Pád andělů

Pád andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194824/pad-andelu-194824.jpg 4 259 67

Penryn a Konec dní série

Je to šest týdnů, co andělé apokalypsy sestoupili na zem a zcela ovládli dosavadní poklidný chod moderního světa. Ve dne jsou lidé v San Francisku, kde žije i Penryn a její rodina, zastrašováni pouličními gangy, v noci tu panují strach a podezření. Penryn se snaží v chaotickém městě přežít a ochránit svoji rodinu, ovšem do té doby, než je její sestra Page unesena anděly. Penryn je ochotná pro záchranu sestry udělat cokoli...... celý text

kedlis
28.04.2018 4 z 5

Hned co otevřete knížku vpadnete do děje, nebudu lhát a přiznám se že mi chvilku trvalo než jsem si uvědomila co se děje. Příběh je každopádně velice čtivý, rozhodně to není žádný přeslazený románek a to se mi na tom hodně líbí.
Penryn je holka která si stojí za svým a nebojí se bojovat, ještě aby jo když má matku takovou jako má. Moc mi k ní nesedělo to, že z Raffeho dostala tak málo informací, ale mimo to jsem si ji velice oblíbila. Raffe je sympaťák, ale dle mého se choval až moc lidsky a ne dostatečně 'andělsky'. Líbily se mi jejich rozhovory u kterých jsem se pobavila.
Chybělo mi vysvětlení toho co se vlastně dělo před andělským útokem, a jak vůbec útok probíhal. Na konci se střídal jeden zvrat za druhým, i když to byly zvraty které jsem rozhodně nečekala, přišlo mi to vzhledem k tomu jak celkem poklidně příběh do té doby plynul trochu zmatené. Hodně se mi líbilo jak detailně byly popsané ty 'drsnější' scény.
Uvidím co přinese druhý díl.

LucyBooks
20.04.2018 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila. Chvílemi mě trošku zklamala, jako by jí něco chybělo- jakási jiskra. Jinak spíše typický příběh, někdy až moc brutální. U konce příběh nabral spád, tak se těším na pokračování.

vysokaa
14.04.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha

Chytuš
11.03.2018 4 z 5

Čtivé, místy až hororové postapokalyptické vyprávění o padlých andělech (posledním soudu)... Předně je jasné, že příběh je prostě určený mladým čtenářkám, takže místy se nevyhne obvyklým klišé daného žánru. To by ani tak nevadilo, na to vlastně všechny čekáme, že ano... Hrdinka tentokrát skvělá, ukazuje nám i svoje slabší stránky a zároveň je vážně vtipná. Raff je samozřejmě pan božský, tak jak to máme rády :-) Co mi trochu vadilo bylo dost těch hororových nechuťáren (vzhledem k tomu, komu je knížka určená, jinak samozřejmě jsou mnohem horší horory, to je jasné) a naprosto otevřený konec (jasně, vzbuzuje to touhu okamžitě začít číst další díl, ale když tušíte, že i ten skončí otevřeně a poslední díl trilogie není v ČR vydaný, tak by člověk brečel!).

Wolf012
03.02.2018 4 z 5

Od knihy jsem skoro nic neočekával a nakonec jsem byl velmi překvapen, už se těším až přečtu druhý díl

BariEli
23.11.2017 5 z 5

Vůbec žádná očekávání jsem od Pádu andělů neměla. Nebo vlastně ano: očekávala jsem, že projdu první dvě až tři kapitoly, zjistím, že jsem na to moc stará, že je to na mě naivní a hloupoučké a já to s červenáním ve tvářích vrátím do knihovny se slovy, že jsem to půjčovala pro mou dceru.
Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem zjistila, že hltám stránku za stránkou a odmítám knížku odložit. Moje představivost jela na plné obrátky. Děj je akční, oba hrdinové jsou neuvěřitelně sympatičtí. Já se snad i zamilovala, WOW❤ A to nádherné špičkování mezi nimi. Pomalu jsem viděla, jak mezi nimi přeskakují jiskry.
Celý příběh jsem zvládla do 24 hodin a to se mi teda už léta nestalo.
Pro mě nejmilejší knižní překvapení tohoto roku a uděluji 5⭐

Batete1
04.09.2017 5 z 5

Do této knížky jsem nevkládala velké naděje, a ze začátku se mi kniha nechtěla vůbec číst. Nakonec jsem se k tomu dostala a jsem za to nesmírně ráda, hlavní postavy senza!! Knížka i celá série je naprosto úžasná, takže vám doporučuji aby jste do toho šli. :) Akorát naše nakladatelství mě trochu štve z důvodu, že se nechystá vydat poslední díl této série... 10/5 ⭐

Tenebien
14.08.2017 5 z 5

Ok, šla jsem do toho bez velkých očekávání. Před tímhle jsem četla jen jednu sérii o andělích (Wendy Higgins Sweet Trilogy) a to byl fakt odpad. Ovšem Angelfall byl prostě BOŽÍ. Nemohla jsem se od toho odtrhnout, bylo to akční, rychlé, vtipné a prostě úžasné.
Raffe? Asi jsem se zamilovala.
Penryn? Super hlavní hrdinka.
Jejich rozhovory? Fakt jsem se bavila vším tím sarkasmem, ironií a postřehy. Pecka.
Dee-Dum dvojka? Tak tihle dva neměli chybu a já jen doufala, že se s nimi v příštích dílech setkáme víc.
(čteno v originále)

Anne Leyyd
07.06.2017 4 z 5

No, rozhodně velmi zdařile napsané. SKVĚLÁ hlavní hrdinka, která se ani jednou nechovala jako nána a neměla žádné přiblblé kecy, kterými 98 % všech YA hrdinek tak oplývá. Jen mě tedy docela dost zarazily ty hororové - nechutné prvky, protože mi přišlo, že to je zcela zbytečné. Pokud to tedy nebude mít nějaký hlubší smysl v dalším díle.

