroid-CZZ-387563.jpg 4 163 60

Písečníci série

Když vyrůstáte v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna super vyhlídky. A je úplně jedno, že se v dolech vykopaných mimozemskou rasou vyznáte jako nikdo jiný. Můžete akorát snít, že jednou pojedete do Hlavního Města. Ledaže… Ledaže by se k vaší planetě blížila mezihvězdná loď a vy jste dostali pozvánku na palubu. Potom si musíte vybrat: navždy odletět a studovat na vesmírné akademii pro tajemné pátrače, nebo zůstat a pokusit se odhalit tajemství své minulosti. Vesmírné dobrodružství pro děti, mládež a rodiče, s ilustracemi Jakuba Cenkla.... celý text

Denis482
08.12.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla hezká, zajímavá moc mě zaujela. Hlavnímu hrdinovi bylo taky 12 let a měl sestru kterou přivedl do školy a spolužáci jsem mu začeli smat.Nakonec řekl spolužákům že se jí zbaví do večera. Knihu moc doporučuji všem i ne jen dětem ale i dospělém a dávám jí 5 hvězdiček.

Sauron
27.09.2022 3 z 5

Dostalo se to ke mně ke mě přes školní exkurzi s panem Dvořákem. Moc fajn, mimochodem. Pan Dvořák umí velice dobře psát. Ale samozřejmě nešlo přehlédnout, že to velice dobře kopíruje Harryho Pottera. Ale, přiznejme si to, kdyby to kopírovalo něco méně slavného, tak by to mnohem víc lidí přehlédlo.

MarekPárek733
20.09.2022 4 z 5

Dávám čtyři hvězdy a to proto,že jse mi kniha velmi líbila, děj mě zaujal,knížka není dlouhá a utahaná ale její konec je trochu useknutý což se mi trochu nelíbilo ale jsem rád že vyšel další díl a že se opět mohu ponořit do děje písečníků

Komenda Marek

HanaNov
11.08.2022 3 z 5

Dávám 3* za to, že je to česká kniha a příběh poměrně příjemně plyne. Nicméně je to hodně evidentní vykrádačka na zahraniční young adult a fantasy a děj mě úplně neoslovil.

helusa2
14.06.2022

(SPOILER) Tak tato kniha je pro mě nehodnotitelná... Za co by si zasloužila několik hvězd? Za napínavost. Za lákavé a pro spoustu dětí velmi oblíbené téma vesmíru, kosmických lodí, planet... Za čitelné postavy, u kterých mají děti vcelku jasno jestli jsou + nebo -.
Bohužel ale tyto hvězdy nemůžu udělit a to z jednoho velkého prostého důvodu. Je to naprosto hmatatelně VYKRADENÝ HARRY POTTER. V jiných kulisách, v jiné době. Hlavní trojice jen rozdělená na čtveřici. Totožné záporné typy postav, zápletka se záměnou hlavního záporňáka, osoba "admirála", "kapitánky", "G-mecha".... škola, předměty, sport, porušování pravidel v zájmu záchrany světa, "skorovyloučení"... Prostě dle stejného "mustru"...
Své čtenáře si Písečníci najdou a zaslouženě. Příběh je to zajímavý, napínavý, poučný... Jak by ne, má špičkovou příběhovou kostru. Někdo kouzla nemusí a radši se vydá do budoucnosti a do kosmu. Přeji mu šťastný let. Já zůstanu věrná Bradavicím. Mimo jiné i proto, že po stránce jazykové a z hlediska promyšlenosti to Harrymu zkrátka nesahá ani po... třeba stehna? :-D

