Město nekonečné noci

Město nekonečné noci https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377329/bmid_mesto-nekonecne-noci-9lV-377329.jpg 4 160 42

Pendergast série

Když se začne pohřešovat Grace Ozmianová, krásná a nezdárná dcera neblaze proslulého miliardáře, policie se nejprve domnívá, že jednoduše vyrazila za dalším zběsilým dobrodružstvím. Jenže pak se v opuštěné garáži v Queensu najde její mrtvola bez hlavy a navíc není jasné, zda ji má na svědomí jeden vrah nebo dva pachatelé. Případu se ujme poručík Vincent D’Agosta. Ví, že se ocitne v ohnisku zájmu veřejnosti, a tak ho potěší účast zvláštního agenta FBI A. X. L. Pendergasta, který je k případu rovněž přidělen; kromě vydatné pomoci doufá i v to, že se Pendergast vzpamatuje z chmur, v nichž se utápí už nějakou dobu od odchodu své schovanky Constance do tibetského kláštera. Pendergast ani D’Agosta však nejsou připraveni na to, co je čeká. V New Yorku se pohybuje záhadný zločinec, který vraždí jako na běžícím pásu – a zdá se, že jeho jediným cílem je zbavit město zla pomocí ďábelsky rafinovaných a současně brutálních prostředků. A jakou roli v tom všem hraje náboženský blouznivec, který v sobě vidí následovníka středověkého mnicha Savonaroly? Město zachvacuje masová hysterie a před Pendergastem stojí mimořádně obtížný úkol, k jehož zvládnutí musí vynaložit všechny své síly – odhalit zločince a současně zůstat naživu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

City of Endless Night , 2018

kyssling
01.09.2019 3 z 5

Dal bych o hvězdu více, ale úplný závěr byl opět až příliš dětský ... Ale s příběhem, tak pachatelem si konečně autoři trochu vyhráli, a nebyla to jen "rutina"...

vincek1
04.06.2019 3 z 5

Kniha přečtena, hluboké dojmy žádné. Trochu taková krvavá pohádka a dokonce i Kostěj nesmrtelný nechyběl. Jako takové slabší oddechové čtení z edice Harlekýn. Toť vše.

Romžiry
21.05.2019 4 z 5

Knihy s Pendergastem mě nikdy neomrzí. Moc pěkně se čtou, ale tato byla trochu slabší. Ale rozhodně nabyla zklamáním.

wlado
18.04.2019 3 z 5

Spočiatku viac detektívka ako triller. Neprekonateľný Pendergast konečne narazí na protivníka, ktorý mu naženie strach. Nebolo to zlé čítanie, no čítal som od tejto dvojice podstatne lepšie knihy.

Kerberos
01.03.2019 4 z 5

Starý dobrý Pendergast,který se tentokrát nehoní za vlastní rodinou,ale pomáhá řešit vraždy D’Agostovi.Napínavé- jde jim oběma o život.

ChodzikCZ
23.01.2019 5 z 5

Klasický Pendergast, kterého je radost přečíst jedním dechem.

horvis
16.01.2019

Mě to bohužel přijde už všechno moc - pořád dokola to samé, to s tou Pendergastovou rodinou a tak... Od těchto autorů jsem přečetl všechny jejich knihy, až na poslední dvě. Ty už jsem se totiž rozhodl, že tento vývoj jejich tvorby nechci podporovat. Škoda. Jejich začátky - Bouře, Poklad, Ledová bariéra, Zátiší s vránami - to bylo super... Bohužel po asi jejich poslední 10 knihách jsem dospěl k závěru, že u nikdy nic tak dobrého nenapíšou a nechci se podílet svým zájmem na tom aby v tomto úpadku pokračovali. Já jsem si jejich knížky kupoval, ale poslední dvě už jsem si nekoupil. Myslím si totiž, že jediné co je může probrat, je to když o ně čtenáři ztratí zájem.

čef
08.01.2019 4 z 5

Příběh je zdá se mi hodně inspirován tv seriálem Arrow nebo jinými komiksy, ale to je vlastně jedno. Každopádně je mi líto - přestože po přečtení několika dalších dílů této série dobře vím, že parketa tohoto díla je zde vždy trochu mysteriózní dobrodružství extrémně dokonalého Pendergasta - nemohu se však nějak dopracovat k větší pochvale. Snad mohu ocenit zajímavé souboje špičkových mozků, profesionálně odvyprávěné akční scény, důmyslné dedukce, překvapení s osobou pachatele a úvahu nad pravou dichotomií, která dělí společnost, ale celkově cítím jenom rozpaky. Bohužel teď jenom doufám, že závěr této knihy je zároveň i závěrem celé série - pro mne však zcela určitě.

