Periférie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obratně a se značnou dávkou ironie napsaný příběh nadaného a vnímavého chlapce z chudé vesnické rodiny, který jako student prožívá poválečná léta v Praze. Tam uzavírá svá mladistvá přátelství, potkává se se svou studentskou láskou, poznává zcela jiný život. Postupně nachází práci, osobní štěstí a své místo ve společnosti. Kromě rozvětveného a barvitého děje zachycuje ve své knize autor se všemi podrobnostmi i dobovou atmosféru čtyřicátých a padesátých let 20. stol....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27559/periferie-27559.jpg 2.46
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Periférie

Přidat komentář
Gagarin
10.02.2016

Opravdu je to komunistická splácanina. Celá ta hlavní dějová linka už dnes NAŠTESTÍ vůbec nestojí za pozornost. Zajímavá je snad jenom zručně vykreslená pitoresknost dělnických kolonií periférie mezi Kladnem a Prahou poloviny minulého století, všechny ty zabijačky ve špinavé nouzové ubytovně, noční cesty bahnitou polňačkou na vlak, vymrzlé čekárny, apod. Tam Misař ukazuje dovednost žurnalistického zachycení prostředí.

jprst
04.12.2011

Autor na příběhu kluka z vesnice popisuje situace lidí, kteří vstupovali do života po roce 1948. Obsah románu je k jeho škodě výrazně ovlivněn třídním hlediskem. To ostatně potvrzuje i hodnocení z tehdejší doby: "....především je tato kniha působivou ilustrací toho, jak mobilizace lidských mas v Československu v únoru 1948 umožnila pokojný přechod k budování socialismu." (článek Obraz přerodu, Tvorba 29.3.1978). Samozřejmě to neznamená, že se kniha přečíst nedá. Naopak, dá, ale jen jednou, a pak zastrčit v knihovně někam hodně do dolní přihrádky.


Autor a jeho další knihy

Karel Misař
česká, 1934 - 1991

Kniha Periférie je v

Přečtených8x
Knihotéce26x
Chystám se číst1x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x