evismaior
16.05.2022 4 z 5

(SPOILER) 80% - jedenáctiletý sirotek, který má schopnosti, jež nikdo jiný v jeho okolí nemá, se jednoho dne ocitne ve škole pro děti se stejnými schopnostmi... Ne, nemluvím o Harrym Potterovi, ale o Tomášovi Nebulovi z pouštní planety Písečnice, kterou před staletími kolonizovali lidé a nyní k ní opět přilétá kosmická loď a vybírá si pár lidí, kteří mají schopnosti pátračů, tedy schopnosti jakýmsi způsobem ovlivňovat gravitaci. A tak Tomáš, který vždy toužil po cestě do vesmíru, odlétá i se svojí malou "adoptovanou" sestrou Luckou a posléze se dostává na loď vesmírné akademie. A tam paralely pokračují, takže tam má mimo jiné místo Rona věrného dobrosrdečného spolužáka Olleho, Hermionu zcela jasně vidíme ve zprvu protivně vlezlé šprtce Alici (a ano, autor ještě přidal Janu, aby se Alice měla s kým hádat). Zmijozel nám zde reprezentují záludní a všemi z primitivních planet pohrdající kluci z technologicky vyspělé planety Ignisan, je tu i takový Hagrid (mechanik Jason, v jehož dílně posléze vzniklý tým Písečníků nalézá útočiště), rozhoduji se, jestli místním Brumbálem je spíš admirál nebo profesor Pulsar, který na Písečnici Tomáše objevil... A ano, místo famfrpálu tady hrají gravibal a Tomáš je v něm samozřejmě skvělý (i když tady to naštěstí autor pojal trochu víc realisticky než JKR a i přirozeně nadaný Tomáš musí umění svých starších spolužáků obdivovat).
Přemýšlím, nakolik mi tyhle zjevné paralely vlastně vadily. Jestli už prostě Harryho Pottera nevidím všude a nejedná se vlastně jen o šablonu, která bude sedět na kterýkoli příběh odehrávající se ve škole pro děti s jakýmikoli zvláštními schopnostmi. Koneckonců dějová linka s tajemnou planetkou Potemnicí i s tím, jak Tomáš pátrá po svých rodičích, je zajímavá a čtivá, jakož i všechny ty historky z vesmíru a potíže, do nichž se hlavní hrdina se svými kamarády v závěsu opakovaně dostává. Jenže opět - máme tu jednoho učitele - šéfa bezpečnosti - který se vyžívá v buzeraci a sbírání bodů všem kromě Ignisanů, něco skrývá a možná i usiluje o Tomášův život. A pak je tu další profesor, který působí naprosto zmateně a nepoužitelně. A čtenáři se okamžitě vybaví Snape a Quirrell. No a víme, jak to s nimi ve skutečnosti bylo. Takže pak už jsem jen půlku knihy čekala na to, až se to vyvrbí přesně ve stejném duchu. Což bylo celkem zklamání i přesto, že mě kniha jinak moc bavila.
U knihy vydané samonákladem pak musím ocenit nejen celou tu obří práci, kterou si dal autor s tím, jak ji dostat ke čtenářům, ale například i docela vysokou jazykovou úroveň a minimum chyb (což považuji u knihy pro děti za hodně důležité) - konkrétně mě praštily do očí asi tři problémy u shody podmětu s přísudkem, ale to je v době, kdy každý druhý knižní text, který čtu, zjevně nikdo ani neprojel základní kontrolou pravopisu, málem zázrak a je vidět, že si na tom autor i jeho spolupracovníci dali fakt hodně záležet.
Já osobně jsem se o téhle knížce dozvěděla z reklamy na FB, pod níž bylo hodně pochvalných komentářů od rodičů i taková ta prohlášení, že tahle knížka přivedla ke čtení i jejich jinak četbu ignorující děti. Což mě navnadilo otestovat knihu doma na jednom zarytém nečtenáři ve věku hlavního hrdiny, kterému se zatím líbily snad jen tři přečtené knihy a jinak čtení považuje spíš za trest a nutnost kvůli škole. Bohužel ani tato knížka jeho nechuť neprolomila, vlastně já sama ji měla dočtenou mnohem dřív než on. Takže pro děti, které čtení nevyhledávají, ji s klidným svědomím doporučit nemůžu. Ale fanouškům Harryho Pottera a sci-fi příběhů se líbit bude určitě. A za sebe moc doufám v pokračování, protože Insekti a Tomášovy superschopnosti a ty jeho sny... Zkrátka toho dost zůstalo neodhaleno.

mil
16.05.2022 4 z 5

Parádní kniha nejen pro dětské čtenáře. Zdařilé ilustrace. Kdyby přišla před Harry Potterem, byla by to naprostá bomba.

