Město nekonečné noci

Město nekonečné noci https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377329/bmid_mesto-nekonecne-noci-9lV-377329.jpg 4 160 42

Pendergast série

Když se začne pohřešovat Grace Ozmianová, krásná a nezdárná dcera neblaze proslulého miliardáře, policie se nejprve domnívá, že jednoduše vyrazila za dalším zběsilým dobrodružstvím. Jenže pak se v opuštěné garáži v Queensu najde její mrtvola bez hlavy a navíc není jasné, zda ji má na svědomí jeden vrah nebo dva pachatelé. Případu se ujme poručík Vincent D’Agosta. Ví, že se ocitne v ohnisku zájmu veřejnosti, a tak ho potěší účast zvláštního agenta FBI A. X. L. Pendergasta, který je k případu rovněž přidělen; kromě vydatné pomoci doufá i v to, že se Pendergast vzpamatuje z chmur, v nichž se utápí už nějakou dobu od odchodu své schovanky Constance do tibetského kláštera. Pendergast ani D’Agosta však nejsou připraveni na to, co je čeká. V New Yorku se pohybuje záhadný zločinec, který vraždí jako na běžícím pásu – a zdá se, že jeho jediným cílem je zbavit město zla pomocí ďábelsky rafinovaných a současně brutálních prostředků. A jakou roli v tom všem hraje náboženský blouznivec, který v sobě vidí následovníka středověkého mnicha Savonaroly? Město zachvacuje masová hysterie a před Pendergastem stojí mimořádně obtížný úkol, k jehož zvládnutí musí vynaložit všechny své síly – odhalit zločince a současně zůstat naživu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

City of Endless Night , 2018

jakub0085
29.06.2018 3 z 5

Návrat v sérii ke klasice, ale za mne bohužel ne až tak moc povedený jako předešlé díly. Popravdě pokud bych nebyl tak velký fanoušek autorů, možná ani nedočtu do konce - to by ale byla velká chyba. Ten se povedl velice :)

Eillen
23.06.2018 5 z 5

Po předchozím díle, který spíše připomínal červenou knihovnu, se autoři vrátili k tomu, co Pendergasta činí Pendergastem. Samozřejmě romantickou linku nemohli vynechat úplně - vždyť se děj odehrává jen o měsíc později.
Co se vyšetřování týká, v počátku jsem měla svůj tip, ale pak jsem si říkala, že to přeci není možné a zavrhla ho. Jaké pak bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že opravdu to byl pachatel a jaký byl jeho motiv.
Pokud autoři plánují další knihy, doufám, že budou psané stejně.
Mimochodem, knihu jsem otevřela včera ve dvě odpoledne a v osm bylo dočteno. Takže jedinou vadou je to, že nutně potřebuji další díl! :)

Autoři knihy

Lincoln Child
americká, 1957
Douglas Preston
americká, 1956

Kniha Město nekonečné noci je v