Penzion

Penzion https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508013/bmid_penzion-v8m-508013.png 4 193 67

Vlastním stínům neutečeš. Psychologický thriller o páru s děsivým tajemstvím. Jamie a Victoria čekají své první dítě. Do porodu zbývá jen pár týdnů, a tak se vydají na poslední krátkou dovolenou. Odlehlý penzion v severní Anglii vypadá jako ideální místo k odpočinku. Ráno však Victoria ucítí první kontrakce, a navíc to vypadá, že v domě kromě nich nikdo není. Situace se vyhrotí, když zjistí, že všechny dveře jsou zamčené a jejich mobily i klíče od auta zmizely. A to je jen začátek hrůzných událostí, které mladí manželé prožijí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Guest House , 2022

Ondra_P
26.06.2023 4 z 5

Jak je již zmiňované, příběh je hodně přitažený za vlasy, ale jako oddychovka dobré.

Katerina015
16.06.2023 5 z 5

Kniha mi sedla a výborně se četla. Chování Viktorie bylo nepochopitelné

Olous1
14.06.2023 2 z 5

Tak tohle bylo opravdu přitažené za vlasy. Vůbec mi kniha nesedla,asi jsem špatně naladěná,ale za mě nuda a ten konec no teda. Jdu proti proudu 40%.

anovy64
12.06.2023 4 z 5

Z počátku mi kniha moc neseděla, zvlášť střídání kapitol ze současnosti a minulosti. Ale s vývojem děje jsem se do knihy celkem začetla. Chování Victorie však pro mě bylo nepochopitelné.

Delphín
21.05.2023 4 z 5

Ke knize jsem se dostal velikou náhodou. Čekal mě dlouhý den v Praze, který jsem si potřeboval nějak zkrátit. Kniha byla jasná volba a tento kousek mě zaujal.
Musím ocenit autorův styl psaní. Je poměrně jednoduchý, na nic si nehraje. Přesně proto mu ale vše funguje a zajímavě strukturovaný děj úspěšně graduje. Máme zde i citlivé nahlédnutí do nitra postav. Euforii z narozeného dítěte ale i totální beznaděj z facek od krutého života to všechno je zde líčeno velice trefně. Každá postava vám tak ožívá před očima a máte k nim odlišné vztahy.
Právě na počtu postav se ale možná dalo více zapracovat, jelikož některé pasáže mezilidských vztahů mohly být pro pozorné čtenáře místy dost předvídatelné. Obecně zážitek ze čtení to ale rozhodně nekazí.

essmy
13.05.2023 1 z 5

To byla slátanina přečteno rychle, ale jen proto, že knihy v drtivé většině dočítám. Dlouho jsem nečetla nic tak za vlasy přitaženého, zbytečně překombinované, někdo se dlouho snaží o dítě a když už je konečně na cestě (a je jedno za jakých okolností se tak stalo), tak vymyslí takovýhle plán? Ale tak určitě! Nelogické návaznosti, celý takový divoký. Radši teď vytáhnu něco osvědčeného.

L.Helena
03.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Čtivá, napínavá kniha. Občas mně některé situace přišly poněkud nelogické, no, nakonec se vysvětlí, proč tomu tak bylo. I když pak, kdy se spousta situací vysvětlila, mně přišly na hlavu postavené zase jiné předchozí pasáže. Ale je to fikce a thriller, občasné odtržení od reality se tak trochu čeká.

Monni
25.04.2023 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a střídají se v ní kapitoly z pohledu hlavních hrdinů a prolínaní současnosti a minulosti. Pořád jsem nadávala a nechápala, proč nešli na policii nebo to nějak více neřešili. Na jednu stranu se je člověk snaží pochopit a na druhou stranu to vůbec nejde. Kniha je plná zvratů a musím říct, že jsou to opravdu nečekané zvraty a wow efekt se dostavil několikrát. Knihu určitě doporučuji.