Kory98
25.01.2022 5 z 5

Krásný "český" Harry Potter z vesmíru. Ale za sebe jsem cítila i závan příběhů G.R.R. Martina a Dana Simmonse. Myslím, že děti mohou být nadšené. Za sebe je mi líto, že takové knihy nebyly v době mého dětství, protože toto je moje krevní skupina. Nikdy však není pozdě, takže jsem ráda, že jsem na ni narazila a mohla si ji přečíst a musím přiznat, že ač dospělec, hodlám si ji pořídit i do své knihovny.

Anička2712
11.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Tahle knížka mě hodně zaujala už tím jak vypadá, ale ještě víc mě zaujal její příběh.
Vypráví o klukovi jménem Tomáš, kterému je jedenáct let a o holčičce, které je šest let. Tomáš ji dostane na starosti na planetě Písečnici kde oba žijí.
Ani jeden nemají rodiče.
Tomáš se zajímá o vesmír a má zvláštní schopnost, vyznat v dolech, i bez světla najít cestu ven.
Jednou se Lucinka ztratila v dole a on ji tam sám našel,sice mu to trvalo pár dní ale našel ji.
Na Písečnici přiletěla vesmírná loď jménem Poutník. Posádka z Poutníku hledala nove členy do posádky. Když se dozvěděli jak se Tomáš vyzná v dolech tak ho do posádky vzali také. S Lucinkou byly menší problémy ale nakonec letěla s Tomášem také. A tak oba spolu jsou ve vesmíru, kde zažívají další a další zážitky.
Knížka se mi moc líbila, určitě ji doporučuji.
Řekla bych že dokáže každého nějakým způsobem zaujmout.

lucakuca
31.08.2021 3 z 5

Fakt hodně jako český HP. Měl tam Rona, dvě Hermiony, Hagrida i zákeřného průsvitného Malfoye. A taky se tam hrálo velmi oblíbené sportovní utkání v gravibalu....
Samozřejmě vesmírná dobrodružství a nečekaná rozuzlení. Proč ne?

Bezkyne9
12.07.2021 5 z 5

Velmi krasny, chytlavy cesky mix Pottera a Endera :). Pribeh podmanivy, plny poctiveho dobra, pratelstvi, drobneho vyvoje hlavnich postav a opravdu atmosferickych ilustraci. Velike vrele doporuceni :)

kamca4151
24.06.2021 5 z 5

Tahle kráska se mi do ruky dostala zcela náhodou.

Vůbec nechápu, jak to, že to nečtou všechny děti po celým světě ( Alespoň všechny děti v ČR). Kdyby se tohle napsalo v angličtině, tak se všichni perou o práva na film a hlavní roli by v tom hrál Tom Holland.

Nicméně, se nedá vytknout podobnost s Harrym Potterem obaleným ve skafandru. Knížce to ale vůbec neubírá, je to napínavý a pane bože nutně potřebuju další díl!

broskev28
07.06.2021 4 z 5

Podobné, ale přece jiné.
Ale to je úplně jedno, hlavní je, že to naše kluky baví, jsou nadšení a čtou a čtou a čtou. Stěžují si jedině na příliš dlouhé kapitoly, ale jinak příběh doslova hltají. Mě nadchlo Tomášovo příjmení, takový nositel scifi ocenění, zajímavé!
Opravdu povedený příběh, a my v knihovně máme knihu i s krásným věnováním od autora. Takže jediná moje výtka se týká Poutníka a jeho občasného (ne)skloňování, ale to jsem hravě skousla.
Přeju příjemné a napínavé počtení!
P.S. A zapomněla jsem na ilustrace - není jich sice mnoho, ale jsou velmi povedené.

