Peníze - poklady - padělky

Peníze - poklady - padělky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166160/penize-poklady-padelky-166160.jpg 5 5 2

Dva tisíce let vývoje mincovnictví na našem území tvoří dramatický obraz života v průběhu staletí. Autoři sledují osudy mincí od panovnických dvorů, přes mincovny, vývoj ražby až po peněžní reformy, úpadky, podvody a padělatelské dílny.

Adelajda_4
17.07.2017 5 z 5

Hezky napsaná kniha, která se četla poměrně lehce, je psána čtivě a dozvíte se v ní plno novinek, které jsou poměrně pěkně popsány. Jako plus beru i zasazení nálezů do historického kontextu.

samm
05.03.2013

Z oblasti numismatiky patří tato kniha mezi mé nejoblíbenější, vřele doporučuji začínajícím i letitým numismatikům, zcela jistě ale zaujme i ty, kdo se o sběratelství mincí nezajímá. Při čtení kapitol popisující skutečné nálezy pokladů nebo třeba padělání mincí, nenechá autor této knihy Vaši fantazii v klidu. Hodně příběhů je provázáno s významnými historickými udalostmi které poznáte i z jiného úhlu a zaujmout může i třeba historie tak obyčejného slova, jako je "mince" a další pojmy a příběhy podané nenásilou a čtivou formou.

peníze

Autoři knihy