Pekelná princezna

Pekelná princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417998/bmid_pekelna-princezna-d8M-417998.jpg 4 73 26

V panteonu sériových vrahů zaujímá Belle Gunnessová jedinečné místo. Byla to všemu se vymykající psychopatka, žena, která vraždila ve velkém, zčásti z chamtivosti, ale hlavně z čirého potěšení. Mezi lety 1902 a 1908 nalákala na svou „vražednou farmu v Indianě“ řadu nic netušících obětí. Někteří byli nájemní dělníci. Jiní nic netušící staří mládenci. Všichni zmizeli beze stopy. Poté, co byla jejich těla vykopána, se zjistilo, že byli nejen otráveni, jako oběti jiných vražedkyň, ale byli také doslova poraženi jako na jatkách. Pekelná princezna je strhující popis jednoho z nejsenzačnějších řádění masového vraha v análech amerického zločinu: šokující série vražd spáchaných ženou, která vešla ve známost jako Lady Modrovousová. Napínavá a poutavě napsaná kniha Harolda Schechtera je jediným autoritativním popisem tohoto notoricky známého případu a první, která o tématu, jež v sobě nese veškeré prvky klasického záhadného příběhu a děsivé hororové zvraty, přinesla dosud neznámé informace.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Jota

Hell's Princess: The Mystery of Belle Gunness, Butcher of Men , 2018

Česneksmedem
09.01.2024 4 z 5

Řekl bych, že tato přezdívka rozhodně patří k těm mírnějším, které dostala. Původně se toto „holoubátko“ narodilo jako Brynhild Paulsdatter Storsetová v Norsku. Bylo jí 22 let, když emigrovala do USA a postupně se z ní stalo vraždící monstrum.
Kniha je rozdělena do čtyř částí – Bella, Farma smrti, Stát Indiana versus Ray Lamphere a Záhada, která nebude nikdy vyřešena. Pro milovníky literatury faktu je to dost zajímavý kousek. V knize ale chybí fotografická dokumentace a mapy, takže si to musíte dohledat na webu. Zde je docela dost odkazů k dostudování. Pokud by vám tato kniha nestačila, můžete pokračovat například knihou „V zahradě zášti“, kterou napsala Camilla Bruce.

klaraj093
16.11.2023 3 z 5

Kniha není vůbec špatná, ale než se to rozjelo trvalo mi začíst se a totéž se dělo na konci, nutila jsem se do čtení. Já jsem ani původně nevěděla o čem kniha konkrétně je, myslela jsem že je to fikce. Každopádně zpracované to není zle. Velmi zajímavé pohledy.

Komaeda
07.06.2023 5 z 5

Úplná pecka!! Polovina je o Belle, druhá o Rayovi, což mě nejprve zklamalo,ale bylo to napínavý, zajímavý, úžasný. Záhada, která nikdy nebude vyřešena.

lenny_prague
08.04.2023 3 z 5

Do hloubky zpracovany pribeh jedne z nejhorsich vrazedkyn. Prekvapilo me, kolik konkretnich vypovedi a dobovych clanku v knize bylo, hodne mi to pomohlo utvorit si obrazek toho, jak kauzu prozivala tehdejsi spolecnost.

Monni
01.04.2022 4 z 5

Miluju knihy o skutečných krimi případech, takže jsem sáhla i po knize o Belle. O případu jsem už něco věděla, ale z knihy určitě zklamaná nejsem. Jediné co bych vytkla je trochu zdlouhavý konec. kniha není moc dlouhá a opravdu jsem se do ní začetla tak, že sem si ji ani nestihla zařadit na DK do právě čtených :D. Později mám v planu se vrhnout i na knihu V zahradě zášti, která má zatím opravdu vysoké hodnocení, ale nebudu ji číst hned abych si od případu trošku odpočinula (i když možná to nejspíš nevydržím :D).

Monnyska
28.02.2022 3 z 5

Velmi čtivé, prvních 200 stran jsem hltala... Konec už byl trochu nudný a zdlouhavý. Samotná postava Belle Gunnessove je hrůzostrašná... V knize je zajímavý pohled do kriminalistiky, jak bylo lehké člověka otrávit, zabít, nikdo se prakticky po nikom nesháněl, a mít pár manželek bylo také normální... Škoda, že se to ani po těch letech nepodařilo rozluštit... Knihu doporučuji :)

zahadum
17.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Belle Gunnessová, kto to bol ? bola to silne manipulatívna, surová, vypočítavá, chamtivá, neľútostná, chladnokrvná žena ktorá vraždila pre majetok a peniaze.To bol jej jediný motív na to aby vraždila hlavne mužov ktorých lákala za účelom svadby. Neštítila sa žiaľ zabíjať ani deti. Začiatkom dvadsiateho storočia v USA spôsobila nevídanú senzáciu ohľadom spôsobu, množstva vrážd ktoré vykonala. Senzáciu spôsobil aj fakt, že sa vlastne nevie čo sa s ňou stalo. Autor ide skvelým spôsobom od jej narodenia až po jej...nevie sa ako, kedy a kde zomrela. V knihe sú výborne naznačené všetky možné scenáre ako to s ňou dopadlo. Po pravde je to stále veľká záhada kriminalistiky. Rozhodne bola táto žena veľmi ale naozaj veľmi prešpekulovaná a pochybujem, že by samú seba predala lacno. Mínus knihy je rozhodne absencia obrazovej dobovej foto-prílohy. Skutočne v celej knihe nie je jedná fotka, mapka ani nič podobné. Vada knihy je aj nedostatočná alebo žiadna korektúra a tak sa kniha hemží preklepmi, slovami a vetami ktoré nedávajú význam a pod. Každopádne knihu odporúčam ľuďom ktorý majú radi napínavé, drsné a záhadné činy ľudskej kriminality. 80 %

