Pět jazyků lásky

Pět jazyků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32195/bmid_pet-jazyku-lasky-0dp-32195.png 4 1021 223

Naučte se hovořit jazykem lásky toho druhého / Manželský poradce přináší zcela nový pohled na manželské soužití: chcete-li prožít harmonický vztah, pak se potřebujete naučit hovořit jazykem lásky svého partnera. Práce přibližuje a na konkrétních manželských párech a jejich problémech ilustruje následující základní jazyky lásky: slova ujištění, pozornost, přijímání daru, skutky služby a fyzický kontakt. Kniha je ideálním dárkem pro všechny snoubence a manžele. Dotisk v roce 2009.... celý text

Literatura světová Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Návrat domů

The Five Love Languages , 1992

Mili01
11.02.2022 5 z 5

100 % doporučuji! Vrazila jsem ji do ruky co nejvíce svým kamarádům a známým, protože přesně tohle je důležité pro zdravý vztah.

hokaca
08.02.2022 5 z 5

Tuhle knihu určitě doporučuji! Myslím, že může mnoha párům vysvětlit, proč to dře a nebo podchytit, aby vůbec dřít nezačalo. Je potřeba brát s nadhledem, ale typy a jak na ně jsou vysvětleny výborně.

Mondaika
03.02.2022 4 z 5

Uf uf uf...
Víte já se takovým knížkách snažím vyhýbat, protože Vám jen připomenou to co víte a nebo jedou jako kolovratek pořád dokola, ale tohle!! Wow...
Chytne Vás to... Jako né na 100% ale určitě víc než na 85% určitě.... Důvodem budou příklady párů v každé kapitolce apod...
Urcite stojí za přečtení.
Udržovat citovou nádrž každého partnera ke spokojenosti a zdravosti k utvoreni dlouhotrvající zdravého vztahu je klíč...
Někdy jen slova ujištění, pozornost, drobný skutek... Stačí
Moudrosti na konec jako vždy :
Odpuštění není pocit - je to rozhodnutí. Je to volba k projevení milosti, ne k obraně proti útočníkovi.

knihyKeMne
29.01.2022 5 z 5

Před lety jsem se s tímto konceptem seznámila na nějaké přednášce. Po knize jsem nyní sáhla, abych se do toho víc dostala, jelikož toto téma začalo být pro mě jaksi aktuálnější :-) A jsem nadšená. Tohle zní opravdu jako lék na všechny manželské problémy. Doporučuji.

AnnaWhite
08.01.2022 4 z 5

Jazyky lásky pěkně popsány a vysvětleny na praktických příkladech, ovšem jazyk český byl občas trošku utrpení.

tatruszka
03.01.2022 5 z 5

Knihu jsem začala čist na podzim, ale odložila jsem ji, protože jsem neměla moc chuť číst knihu tohoto typu, i když mě téma zaujalo. Znovu jsem se k ní vrátila v prosinci a musím říct, že je opravdu poučná a velmi zajímavá svým pojetím. Určitě má něco do sebe a věřím, že spoustě párů by mohla pomoci.

katerina.marko
28.12.2021 5 z 5

Tato kniha by se měla zařadit jako povinná četba, v mnohém mi rozhodně otevřela oči. Čtu již po několikáté a stále mi to hodně dává...

claire.dinner
27.12.2021 4 z 5

Velmi dobře sepsáno, vysvětleno, čtenář se zasměje, ve spoustě situací pozná. Knížka je čtivá, poučná, inspirativní. S manželem jsme četli současně - každý měl svoji - a posléze jsme nad ní diskutovali a hledali odpovědi na naše otázky, aplikovali na naši situaci.

Kni-holka
10.12.2021 5 z 5

Pokud ještě sháníte dárek na poslední chvíli, určitě je tohle spolehlivý tip.
Jako mnoho z vás bojuji s nepřízní osudu najít lásku. Zkouším to, ale stále se mi to nedaří a zažívám zklamání, která postupně uzavírají mé srdce. Neříkám, že vám ta knížka pomůže najít lásku, ale pomůže vám naučit se řečí lásky, kterou každý z nás máme rozdílnou. Co když pro nás důkazem lásky jsou slova a tak jimi zahrnujeme i svůj protějšek, když jeho jazykem, kterým mu svou lásku dokazujeme, je pozornost?
Gary Chapman tvrdí, že existuje 5 jazyků lásky - slova ujištění, pozornost, jazyk darů, skutky služby, fyzický kontakt - a každý máme jeden hlavní a druhý vedlejší. Ve vztahu k druhým lidem, nejen k partnerům, ale třeba i k rodině, se musíme naučit, jaký jazyk je pro druhého tím hlavním, abychom svou lásku vyjádřili tak, aby k tomu druhému správně doputovala.
Gary svá tvrzení opírá o 20 letou praxi manželského poradce a doplňuje text o skutečné příběhy.
Za mě je to určitě knížka, která stojí za těch pár hodin vašeho času a soustředění .

Liturgievpatek
07.12.2021 1 z 5

Knize bych vytknul to, že by mohla být mnohem stručnější. Autor v ní dosti opisuje to, co by dokázal vysvětit a popsat na pěti stranách. To je ale problém všech podobných knih, že jsou zbytečně nafouknuté.

