Pekelný dům

Pekelný dům https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513088/bmid_pekelny-dum-oRa-513088.jpg 4 80 26

Fighting fantasy série

Venku zuří bouře a tvou jedinou nadějí je úkryt – podivný zchátralý dům, který zahlédneš v dálce. Jenže hledání útočiště v tomto místě tě přivede k dobrodružství, při kterém běhá mráz po zádech a v žilách tuhne krev. Děsiví obyvatelé pekelného domu tě budou strašit navždy. Kdo ví, kolik nešťastných poutníků už v jeho hrůzných zdech zahynulo? Podaří se ti v něm přežít noc? Kniha, kterou držíš v ruce, představuje bránu do světa, v němž se právě ty staneš hrdinou! Ty v ní rozhoduješ, kterou cestou se vydáš, jakým nebezpečím se postavíš a se kterými netvory budeš bojovat. Dle původního číslování desátý díl legendární gamebookové série Fighting Fantasy v novém exkluzivním vydání. Obsahuje četné redakční úpravy, má pevnou vazbu a uvnitř naleznete i skládací mapu Pekelného domu. Oproti původnímu vydání obsahuje všechny originální ilustrace.... celý text

Horory Fantasy Gamebooky
Vydáno: , Mytago

House of Hell , 1984

ondrej-efra7649
17.06.2016 5 z 5

Ultimátní procházka peklem. Zde skutečně existuje pouze jediná správná cesta ke zdárnému konci. Problém je, že je skrytá za odkazem, na nějž se dostanete pouze specifickým způsobem (v knize na něj nejste přímo nasměrováni). Jackson si v těchhle okultních tématech vyloženě libuje a Pekelný dům je vrcholným gamebookem v sérii Fighting Fantasy.

adicek8
03.04.2016 5 z 5

Tak se tak myšlenkově vracím po gameboocích ze své oblíbené série FF. Tedy, Pekelný dům, to byla naprostá špička. Četl jsem ho v mládí několikrát a vždycky jsem byl po**** až za ušima. Nakonec jsem našel nejspíš jedinou možnou cestu cheatovaně (koneckonců jsem tak víceméně řešil všechny tyhle knihy, nemluvím tedy o "dohrání" ale o "nalezení cesty") a mám dojem, že získání jednoho hesla postrádalo jeden logický krůček (anebo jsem ho v knize prostě nenašel), ale to mi na zážitku a dojmu z knihy nijak neubírá. Atmosféru to má fantastickou, nikde jinde jsem se tolik nebál zaklepat na dveře nebo projít obyčejnou chodbou a podívat se ven z okna :-)

radka2752
02.06.2015 5 z 5

Tento gamebook nikdy nezapomenu, bavil mě moc.

tragedy7713
11.01.2015

Tento gamebook je naozaj najlepší z týchto sérií, jediný sa odohráva v reálnom prostredí dnešnej doby a jeho atmosféra je zamrazujúca. Konečne po 12 rokoch opäť v mojej knižnici.

valda
25.01.2014 5 z 5

Kvůli bouřce musíte zastavit u starodávné vily a nejspíš v ní budete muset přespat. Postupně zjišťujete, že s jejím majitelem není něco v pořádku. Desátý díl klasických gamebooků od Steva Jacksona a Iana Livingstona. Hrál jsem na Androidu https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.tinmangames.fightingfantasy.houseofhell a můžu jenom doporučit. Tahle platforma je pro gamebooky jako dělaná. Navíc si autoři dali spoustu práce, aby aplikaci oproti knize, kterou taky vlastním, o dost vylepšili. Každopádně se podle mě jedná o jeden z nejtěžších gamebooků. Nepřeháním, když řeknu, že jsem zemřel skoro dvěstěkrát, než jsem jí dohrál na obtížnost hardcore, což je vlastně, jako hrát klasickou papírovou. Opravdu možností jak zemřít nebo se dostat do slepého konce je asi 90% knihy. Nakonec je potřeba jenom projít určitých několik dveří a získat vše potřebné na závěrečný boj. Jinak ve všech ostatních lokacích čeká spousta strašlivých hororových zážitků. Takže pokud máte rádi horor, tak opravdu doporučuju. Zábava na několik dní zaručena :-)

Mišulenka
15.05.2012 5 z 5

Můj nejoblíbenější gamebook, s nímž jsem se kdysi v pubertě prala několik dní :)