Karin94
18.04.2023 3 z 5

Mladí manželia, Victoria a Jamie, sa pár týždňov pred pôrodom rozhodnú, že navštívia penzión v severnom Anglicku. Majitelia penziónu sú milí a starší manželia, ktorí im takúto voľbu s radosťou umožnia. Na druhý deň ráno sa Victoria prebúdza s kontrakciami a prebudí vedľa spiaceho Jamieho, aby išiel rýchlo pre pomoc. Avšak Jamie zistí, že celý penzión je zamknutý, zmizli im telefóny aj kľúče od auta a po majiteľoch nie je ani stopy.

Opäť ďalšia rodinná psychologická dráma, ktorá okolo thrilleru nešla ani náhodou, hoci je v tomto žánri zaradená
Ja neviem či som fajnová iba ja alebo to takto berú aj iní, ale za mňa thriller vyzerá inak. No s takýmito knihami, kde sa riešia rodinné problémy a napätia tam nie je ani náznakom, hoci anotacia sľubuje opak, sa stretávam veľmi často.

Každopádne od autora je toto moja prvotina a klamala by som, keby som nenapísala, že ma prekvapil svojim štýlom písma a celkovou knihou ako je napísaná. Celkom mi sadla. Aj keď som očakávala z konca väčší wow efekt, niektoré tajomstvá, ktoré vyplávali na povrch, ma prekvapili. Ale žiaľ, aj tak kniha pôsobila na mňa dosť tuctovo.

Myslím si, že knihe dať štyri hviezdičky by bolo príliš, aj napriek tomu, že nebola najhoršia. Taký lepší priemer je za mňa primeraný.

3,5*

Lenka0007
15.04.2023

Již začátek knihy dává tušit, kudy se bude cesta ubírat, a tak díky hodnocení a resumé #kackahracka jsem získala čas pro jiné knihy, než byla tato.

monikasbookclub
14.04.2023 4 z 5

Dost jsem měla problém orientovat se v jednotlivých kapitolách, protože se jednak střídá vyprávění z pohledu Jamieho a Victorie a pak se tam zároveň prolíná současnost s minulostí. Knížce ale nemůžu upřít její čtivost. Postupná gradace napětí a odhalování pravdy stála za to. Ale i přes to všechno mám pocit, že děj byl až moc přitažený za vlasy. Hodně těžko se dalo věřit, že je možné, aby se něco podobného někdy stalo.

bookcase
10.04.2023 4 z 5

Dost dobré, nejprve jen tak polehounku, pak se to rozjede a mazec, nečekaný zvrat, to já můžu.

LucyEcstasy
09.04.2023 5 z 5

Penzion - Robin Morgan-Bentley

Seznamte se s budoucími rodiči - Jamiem a Victorií. Victorii se blíží termín porodu, ale na poslední chvíli se s Jamiem rozhodnou, že si užijí krátkou dovolenou v jednom malebném penzionu. Netuší však, že tahle dovolená jim změní navždy život.

Kniha ze začátku vypadá jako průměrnější thriller. Do začátku porodu bych řekla, že je děj i línější. Nicméně všechny události po něm jsou akcí a emocemi nabité.

Celou dobu jsem fandila oběma rodičům, dokud nepřišel jeden zásadní zvrat a já koukala s otevřenou pusou. Poměrně rychle jsem si totiž vytvořila teorii, kam děj bude ubíhat a říkala jsem si naivně, jak je tento příběh průhledný. Když už jsem si myslela, že mne nemůže nic překvapit, přišla @rosebloodbooks a upozornila mě na jednu věc v poslední kapitole a kniha dostala ještě jiný rozměr, děkuju ti!

Miláčkem knihy se pro mne stal Jamie, kterého mi je ve finále hrozně líto, ale zároveň ho obdivuji, jak se popral se svým osudem. Já sama nevím, jak bych se v jeho situaci zachovala. Za to Victoria se pěkně vybarvila, ale o tom, až si tuhle knihu přečtete.

Co na závěr říci? Tohle si chcete přečíst. Minimálně já vám to doporučuji. Akční psychothriller, který za mne, může slušně konkurovat knihám Sebastiana Fitzeka. Knihu slupnete jak malinu, protože vás vtáhne do děje a nepustí, dokud knihu nedáte na jeden zátah.

