Jasmína

Jasmína https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504348/bmid_jasmina-Fuc-504348.jpg 4 104 28

Pink Tattoo série

< 3. díl

Třetí díl poutavé série Pink Tattoo! Tetování může být tím, co bude, když se zbavíme toho, co bylo. Jasmína našla svůj azyl v Pink Tattoo – v místě, kde slova rodina a přátelství nabyla nového významu. Po rozvodu si dala do pořádku svůj svět. Dříve žila jen pro jiné lidi a ani trochu pro sebe. Jen málokdo znal její tajemství, které ovlivnilo budoucnost, kde pro lásku nebylo místo. Tymon ví, co je odpovědnost za chyby i jaký je svět, který se řídí úplně jinými zákony. Abyste v něm přežili, musíte se přizpůsobit. Příliš často uhnul pohledem, začal být podezřívavý a hlavní obranou mu byly vždy jeho pěsti. Ani jeden z nich nevěřil, že by se minulost mohla proměnit v prach a stát se jednou provždy nicotou. A ani ve snu je nenapadlo, že se budou moci znovuzrodit z vlastního popela…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Jasmina , 2017

Jita160
07.04.2023 4 z 5

Smutný ...
Čekejte příběh dvou zlomených duší ,protože už jejich dětství se vymklo ideálnímu vzorci.
Jak Jasmina tak Timon neměli v osud na růžích ustláno. Když se jako dospělí potkali tak už oba měli spousty jizev. Jasmína, která prožila manželství s mužem kterému vládla despotická matka a Timonovi ,který se v pubertě potkal se špatnou partou, která ho i mimo jiné dovedla za vězeňské zdi.
Tolik je to k sobě táhlo ,tolik chtěli být spolu ,tolik se báli a hledali způsob jak se milovat a navzájem si neublížit.
Muselo uběhnout spousty let a projít si těžkou zkouškou aby si Jasmína a Timon mohli popřát ,,dobrou noc".

,,Ale srdce není sluha.
Nedalo se mu poroučet.
Neposlouchalo mě"

Paja1709
03.04.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila o dost víc než druhý díl.Jen si myslím ze konec byl takový useknuty,rychlý. Za mě prostě vede první díl Liliana.

kristy.books
26.03.2023 4 z 5

Príbeh Liliany bol skvelý a získal si moje srdce, príbeh Malvíny bol pre mňa zasa o niečo slabší, preto som bola zvedavá, čo si pre nás pripravila Jasmína. Tretí diel série Pink Tattoo sa mi páčil viac než dvojka, ale jednotka naďalej zostáva mojou topkou.

Autorka nám dopriala ďalšiu emočnú bombu. V predchádzajúcich častiach sme mali možnosť spoznať Jasmínu ako takú trochu neriadenú strelu, ktorá nepokazí žiadnu srandu, no teraz sme spoznali aj jej druhú tvár, ktorú pred všetkými tak úpenlivo skrýva. Keď hovorila o tom, čím všetkým si v minulosti prešla, otváral sa mi vo vrecku nožík. Niektorí ľudia dokážu byť takí krutí, až sa vám nechce veriť, že sa niečo podobné môže naozaj dať. Ja len dúfam, že raz sa im ich správanie vráti v plnej sile. Musím sa priznať, že nie vždy som bola stotožnená s jej rozhodnutiami a neraz ma svojim správaním hnevala, ale po tom všetkom, čo sa jej stalo, sa jej nemôžem veľmi čudovať.

Hoci bol Tymon o nej o niekoľko rokov mladší, prišiel mi rozumnejší a vyspelejší. S Jasmínou mal veľkú trpezlivosť a obdivujem ho, že to nevzdal, práve naopak, nenechal sa odbiť a snažil sa jej dokázať, že aj ona má právo na šťastie a nemusí v sebe všetko dusiť. Ani on to vo svojom živote nemal ľahké, najmä vo väzení bol svedkom rôznych hrozných udalostí, no toto všetko ho posilnilo a snažil sa svoj život zlepšiť.

Na tejto sérii sa mi veľmi páči, aká si je celá partia okolo Pink Tattoo blízka, vždy pri sebe stoja a podporujú sa, je z nich cítiť veľká láska a neraz ma pri ich spoločných scénach zahrialo pri srdci. Práve túto súdržnosť mám na celej sérii najradšej. Som rada, že aj v tejto časti dostali predchádzajúce páry veľký priestor a my sme mali možnosť zistiť, ako sa im darí aj po určitom časovom odstupe.

