Hledám Colina Firtha ekniha

Jedno léto, Tři kamarádky. A pan Darcy. V městečku Boothbay Harbor se potkávají tři ženy, které spojuje víc než obdiv ke Colinu Firthovi. Novinářka Gemma se chystá s hercem udělat rozhovor, který má zachránit nejen její kariéru. Bea Craneová se dozvídá, že byla adoptovaná, a vydává se proto najít svou biologickou matku Veroniku. Ta je široko daleko proslulá svými „léčivými“ koláči, a do města se vrací, aby čelila své minulosti. Nalezne trojice kamarádek to, co v městečku hledala?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405808/big_hledam-colina-firtha-nMg-405808.jpg 452

Vydáno: (ekniha), XYZ (ČR)

Finding Colin Firth, 2013

Kniha Hledám Colina Firtha

petra5588

Milá prázdninová oddechovka, trochu předvídatelná, ale dobře se četla. Téma sice chvílemi poměrně vážné, ale lehce zpracované.

rampapa

Krásná knížka. Pěkná oddechovka.

aliza

Kniha je takové pohlazení po duši. Moc milé a hezké. Doporučuji přečíst, v této nelehké době to platí dvojnásob. Mysím, že si co nejdříve upeču třeba koláč naděje. :)

FofrNožka

Jo, prostě jo. :-) Nutně potřebuji stvořit nějaký koláč, asi vymítací. A nebo jen borůvkový, možná bude stačit i ten s melasou. Příjemná oddechovka, v životě by to takto hladce asi nešlo, ale je to knížka a naprosto splnila svůj účel- vypnout na pár chvil a zabrat se do děje.

Kaja1
29.11.2021

Taková milá oddechovka, i když téma je vážné.

pip11
26.09.2020

Pěkný, pohodový a srdečný příběh, ve kterém se zkříží cesty třem ženám. Pojednává o mateřství, ztrátě, naději a báječných kouzelných koláčích. Dávám 4,5* a jdu udělat limetkový koláč, na který jsem dostala chuť :)

evismaior
15.08.2020

(+ SPOILER) 75% - tahle kniha poněkud mate svým názvem, resp. snaží se čtenáře možná trochu lacině nalákat na setkání s oblíbeným hercem, který se však osobně objeví doslova jen na pár řádcích. To snad autorka neměla zapotřebí a stejně tak mi tam moc neseděla ta dějová linka s údajně zázračnými léčivými koláči. Jinak mě ale toto zdánlivě jednoduché červenoknihovnové počtení příjemně překvapilo. Kupodivu mi byly sympatické všechny tři hrdinky, jejichž prostřednictvím se autorka vypořádává s tématem adopcí - Veronika, která jako mladičká otěhotněla, rodina ji zavrhla a ona po porodu dala dítě k adopci a s potlačovaným pocitem ztráty se léta protloukala Státy, než se rozhodla vrátit domů a začít znovu. Její dcera Bea, která se až po smrti své matky dozvídá, že nebyla biologickou dcerou svých milovaných rodičů, a přijíždí se s matkou setkat, přičemž si obě složitě ujasňují pocity, které to v nich vzbuzuje. A konečně Gemma, které vlastní nečekané otěhotnění zhatilo sny o novinářské kariéře a díky její přípravě článku o domově pro těhotné náctileté nahlížíme do několika dalších příběhů dívek, které jen obtížně hledají ve svém nitru odpověď na otázku, zda a komu dát své dítě k adopci a zda ho pak vůbec někdy ještě chtít vidět.

Litocha
08.07.2020

Na rozdíl od některých čtenářek jsem ocenila, že se nejedná o klasickou romanci. Koláči mi trochu připomněla Kouzelné koláče, ale tenhle motiv je tady lépe zpracován (méně esoteriky a více vlastního úsilí dosáhnout změny). Děj byl příjemně poklidný, i když předvídatelný, hlavní postavy sympatické, ale konec už byl na mě moc velká selanka. Celkově je to příjemné čtení, nic víc, nic míň.