A fakt mě štve, že ZASE zatím není v plánu vydání posledního dílu! Co to s těmi našimi nakladatelstvími je???!!!

Simeona
27.03.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a líbí. Libi se mi ten vyvíjející se vztah mezi Penryn a Raffem. Raffova povaha se mi moc líbí a to ani nevím proč. Celý příběh se mi strašně moc líbí. A to bude asi vysvětlením, proč jsem knihu četla cca 4x. (asi)

Natyyy4444
16.02.2017 5 z 5

Vůbec jsem si nemyslela, že mě ta knížka takhle chytne. Tato kniha má všechno, co správná kniha potřebuje. Je napínavá, dobře se čte a je tam taky trochu té romantiky, i když ne moc. Spíše tam převládá ten boj o život. Atmosféra je tam skvělá. Taková záhadná a trochu ponurá. Ale musím prostě říct, že ta kniha je prostě skvělá. Vřele všem doporučuji.!

warca
06.11.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Konečně aspoň trochu originální. Byla jsme ráda, že se ti dva nedali hned dohromady a autorka s tím počkala. Kniha byla velmi čtivá a napínavá. PROSTĚ bomba :D

Mark.
10.10.2016 5 z 5

Z počátku mi vadil styl psaní, ale rychle jsem si přivykla. Když pominu některé chyby, tak kniha byla velmi poutavá a akční. Četla se velmi rychlým tempem. Jsem ráda, že autorka zvolila napínání citů mezi Penryn a Raffe. Je to neobvyklé, aby hned po sobě nehupsli, takže velmi vítám :-)

venacava
15.09.2016 4 z 5

Příjemné překvapení, moc hezky a čtivě napsané, ihned jsem si šla koupit 2 díl

Simouš
30.08.2016 3 z 5

Klasická předvídatelná oddechovka. Nic víc, nic míň. Pro druhý díl si zajdu. Oddechovat člověk prostě potřebuje. :)

Evule114
30.08.2016 5 z 5

Tahle knížka je naprosto skvělá, už čtu druhý díl, jak jsem nedočkavá. Jen pár stránek na začátku mi trvalo přelouskat, ale pak jsem se do děje naprosto ponořila. Penryn je opravdu skvělá postava a to i Raf. No je pravda, co píše snilek.holka. Opravdu mi přišly některé části až hororové a tomu tak je i v druhém díle. Samozřejmě jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Jen by mě zajímalo, co se stalo předtím, než andělé zaútočili na Zemi. Třeba se to dozvíme v druhém díle :-) Každopádně tahle knížka je o 100% lepší než Pád od L. Kate...

snilek.holka
07.08.2016 4 z 5

Tahle kniha je ideálním čtení pro všechny, kteří milují příběhy o mýtických bytostech. Kteří milují, plno akčních scén a vtipu. Asi tak bych tuhle knihu popsala já.
Od téhle knihy jsem moc nečekala, takže jsem nakonec byla příjemně překvapená. Začátek knihy byl možná mírně kostrbatý a místy to mohlo být propracovanější, celkový děj knihy se mi líbil a byl pro mě zajímavý. V podstatě po přečtení pár stran mě to vtáhlo do děje a pohltilo.

Penryn mi padla do oka ve své podstatě už od začátku. Vyprávění z jejího pohledu se mi líbilo. Často mi to něco připomínalo,ale já si nemůžu vzpomenout co. Je to odvážná hrdinka, která si jde za svým cílem i když si je vědoma toho, že to nemusí zvládnout.

A ani tady nechybí hrdina jménem Raff, bez kterého by to nebylo ono. Asi většina knih musí mít svého hrdinu do kterého se čtenář zblázní a užívá si chvíle, kdy se dostane na scénu. Je svým způsobem přidrzlí, umí být krutý a díky němu se člověk dozvídá víc o Andělech všeobecně. Častokrát jsem se pobavila, když byly spolu s Penryn.

I když se kniha nevyhnula klasickým klišé, kdy se do sebe zamilují dva lidé ( dvě bytosti), bez toho by to asi nebylo ono a ačkoliv si to přiznáme nebo ne, nejspíš na to stejně všichni čekáme. :) Co mě potěšilo, že to nebylo vyloženě přeslazené,ale chvilkové scény, kdy se čtenář těší, že něco bude, střídaly akční scény a občas to zavánělo mírným hororem. Asi pro toho kdo má tak bujnou fantazii jako já, která jsem si každou scénu předtavovala velmi živě. Takže jste v podstatě neměli chvilku oddychu a pořád se něco dělo.

ARosen
28.04.2016 5 z 5

Od téhle knihy jsem moc nečekala, takže sem byla velice příjemně překvapena. Hlavní hrdinka mi byla celkem sympatická a Raffa jsem hodně oblíbila. Jediné co mi trochu chybělo, bylo že tam pořádně nebylo vysvětleno, co se vlastně před těmi šesti týdny stalo. Jinak skvělá kniha.

spencer
24.04.2016 5 z 5

Velice čtivá kniha. Četla se rychle a děj byl moc zajímavý. Hned po přečtení jsem musela sáhnout pro druhý díl. Všem milovníkům fantasy doporučuji.

ElisR1
07.04.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která si mě získala od první stránky. Nemůžu se dočkat, až se mi do ruky dostane druhý díl.

andělé pro dívky padlí andělé

Susan Ee
americká