Petrolejový princ

Petrolejový princ https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40894/bmid_petrolejovy-princ-CPz-40894.png 4 399 28

Další dobrodružství Old Shatterhanda, Vinnetoua, Sama Hawkense, Hobble Franka — s Petrolejovým princem.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Olympia

Der Oelprinz , 1893

SlamLenka
21.03.2018 3 z 5

Knihu jsem četla s určitou nostalgií a vzpomínkou na všechny zfilmované mayovky - úplně jsem při čtení slyšela tu hudbu, která hrdiny doprovázela! Nikdy dříve jsem nic od Karla Maye nečetla, využila jsem této možnosti teprve letos v rámci výzvy - vždyť Karl May nějakou dobu žil v Brné u Ústí nad Labem, máme tu po něm pojmenovanou ulici a dodnes stojí penzion, v němž přespával a kde také část své knižní tvorby pro svět vytvořil.
Ale více ke knize: je krásné, jak jsou postavy až naivně černobílé - víme jasně, kdo je klaďas a kdo je záporák, ti nejhlavnější z nejhlavnějších hrdinů zvládnou každý úkol a nikdo se jim nevyrovná, na druhou stranu si můžeme být jisti, že ti nejhorší padouši budou jistojistě potrestáni! To vlastně do určité míry z mayovek dělá pohádky, i když potěší i dospěláka. A já si asi brzy zase pustím nějaký film s Vinnetouem. =)

Ivo1973
10.12.2017 5 z 5

Tohle byla první mayovka, kterou jsem kdysi dávno dostal k narozeninám. Pamatuji si, že jsem ji přečetl, jedním dechem.

RudýOnkel
23.04.2017 5 z 5

Tento příběh je výborný díky tomu, že jsou zde všichni fiktivní Mayovi hrdinové. Se všemy se můžeme seznámit, poznat je. Děj je objektivní a s tématikou "šmejdů" se potýkáme i dnes. Je pěkně čtivá, na můj vkus dlouhý rozjezd, ale konec to spravil

ThomasRuhe
16.11.2015 4 z 5

Tuhle knihu jsem četl znovu nedávno a celkem se mi líbila, zejména první polovina, kdy se seznamujeme se všemi aktéry. A ještě jeden dovětek, ačkoli to Karel May určitě nezamýšlel, tak mně osobně byl Petrolejový princ sympatický a fandil jsem mu, aby mu to vyšlo.

Richie1
18.01.2015 3 z 5

Příběh "petrolejového prince" patří spíše k průměrným mayovkám. Místy zaráží absurdita a naivita popisovaných dobrodružství, ale jinak to je příjemné a odpočinkové čtení, které potěší příznivce Mayových knížek o Divokém Západě.

Lisbon
25.11.2013 3 z 5

May má lepší knížky. U téhle je třeba vytrvat a prokousat se zdlouhavým koncem (který má asi 150 stran) , potom už je to jde jak na drátku... :-)

Dera
30.08.2012 3 z 5

Prostě znám lepší knihy tohoto autora, ale May nenapsal podle mě nikdy špatnou knihu. V dětském věku naprostá špička.

oldshatterhand
22.11.2011

Tato kniha má své kouzlo. Sice je škoda že není vyprávěn v první osobě. Když se zde poprvé objevilo podrobné popsání Old Shatterhanda všiml jsem si že filmaři Constantin Film udělali ve filmu ohromnou chybu a to tu že v knize má Old Shatterhand kaštanově hnědé vousy a vlasy zatímco ve filmu je blonďák. Ale to na kouzlu knihy nic nemění. Vzrušujcí.