Verše pro mrtvé

Verše pro mrtvé https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410933/bmid_verse-pro-mrtve-UP4-410933.jpg 4 149 43

Pendergast série

Na zvláštního agenta FBI Aloysia Pendergasta dolehly těžké časy. Nové vedení Newyorské terénní úřadovny není vůbec nakloněno jeho výstředním způsobům vyšetřování. I když Pendergast dosahuje pozoruhodné úspěšnosti ve svých případech, má také vysokou úmrtnost podezřelých. A to se jeho vedoucím nelíbí. Pokud chce Pendergast pokračovat ve své práci, musí se smířit s tím, že odteď bude pracovat s parťákem. A Pendergast rozhodně chce ve své kariéře pokračovat. Už kvůli tomu, že nový případ je v každém ohledu bizarní. S mladým agentem Coldmoonem dostane za úkol vyšetřit sérii vražd v Miami Beach. Pachatel vyřezává svým obětem srdce a nechává je s ručně psanými vzkazy na místních náhrobcích. Jednotlivé hroby nemají zdánlivě nic společného – až na to, že ve všech odpočívají ženy, které před lety spáchaly sebevraždu. Mají staré a nové případy něco společného? A jak s nimi souvisejí literární dopisy vraha, který se podepisuje pan Srdcelap? Ve velkolepém finále oba agenti bojují bok po boku o holý život – odhalí totiž tajemství, které má zůstat navždy pohřbené ve floridských bažinách.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Verses for the Dead , 2018

Eillen
12.11.2019 5 z 5

Po včerejším lehkém zklamání u posledního dílu série Sigma jsem chvíli váhala, zda se dát do čtení Pendergasta. A nakonec jsem ráda, že jsem se začetla.
Knihu jsem si vzala dnes kolem třetí hodiny a právě teď ji dočetla.
Pendergast a jeho nový kolega Coldmoon jsou dvojice, která si prostě sedí. Jejich dialog o kávě si budu ještě dlouho pamatovat

"Kávu, parťáku?"
"Buket květů jedovaté škumpy se ocitá na patře jako první. Po něm následují tóny ropného oleje a dlouhý dojezd kyseliny z autobaterie."
"Přesně tak to mám rád."

Mimochodem - nedivím se Pendergastovi. Jsem milovník kávy, ale při přečtení popisu přípravy se mi zkroutil žaludek bolestí.

agnes25
12.11.2019 5 z 5

Pendergast v naprosto skvělé formě.

mabell
11.11.2019 5 z 5

Skoro tak dobrá jako bílý oheň. Byla jsem opravdu potěšena, že jde opět o samostatný příběh. Sice tam mohlo být trochu více pendergastovské mystiky, ale jinak super!

sérioví vrazi

Autoři knihy