Zkrocení

Zkrocení https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9534/zkroceni.jpg 4 124 14

Peregrine série

Děj románu se odehrává uprostřed 15. století na sídle Gilberta Nevilla, jednoho z nejbohatších šlechticů v Anglii. Gilbert se však zajímá pouze o lov a sokolnictví a rozsáhlé panství k nelibosti jeho druhé ženy Heleny, ovládá Nevillova dcera Liana. Helena ji proto donutí, aby se provdala a z panství odešla. Z mnoha nápadníků si Liana vybere Rogana Peregrina, zchudlého šlechtice, který ji přitahuje. Rogan naopak nijak neskrývá, že je mu dívčina krása lhostejná a že si ji bere pouze pro peníze, které chce vynaložit na boj proti odvěkým nepřátelůmm svého rodu Howardům. A tak se Liana vydává po boku svého muže do boje - nejen proti Howardům, ale hlavně za jeho lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Taming , 1989

gunshy
předevčírem 3 z 5

U tohoto vydání z roku 1993 nemůže být shodné ISBN s vydáním z roku 1998. Zde se jedná o 80-85621-40-1

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení ❤️

majka45
03.08.2019 5 z 5

Odpočinková četba

Lembac
09.10.2018 4 z 5

Liana se na první pohled zamiluje do krásného, leč mírně zavšiveného Rogana Peregrina a usmyslí si, že si tento povedený exemplář pravého středověkého chlapáka vezme za muže. To ještě netuší, do jakého chlívku si ji novomanžel odvede. Z drsného popisu špíny, pachů a parazitů, kteří se prohánějí po Roganově domovině a po Roganovi samém, mi bylo místy nevolno. I kdyby byl hoch sebekrásnější, já bych na něj sáhla až po důkladné dezinfekci, dezinsekci a deratizaci. Kvůli výše zmíněnému jsem se nějak nemohla vcítit do pocitů roztoužené Liany. Proboha, co ta holka na něm jen viděla?
Pozitivní je, že kniha není příliš dlouhá a čte se plynule.
Doporučuji číst jako motivační knihu před velkým úklidem. :-)

crazyslunicko
21.09.2018 3 z 5

Ačkoliv mám autorku velice ráda, tento počin se ji zrovna moc nepovedl. Pravděpodobně mi úplně nesedl děj, kdy si mladá Liana vybere ze všech svých nápadníků zchudlého a neostesaného Rogana. Nelíbil se mi průběh jejich svatebního obřadu ani zpečetění sňatku. Obdivuji Lianu za to, že docházala z pustého a špinavého domova vykouzlit čisté a příjemné místo. Rogan mi nebyl moc sympatický svým chováním k Lianě, která se tak moc snažila. Pobavil mě jejich společný den ve městě, kde shlédli scénku v divadle o sobě samých. Konec byl takový otevřený, že vlastně nevím jak to všechno dopadlo s nepřátelenými rody.

Lenka40
07.04.2018 5 z 5

Tak tato kniha je taková moje srdcovka. Vím ,že je to romantika , ale na tuhle knihu já nedám dopustit

koki.veru
21.05.2017 5 z 5

I přesto, že mým nejoblíbenějším žánrem jsou thrillery, velice ráda se vracím k takovýmto knížkám. J.Deveraux mám velice ráda, líbí se mi její historické romány, a jednou za čas dostanu chuť na to, přečíst si něco jiného než thrillery nebo detektivky. Postavu Liany jsem si oblíbila během chvilky, a nemohla jsem přestat se čtením. Super příběh.

kackajh
26.03.2017 5 z 5

Liana byla hvězda! Teda jak ta s nima zatočila. Skvělá hrdinka. Chápu že jim nevadilo žít v chlivku, nic jineho neznali, pak už jim to vadilo hodně. Těším se až si knihu přečtu znova v klidu, na poprve jsem ji zhltla jednim dechem.

moudivlacek
09.04.2016 3 z 5

Je to sice hezká knížka, ale od této autorky jsem četla již hezčí. Asi mě trochu zaráželo to, jak Perigrinové žili ve špíně a nikomu to nevadilo. A když tam dorazila Liana a snažila se změnit to tam k lepšímu, tak jí házely klacky pod nohy. Také změna chování švagra mě udivilo. Zas mě ale mile ke konci překvapil Rogan, který si konečně uvědomí, co všechno pro něj vlastně jeho žena znamená a co vše k ní cítí.

wiana82
14.08.2014 3 z 5

Asi jsem podle procent čekala malinko víc,... za mě průměrný román pro ženy, hezky se čte, ale ten konec byl na mě moc naivní...

TerezaB
17.11.2013 4 z 5

mě se tato kniha moc líbila. Sice některé části mi přišly nepřirozené, nebo naivní, ale celkově to byla hezká knížka s krásným koncem.

kika 13
23.01.2013 3 z 5

Oddychový pohodový román čte se pěkně.

Barbanka
26.10.2011 5 z 5

Pro ženy moc hezké čtení...doporučuji.

WEIL
19.08.2011

Historický román?
Ale kdeže. Jen kulisa a naivní příběh. Gilbert miluje lov, naplňuje ho. A kdo mu v tom chce bránit? Žena, místo aby to u něho podporovala.

historické romance

Jude Deveraux (p)