Dominika76
06.12.2021 3 z 5

Táto kniha mi dala nový pohľad na lásku. Naučiť sa primárny jazyk lásky svojho partnera a hovoriť ním k nemu môže určite vzťahu pomôcť. Mne to pomohlo nájsť aj vlastný jazyk lásky a uvedomiť si, čo asi vo vzťahu potrebujem. Oceňujem aj test na konci, no z metodologického hľadiska si ním nie som istá. Naozaj by ma zaujímala jeho validita... Taktiež sa mi nepáčia v knihe pasáže o redukovaní lásky na rozhodnutie. Napríklad podľa Stenbergovej teórii je rozhodnutie iba jedným z komponentov lásky. Aj osobne/ľudsky si myslím, že rozhodnutie na lásku nestačí. Na druhú stranu si stále myslím, že kniha má potenciál pomôcť mnohým manželským párom po svete.

Petratra
19.11.2021 5 z 5

Jsem za tuhle knihu ráda. Byla mi doporučena z více stran a není to marný čtení. Hlavní věc, kterou jsem si uvědomila po přečtení byla to, že tak moc lidí dává druhým to, co oni sami chtějí, ale ne to, co druzí potřebují. Rodiče děti tahají na milion kroužků a dítě by třeba raději jelo na výlet nebo si doma hrálo společně hry. A v partnerských vztazích to pokračuje. Myslíme si, jak se maximálně snažíme, ale přitom druhému nedáváme to, co by od vztahu a od lásky potřeboval. A pak je tu další rovina - dokázat si uvědomit co potřebuju a s druhým to vzájemně vykomunikovat.
Tohle není zbytečná kniha.
Jedna pro mě důležitá myšlenka za všechny: "Možná bychom od sebe měli oddělit lásku jako pocit a lásku jako skutek."

mison78
14.11.2021 5 z 5

Velmi zajímavý pohled na partnerské vztahy. Během čtení přišlo několik AHA momentů. Doporučuji.

Andrea81
03.11.2021 4 z 5

Inspirativní.

vejnar
28.10.2021 5 z 5

Skvělá kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo chce porozumět svému partnerovi či dětem.. Vypsal jsem si pasáže, co mě zaujaly nejvíc:

"Láska nepočítá chyby, nepřipomíná minulá selhání. Prosba dává lásce šanci, zatímco požadavek ji dusí.

Sdílením svých pocitů (i negativních) budujeme důvěrný vztah.

Láska se projevuje tak, že hledáme způsoby, jak ze sebe vydat to nejlepší.

V zamilovanosti jsme vláčeni instinktem, který se vymyká běžnému chování. Jestliže se však po návratu do reálného světa, kde máme možnost volby, rozhodneme být laskaví a velkorysí, potom skutečně milujeme.

Zamilovanost je dočasné emocionální vzplanutí. Skutečná láska spojuje rozum s citem. Zahrnuje také vůli, vyžaduje disciplinovanost a je si vědoma dalšího rozvoje osobností. Naší nejdůležitější emocionální potřebou není být zamilován, nýbrž být opravdově milován.

Sexuální touha u žen je primárně založena na jejich emocích (že jsou milovány), zatímco u mužů má fyzický základ.

Základem úspěchu je mít pestřejší způsob řešení než jen přizpůsobit se a potlačit sebe.

Rozdíl mezi myšlenkou a potřebou. Zanedbáváme přirozenou potřebu vzruchu v partnerství. Vztah se bez stereotypu neobejde a nemá smysl se mu bránit. Ale pokud k tomu přidáte stále stejné sexuální polohy, únavu, určitou všednost, je vzruchů málo a přirozená potřeba se začne projevovat."

Jazyky lásky: Pozornost, slova ujištění, přijímání darů, skutky a služby, fyzický kontakt.

dia.riedl
25.10.2021 4 z 5

Na knize se mi líbí, ze je psaná velmi srozumitelně, ale mohla by být za mě obsáhlejší.

zweedy
20.10.2021 5 z 5

Je dobré vědět, co je podstatné pro každého z nás ve vztahu. Proto hodnotím knihu kladně a líbí se mi analogie nádrže citu (lásky), kterou každý v sobě máme a kterou je potřeba dolévat, aby jsme si vztahy udržely. Protože když se cítíte prázdní už to prostě dál nejde ...

jajinka013
19.10.2021 2 z 5

Hrozně jsem se na knihu těšila, ale nějak se po přečtení nedostavilo to, co jsem čekala. Kniha je určitě zajímavá, hezky napsaná, ale už mi přijde u těchto typů knih, že se v nich píše to stejné, jen v jiné větě.

Ivka82
03.10.2021 3 z 5

Z této knihy mám takové rozpolcené pocity. Na jednu stranu je určitě zajímavé zkusit si určit vlastní a případně partnerův "jazyk lásky" a případně z toho pro vztah něco vytěžit, ale na druhou mi šíleně vadil ten křesťanský pohled...zůstat spolu až do smrti za každou cenu a zachraňovat vztah tím, že zatnu zuby a prakticky popřu sám sebe.

Audrina
19.08.2021 3 z 5

Když se nad tím zamyslím, kniha neříká nic extra převratného. Autor ale dobře vystihnul lidské potřeby a upozornil na chyby, které ve vztazích často děláme