Samozrejme, že ani v tejto časti nechýbala nejaká tá akcia a napätie (bohužiaľ, zlo nikdy nespí). Najmä na konci (keď už som to ani nečakala) sa celá situácia vyhrotila a autorka ma emočne vyžmýkala.

Celú sériu vám môžem odporučiť. Snáď sa dočkáme aj ďalších príbehov od tejto autorky.

katasokolov
25.03.2023 4 z 5

Jako celek, tahle série rozhodně stojí za vaši pozornost !!!

DVA LIDÉ POZNAMENANÍ ŽIVOTEM
OTEVŘENÍ
ODPUŠTĚNÍ
PŘIJETÍ
NOVÉ ZAČÁTKY

Po trošku slabším druhém díle, jsem se obávala, že ze mne třetí kniha nedokáže vydolovat takové emoce, jako se tomu podařilo u prvního příběhu. Moje obavy se ale nakonec nepotvrdily a jsem tomu moc ráda. Byť u mne zůstává na piedestalu příběh Lilky a Mata, tak ten Jasmíny a Timona je těsně v závěsu a přiznám, že u toho konce jsem ze sebe vydolovala i nějakou tu slzičku :).

Tato série je zejména o silných charakterech, jejichž osudy se v těch nejtěžších životních momentech protly v tetovacím salónu Pink Tattoo a zde tyto postavy zakotvily a utvořily rodinu .

Autorce za celou trilogii skládám velké poklony a budu se těšit a doufat, že se k našim oblíbeným postavám někdy vrátí.

Citace z knihy:

Řekl bych ti, že to je život. Někdo jím proklouzne bez jakýchkoliv překážek a jiný musej bojovat, aby přežili. A sebrat všechny síly, když je něco zlomí.

LenRan
23.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Za mne nepříliš povedené zakončení série. Dvě třetiny knihy se stále dokola opakoval monolog Jasmíny o tom jaká je chudinka nehodná všeho, Timon, pro změnu, nevím proč, najednou po jedný noci s holkou s kterou ani nemluvil tvrdí, že mu změnila život, jaksi ale autorka neuvedla čím. A vrchol všeho byli některé erotické scény, kde jako sorry, ale myslíte, že potetovaná holka, která se živí peercingem uvažuje o svém pohlaví jako o "okvětních plátcích"? No a závěr? Na jednu stranu fajn, že nebyl takový jak jsem čekala, ale za mě teda zbytečně krutý. Škoda, protože 1.díl bych zařadila mezi moje top knížky.

AliceTief
22.03.2023 3 z 5

Konec krásně započaté série, při první knize jsem autorku obdivovala, jak takový příběh dokázala naspat. Druhý mě moc nenadchnul a byla jsem zvědavá na příběh Jazz. 2 věci mě na tom opravdu zklamali a to ten závěr a epilog. Nemůžu si pomoct, ale na to jaký happy endy měli první dva díly, nepříjde mi, že tihle dva ho měli. A druhá věc, která mi vadila, byly ty sáhodlouhý poučný monology, který hlavní hrdinové neustále vedly, přiznám se to už jsem přeskakovala. Za mě tedy na první díl nemá, ale je o něco lepší než druhý.

terikus
19.03.2023 5 z 5

Hořkosladký konec zajímavé série. Mám z knihy smíšené pocity, z konce jsem byla vedle, ale epilog a dodatek mi bohužel moc nesedly. Z Timonova osudu je mi dost úzko.

happy19
16.03.2023 5 z 5

A kruh se uzavřel,-)
Rodina Pink Tattoo nám odvyprávěla poslední příběh tří kamarádek a opět se moc povedl!
Já mám tyhle zdlouhavé cesty za (sebe)poznáním a jaké překážky nám život dává do cesty moc ráda.
Ústřední dvojce jako oheň a voda,naprosté protiklady...ale;-)
Ekvivalent času není podstatný...

,,Laskavost ve slovech vytváří důvěru. Laskavost v myšlení vytváří hloubku. Laskavost v dávání vytváří lásku."

polská literatura tetování

Anna Szafrańska