Pilot odpovídá - 100 otázek - 100 odpovědí pro zvídavé cestující

Pilot odpovídá - 100 otázek - 100 odpovědí pro zvídavé cestující https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482700/bmid_pilot-odpovida-100-otazek-100-odpov-5JS-482700.png 5 2 2

Co je to za divnou mlhu, která vychází z klimatizace, proč letadlo po startu často poklesne a proč se křídla tak prohýbají? Nemohou se dveře za letu nedopatřením otevřít, a co se vlastně stane, když vypadne motor? Na tyto a téměř 100 dalších nejčastějších otázek odpovídá někdejší pilot a současný instruktor na seminářích proti strachu z létání Mathias Gnida.... celý text

Literatura naučná Doprava
Vydáno: , Kopp (České Budějovice)

Was passiert beim Fliegen?

soukroma
11.02.2023 5 z 5

Strohé, systematické, odborné, technické: dobrý doplněk ke skvělému rozhovoru s českým pilotem Mluví k vám kapitán, kde se podrobnostem technického rázu spíš úzkostlivě vyhýbali.
Ale je to čtivé i samo o sobě, německý pečlivý autor, pěkný český překlad i výprava (nakladatel Kopp).

GYROTOURBILLON
28.08.2022 5 z 5

Á tak já budu první v hodnocení.. !? Tím, že miluju letadla , létání a s tím vše spojené ,tyto knihy přesto vyhledávám. Naprosto chápu lidé se strachem vstupující na palubu letadla. Moje poprvé též bylo na vázkách, nicméně představa letu mě i nesmírně dráždila.
Pohled z okénka mě rychle přesvědčil o kráse celého procesu. Výšek se nebojím, ale občasné to zaklepání mě drželo ve střehu.
Nicméně ke knize: pilot opravdu odpověděl i na věci , které jsem již věděl , ale vysvětlil do podrobna proč a jak.
Spousta detailů ohledně paluby, křídel , ale i třeba , jak se zbavit strachu.
Já tedy hodnotím 5 * a doporučuji zájemcům o letectví.

letectví letecká doprava

Autorovy knížky