Jájinka
02.01.2019 2 z 5

Měla jsem problém knihu dočíst, nebavila mě. Kdyby nešlo o knihu z řady Pendergast, dávno bych ji odložila.

shimice
20.11.2018 3 z 5

Četlo se dobře, i když trochu slabší než první díly. Pro mě pozitivní, že prakticky bez Constance, ale vzhledem k závěru se obávám, že v dalším díle zřejmě dostane opět více prostoru..

Pavlnka
30.09.2018 4 z 5

Dobře se čte a je napínavá. Ten konec byl trochu moc zdlouhavý, ale na to, jaké má tento díl hodnocení, jsem zklamaná nebyla.

Luca287
23.09.2018 5 z 5

TOP ..jako vždy tito autoři a celá série s Pendergastem..

PetraBery
01.09.2018 4 z 5

Další díl série agenta Pendergasta, není to ten z nejlepších, ale četl se dobře a vyšetřování s poručíkem D´Agostou běželo jako na drátkách. Za mne spokojenost a budu se těšit na další díl.

Erlif
29.08.2018 4 z 5

Pokaždé se těším na novou knížku s Pendergastem... Tato kniha je samostatným příběhem, kdy člověk nemusí číst předchozí díly (až na pár zmínek o Constance)... Ale upřímně číst toto jako jejich první knížku, další bych si už nekoupila. Neříkám, že to bylo špatné, ale byla to taková průměrná detektivka, kterou bohužel nezvedlo ani "velké finále"... že by autorům docházel dech? V 17. té knížce v této sérii bych se nedivila... Chybělo mi tu takové to tajemno a napětí a ta touha nemoct odložit knihu, knihu jsem nemohla odložit až cca posledních 50 stránek a to ty jejich knihy jsou tenčí a tenčí... A tak dávám 4 hvězdy pouze z nostalgie a "věrnosti" :-) A budu doufat, že za rok budu moct dát plný počet :-)

Patapuf
28.07.2018 4 z 5

Agent Pendergast je konečně zpět v celé své síle.... oproti předchozímu dílu očividné zlepšení... začal sem propadat trudomyslnosti, že agenta dostala stařecká senilita, ale naštěstí se z toho dostal... vše se v dobré obrací...

Yustina
24.07.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Sice slabší oproti ostatním sériím, i tak dávám 4 hvězdy :-)

lampernaqui
11.07.2018 4 z 5

Konečně jsem se dočkal. Snad se autoři už poučili, že nekonečné natahování rodinných dramat není nejlepším nápadem. Tentokrát je celá knížka jen čistokrevným detektivním thrillerem, kde nejde o nic jiného, než odhalit a chytit pachatele. Nejsou zde ani "překvapivé" zvraty, kterými se dnešní knížky jenom hemží. Odpočinul jsem si u čtení nového Pendergasta a doufám, že chytil nový dech.

mikika
10.07.2018 4 z 5

tohle byl zváštní díl, takový extra pro fanoušky - tolik mrknutí, odkazů na úplně první díly... kdo nečetl, nebude chápat a bude mu to jedno.

margaretz
06.07.2018 3 z 5

Tentokrát z knížky vlastně nejsem vůbec nadšená. Celé mi to připadalo, jako kdyby potřebovali nutně napsat další díl a nemělo to tu hloubku jako jiné díly.
Co dál se mi nezdálo, si můžete přečíst zde:

Nelly
03.07.2018 3 z 5

S hvězdičkováním jsem trošku na vahách. Zpočátku se mi čtení nějak táhlo, pořád se nabalovaly nové a nové vraždy, rozuzlení a hon však byly super. Pendergast u mne stojí vždy mezi knižními hrdiny na vrcholu, ale tady mi ho přišlo málo. Nakonec v rámci série asi 3,5 hvězdičky. Pokud bych hodnotila s jinými podobnými knihami, bylo by to za 4 hvězdy. Jako vždy však budu nedočkavě vyhlížet další díl, protože zde to nikdy není zklamání...

Autoři knihy

Lincoln Child
americká, 1957
Douglas Preston
americká, 1956

Kniha Město nekonečné noci je v