witko
31.05.2021 5 z 5

I když je to kniha pro děti, nám rodičům se to líbilo. Nechtěl jsem ji porovnávat z Harry Potterem, ale ono to prostě nejde. Příběh je zasazen do sci-fi hávu, ale pořád jsem v tom viděl postavy z již jmenované série. Není to na škodu, naopak mě to bavilo, přirovnávat postavy z této knihy k těm z Harryho. Nevím jestli to byl záměr autora, ale já tam určité podobnosti prostě viděl.
Je to velmi čtivé a chytlo nás to hned, jen to bude asi více lidem připadat jako klon.
Jestli bude pokračování, jednoznačně do toho jdu.

campanula2
14.05.2021

moc zajímavé pro mládež

Jizi
12.04.2021 4 z 5

Tohle bylo ovšem veliké překvapení - a v dobrém.
Dobrodružný sci-fi příběh ideálně pro děti kolem deseti let, které mají rády Harryho Pottera a ještě jim nijak zvlášť nevadí místy do očí bijící inspirace obrýleným kouzelníkem (která je, podle mě, trochu (víc) zbytečná, protože autor tuhle berličku vůbec nepotřebuje - jak strhující scény dokáže napsat, totiž předvede hned v úvodních scénách v dole).
Příběh sirotka Tomáše ze zapadlé planety Písečnice, který oplývá záhadným nadáním, s nímž si tak docela neví rady a jeho kamarádů, které potká na mezihvězdné akademii pro stejně nadané děti, je sice stokrát přelitý týž pytlík čaje, ale odehrává se v natolik výjimečných kulisách, že ho rozhodně stojí za to nevynechat.
Škoda jen, že se knížka tváří jako první díl -logie, ale nikde jsem nedokázala najít informaci o tom, zda budou další díly - pokud ne, je to trochu zrada na čtenáři. Těch nezodpovězených otázek zůstává příliš, než aby mohli Písečníci fungovat plnohodnotně samostatně.

Fortuna7
04.02.2021 3 z 5

Myslím, že kniha je dobrá, ale je spíše pro mladší ročníky. Je to takový sci-fi Harry Potter...

Kulturnice
02.02.2021 5 z 5

Četli jsme se synem před spaním a musím pochválit, pro děti naprosto skvělé napínavé vyprávění. Super uvedení mladých čtenářů do sci-fi žánru. Jedna kapitola před spaním nestačí. Chtěli bychom více ilustrací. Mně - jako dospělákovi - ta paralela s Harrym Potterem trochu vadila, ale synovi, zdá se, vůbec. Do druhého dílu by to asi chtělo trochu zjednodušit některá jména. Doufám, že si později přečte syn ještě i sám. Chválím a dávám plný počet

7120
15.10.2020 5 z 5

Čte se velice dobře a rychle, tudíž jsem si ji musela přečíst už dvakrát! Těším se na druhý díl...bude?

dana2155
08.10.2020 5 z 5

Nádherná knížka, koupili jsme jí na doporučení. Četli jsme nejprve my rodiče, teprve pak děti. Následovala koupě dalších kusů s krásným věnováním pro kamarády. Byli jsme nadšení. Napínavý děj, krásné ilustrace.

sci-fi pro děti pro děti od 9 let kosmické lodě české sci-fi pro chlapce sci-fi

Václav Dvořák
česká, 1976
2018  85%Písečníci a bludný asteroid
2020  84%Já, Finis
2022  85%Písečníci a probuzení krále
2023  85%Jak se vaří drak

Kniha Písečníci a bludný asteroid je v