PHP okamžitě - Ovládněte PHP za víkend

Seznamte se za víkend s jazykem PHP, který běží na pozadí 80% webů včetně Facebooku, Wikipedie nebo WordPressu. Naučíte se, jak pomocí PHP převést statické stránky na dynamickou webovou aplikaci s bohatými funkcemi. V šesti kapitolách vás zkušený autor provede jazykem PHP jednoduchou formou od úplných základů na praktických příkladech. Za víkend se naučíte nastavit PHP, pracovat s proměnnými, operátory, cykly, formuláři, seznámíte se s objektově orientovaným přístupem, relacemi i zabezpečením. Publikace vás mimo jiné naučí: - Nainstalovat lokální webový server a nastavit PHP - Připojit se a pracovat s databází - Vytvářet a zpracovávat formuláře - Využívat relace a cookies - Ověřovat odesílaná data...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331155/php-okamzite-Mae-331155.jpg 33
PC literatura, Učebnice a slovníky
Vydáno, Computer Press (CP Books)

Jump Start PHP, 2013

Kniha PHP okamžitě - Ovládněte PHP za víkend

MoDDO
29.06.2018

Dobře a přehledně udělaná knížka. Není to ale pro úplného laika, tak pozor ;) Pro věčné začátečníky ideální. Doporučuji začínajícím s PHP.

Eldar80
30.01.2017

Knihu nemohu doporučit z jednoho prostého důvodu:
není dostatečně dobře vysvětleno propojení PHP a MySQL, což je podle mě zásadní chyba.

Uznávám, že je možná problém na mé straně a jsem ve skutečnosti úplně blbej, ale na můj vkus byla kniha příliš stručná. Pokud PHP vůbec neumíte a chcete se pomocí této knihy tento jazyk naučit, tak bez studia dalších materiálů se nejspíš nikam nedostanete. Ostatně v knize jsou pořád poznámky s odkazy, kde se problematika vysvětluje podrobněji. Kniha tak nějak ztrácí smysl, pokud si člověk musí dostudovat spoustu věcí z odkazů v angličtině. Kniha se dá doporučit jen pokud jste rození programátoři a umíte anglicky. (Když mi došlo, že z tohoto se PHP nenaučím, knihu jsem odložil a nedočetl.) 50%

PHP tvorba webu

Autor knihy