Petr Pan v šarlatovém plášti

Petr Pan v šarlatovém plášti

Chcete navštívit svět, kde nikdy nevyrostete nebo nezestárnete? Svět, ve kterém můžete létat? Svět, ve kterém je každý den novým dobrodružstvím? Můžete, příběh o chlapci, který nikdy nevyrostl a dívce, jejíž rodina jí brání v tom, aby také navždy zůstala dítětem, se na podzim dočká dalšího pokračování. V knize Petr Pan v šarlatovém plášti se opět setkáme s většinou okouzlujících postav – Petrem, Wendy, Zvoněnkou, zbytkem Darlingovy rodiny a samozřejmě i hrůzostrašným kapitánem Hookem. Geraldine McCaughrean bravurně následuje ducha mistrovského díla J. M. Barrieho a přitom nabízí čerstvý a poutavý spád příběhu, který se, stejně jako originál, bude líbit jak dospělým, tak dětem. V Zemi Nezemi se něco děje. Přicházejí z ní sny – podivně reálné sny o pirátech, mořských pannách či krokodýlech. Pro Wendy a Ztracené chlapce je to jasný signál – Petr Pan potřebuje jejich pomoc, a tak je čas udělat nemyslitelné a letět znovu do Země Nezemě. Tam se ale vše změnilo, čekají tu nebezpečí, o kterých se dětem ani nesnilo. Kniha vás zavede zpátky do země pirátů, víl, dětství a bádání. Najdete zde další postavy, které si zamilujete, dobrodružství, která rozbuší srdce a nová nebezpečí, která se musí překonat – vše jakoby bylo spjato okouzlující špetkou pohádkového prachu. Publikace vznikla za podpory Great Ormond Street Hospital....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29922/petr-pan-v-sarlatovem-plasti-gFI-29922.jpg 3.828

Peter Pan in Scarlet (2004)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Computer Press (CPress)

Kate_Hall
10.12.2017

Ze začátku se mi zdál příběh příliš urychlený, nudný, bez nápadu. Ale čím dál jste se dostávali do knížky, čím více stránek jste otočili, tím více byla kniha lepší.

MOu598
25.07.2017

Četla jsem v lednu 2014. Podle mých poznámek:
Děj by šel, ale je to tak divně psané, nebo přeložené - jakoby skládané za sebou.
Jde o první oficiální pokračování, na které byla v r. 2004 vypsána celosvětová soutěž.. Autor Petra Pana p. Barrie napsal příběh na počátku 20. stol.

paja5
22.04.2014

Skvělá kniha, miluji Petra pana, jak v knihách, tak v animovaných, nebo kreslených či hraných verzích. Honem další díl!!! :D