Pieseň sirény

Pieseň sirény https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516953/bmid_piesen-sireny-pFu-516953.jpg 4 90 42

Princezná Lira patrí do kráľovskej rodiny sirén a v svojej zbierke má srdcia sedemnástich princov. Kráľovná morí ju za trest premení na človeka, Lira stratí čaro svojej piesne a musí kráľovnej priniesť srdce princa Eliana. Ten považuje lov sirén za svoje poslanie. Jedného dňa z oceána zachráni dievča, ktoré mu sľúbi, že mu pomôže nájsť kľúč k zničeniu všetkých sirén. Môže jej skutočne dôverovať?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

To Kill a Kingdom , 2018

Anett525
03.05.2023 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Piráti, mořské příšery, to je pro mě vždy radost číst. Příběh byl napínavý, neotřelý a bylo zajímavé sledovat,co se stane,když se potkají dva znepřátelené světy. Ke všemu sarkasmus, což já taky můžu a knížka jako pro mě dělaná je na světě. Super.

Ivka14
14.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Upřímně, co na téhle knize nemilovat. Tuhle knihu jsem si zamilovala už když od prních stánek. Byla plná zajímavých postav, brilantní budování světa a je to enemies to lovers. To víc si přát.

Lira je totální drsňačka. Je nemilosrdná, je chytrá a vtipná. Po celém světě je známá a všude v královských rodinách vyvolává strach. S příběhem její odobnost rostla. Udělat ji bezmocnou odebráním její "písně" bylo skvělé, protože jí to umožnilo stát se silnější mnoha jinými způsoby. Když přišlo závěrečné zúčtování, byla nezastavitelná a já ji tolik miloval.

Elian je plný touhy, strhujícího hrdinství a touhy po svobodě. Nechce být králem, nechce se vrátit domů, ale nikdy jsem neměla pocit, že by se vyhýbal svým povinnostem nebo nemiloval svou rodinu. Prostě to nebylo tam, kde byl jeho talent, a potřeboval být na moři kolem své (úžasné) posádky. Milovala jsem posádku a přidali skvělou dynamiku.

Líbil se mi i romantický aspekt, protože jsem neměla pocit, že by ubíral příliš mnoho z hlavní příběhové linie. Ten konec mě zabil, protože i když jsou ze dvou odlišných světů, stále si našli cestu k sobě a to je krásné.

Vlastně si to teď chci přečíst znovu...