Za mne 4,5/5

sabiburesova
09.04.2023 5 z 5

Tyjo tak tenhle psychothriller ve mně vyvolal opravdu šílené emoce.. nejspíš asi i kvůli tomu, že je to jen par měsíců, kdy se mi narodilo miminko z knihy jsem měla dokonce noční můry, naprosto uzasna knizka!!!!

ArwenAragorn
02.04.2023 4 z 5

80%
"To je dobře, že nám říkáš, že jsi hladový, miláčku. Tetička Victoria tě teď nakrmí. "
"Tetička Victoria?"
"Co na to říkáte? Myslela jsem si, že by to mohl být hezký způsob, jak zůstat v jeho životě, víte? Že byste se pořád cítila jeho součástí, " pronese, zatímco mi podává mého vlastního syna.
________________________________________________________________________________________________________________
Tak to byl velice slušný čtivý a emotivní psychothriller. Hned na začátku mně ovšem přišlo naprosto nenormální, aby se pár, čekající dítě, které se má narodit za pár týdnů, vydal strávit dovolenou v odlehlém penzionu na skotské vysočině. Následující vývoj byl docela jasný, pro mě tak jasný, že závěrečný zvrat mě dokonale vykolejil. Výborně vymyšleno a postavy jsou dobře vykresleny.
Nezapomeňte si tuto napínavou knížku přečíst!

lexikon_tf
26.03.2023 5 z 5

Velmi čtivý a zajímavý psychologický thriller o mladých rodičích, osudu jejich novorozence a jednom otřesném tajemství!

Mladý pár se krátce před ženiným porodem rozhodne navštívit zapadlý penzion v severní Anglii. Majitelé penzionu jsou přívětivý starší pár, vše vypadá na klidnou dovolenou. Ale hned další den ráno se Victoria probudí s kontrakcemi a když vyšle manžela pro pomoc, ten zjistí, že jsou v penzionu zamčení a jeho majitelé nejsou nikde k nalezení.

Porod už však začal, naštěstí se majitelé zanedlouho objevili a paní domu je náhodou bývalá porodní asistentka, která velmi ochotně Victorii pomáhá, aby přivedla na svět své dítě.
Ale víc už neprozradím a jestli vás zajímá, jak to bylo s novorozencem a jeho rodiči dál, přečtěte si sami!

Střídání vyprávění Jamieho a Victorie bylo zajímavé a s každou kapitolou nám odhaluje, co se tehdy v penzionu stalo, a také co se stalo dávno předtím. Máme tak možnost vcítit se do jednotlivých vypravěčů a prožít děj z jejich úhlu pohledu. Děj je velmi napínavý, s drsnou a nečekanou zápletkou. Kdo máte rádi šokující zvraty a rozuzlení, velmi doporučuji!

Terez25
23.03.2023 5 z 5

Já jsem nadšená. Kniha se četla lehce, stránky doslova mizely pod rukama a o napětí taky nebyla nouze.
Rozhodně doporučuji.

P3_tis
23.03.2023 3 z 5

Z počátku jsem se špatně orientovala v jednotlivých kapitolách, které jsou vyprávěny Viktorií nebo Jamiem a zároveň se střídá součastnost s minulostí.
Pokud máte rádi psychologické trillery ala Shari Lapena, je to kniha přesně pro vás. Mně tam chyběl ještě nějaký ten velký wow efekt, ale možná proto, že jsem si zde přečetla neoznačený spoiler.

Izu
21.03.2023

Díky čtenářce JustWomen za vyzrazení děje. Nejspíš trpí mentální retardací když neumí dát poznámku spoiler.

JustWomen
21.03.2023 2 z 5

(SPOILER) Zosnovala únos vlastního dítěte... hnus, neměla žádný důvod, ohrozila dítě, je to zrůdné a zasloužila si horší trest. Kniha se špatně četla a všechny postavy byly fakt nesympatické.