Petr Pan v šarlatovém plášti

Petr Pan v šarlatovém plášti https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29922/mid_petr-pan-v-sarlatovem-plasti-gFI-29922.jpg 4 34 4

Chcete navštívit svět, kde nikdy nevyrostete nebo nezestárnete? Svět, ve kterém můžete létat? Svět, ve kterém je každý den novým dobrodružstvím? Můžete, příběh o chlapci, který nikdy nevyrostl a dívce, jejíž rodina jí brání v tom, aby také navždy zůstala dítětem, se na podzim dočká dalšího pokračování. V knize Petr Pan v šarlatovém plášti se opět setkáme s většinou okouzlujících postav – Petrem, Wendy, Zvoněnkou, zbytkem Darlingovy rodiny a samozřejmě i hrůzostrašným kapitánem Hookem. Geraldine McCaughrean bravurně následuje ducha mistrovského díla J. M. Barrieho a přitom nabízí čerstvý a poutavý spád příběhu, který se, stejně jako originál, bude líbit jak dospělým, tak dětem. V Zemi Nezemi se něco děje. Přicházejí z ní sny – podivně reálné sny o pirátech, mořských pannách či krokodýlech. Pro Wendy a Ztracené chlapce je to jasný signál – Petr Pan potřebuje jejich pomoc, a tak je čas udělat nemyslitelné a letět znovu do Země Nezemě. Tam se ale vše změnilo, čekají tu nebezpečí, o kterých se dětem ani nesnilo. Kniha vás zavede zpátky do země pirátů, víl, dětství a bádání. Najdete zde další postavy, které si zamilujete, dobrodružství, která rozbuší srdce a nová nebezpečí, která se musí překonat – vše jakoby bylo spjato okouzlující špetkou pohádkového prachu. Publikace vznikla za podpory Great Ormond Street Hospital.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Computer Press (CP Books)

Peter Pan in Scarlet , 2004

Gustik5
27.05.2019 4 z 5

Tuhle knížku jsem četl jako malý, a vpravdě se mi moc líbila. Jen ne do té míry, abych se k ní vracel...

Kate_Hall
10.12.2017 3 z 5

Ze začátku se mi zdál příběh příliš urychlený, nudný, bez nápadu. Ale čím dál jste se dostávali do knížky, čím více stránek jste otočili, tím více byla kniha lepší.

MOu598
25.07.2017 3 z 5

Četla jsem v lednu 2014. Podle mých poznámek:
Děj by šel, ale je to tak divně psané, nebo přeložené - jakoby skládané za sebou.
Jde o první oficiální pokračování, na které byla v r. 2004 vypsána celosvětová soutěž.. Autor Petra Pana p. Barrie napsal příběh na počátku 20. stol.

paja5
22.04.2014 5 z 5

Skvělá kniha, miluji Petra pana, jak v knihách, tak v animovaných, nebo kreslených či hraných verzích. Honem další díl!!! :D

2006  74%Petr Pan v šarlatovém plášti
2009  73%100 nejslavnějších britských pověstí