GYROTOURBILLON
22.10.2021 5 z 5

Plně souhlasím s Aia81 a všemi 4 -5 *. Až překvapivě čtivé...
Úsměvná byla návštěvnost farmy poté, zmrzlina, koláče, matky s kočárky a důchodci o berlích, v bezprostřední blízkosti "ostatků". Byla to holt jiná doba.
Takže pánové, mezi námi chlapi, bacha na vdavkychtivé vdovy !!
Já dám plný počet 5*

666Jitka
10.07.2021 5 z 5

Knihu jsem kupovala s tím, že jsem myslela, že to bude biografický román o této šílené ženské a proto jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že je to velmi precizně zpracovaný veškerý dostupný faktický materiál, který k této osobě, k jejím činům a v neposlední řadě k jejímu konci - možná - dokázal autor sesbírat a velmi zajímavě sepsat.

daza.dt
10.12.2020 2 z 5

Knížka mě zklamala - čekala jsem něco jiného. Chápu, že se toho o ní moc neví (podle této knihy - téměř nic), ale tohle byl soupis novinových zpráv o nálezech obětí, které se mnohdy ani nepodařilo určit a v druhé půli suchopárné líčení soudního líčení bez pachatelky. Čekala jsem více informací o jejích životě, od pamětníků, ale bohužel nic. Velké zklamaní.

medvídě
02.12.2020 5 z 5

Autor vypráví příběh založený na sesbíraném dobovém materiálu a představuje nám tak Bellu Gunnessovou – nejznámější americkou sériovou vražedkyni z počátku 20. století.
Příběh je psán čitelnou formou bez zdlouhavých a vyplňujících částí. Příběh vidíme z více úhlů, ale také je zde názorně vidět, jak byla kriminalistická práce ještě v plenkách – např. ohledávání spálených mrtvol = „poznáváte je někdo?“.
Sice nám svým způsobem chybí závěr – případ nikdy nebyl pořádně vyřešen, zda dotyčná osoba zemřela, nebo všechny přelstila a zajistila si nový život …

Noisette73
13.10.2020 5 z 5

Bylo to poutavé, temné a zlé, přesně čtení na podzim a dušičkové období. Četla jsem se zatajeným dechem, skvělý náhled do choré mysli chladné psychopatky a manipulátorky.

Radka1911
11.10.2020 5 z 5

Perfektně a poutavě zpracovaný příběh jedné z největších masových vražedkyň začátku 20. století. Autor na sběru poznatků o "lady Modrovousové" pracoval několik leta ač se jedná o literaturu faktu, kniha je velice napínavá a dobře se čte.

ivana02
19.04.2020 3 z 5

Knihu bych zařadila do naučné literatury. Je totiž plná faktů, až moc. Druhá polovina je pouze soudní proces, což mě vůbec nebavilo a připomínalo mi to seriál Dobrodružství kriminalistiky. Ten si mi sice líbí, ale tady se mi to nečetlo dobře, bylo to suchopárné.

Aya81
29.03.2020 4 z 5

Líbilo se mi, podle mého moc dobře zpracovaný přehled všech známých skutečností ohledně vražedkyně Belle. Je to žánrově na pomezí příběhu a literatury faktu, zpracované poutavě. Moc se mi líbil popis soudního procesu s Rayem Lampherem. Ne, není to hrůzostrašný thriller, byť Belliny činy rozhodně hrůzostrašné byly. Neobsahuje to překvapivý závěr, protože záhada tohoto monstra v sukních nikdy nebyla vyřešena. Je to prostě kniha jdoucí po stopách případu. A jako taková je (až na řadu nedostatků v jazykových korekturách) opravdu dobrá.

verka5083
15.03.2020 5 z 5

Tak tohle byla skvělá kniha. Hodně se mi líbí historicko - detektivní knihy. A tahle kniha k nim patří. Možná, že ten, kdo má radši romány, tak se mu asi tato kniha moc líbit nebude. Ale pro mě to byla velká pecka. Knihu jsem hltala jedním dechem.

annasglamour034
25.02.2020 2 z 5

Čekala jsem víc. O dost víc...
Knihu jsem si moc přála, jelikož upoutávka i obálka je přesně ten typ strašidelné knihy co si chcete přečíst. Bohužel jsem se většinu času do čtení musela nutit. První a menší část o životě Belly je fajn, ale chybí ten temný popis vražd, doby a postav. Následuje několik stran soudního procesu, nejasností, poznámek navíc. A ve výsledku jsem se nic moc nedozvěděla.
Myslím si, že příběh by stačil na pár stran s zakomponovani do knihy o vrazedkynich by tomu prospelo.
Je to zdlouhavě napsané z pár stále se opakujících informací.

okeey
17.02.2020 4 z 5

Belle Gunnessová a její příběh. Belle je nejznámnější americká sériová vražedkyně. Musím říct, že teda styl zabíjení byl tak důmyslný, že trvalo opravdu dlouho než na to někdo přišel. Vraždy zákeřné a promyšlené. Vždycky se z toho krásně dokázala vylhat a to teda neumí jen tak někdo. Na to, že je toto dílo odbornou literaturou, tak je velice čtivé, srozumitelné a rozhodně jsem se v něm neztrácela. Ovšem stále je záhadou, jestli Belle všechen ten povyk přežila anebo uhořela ve svém domě. Co myslíš? Po přečtení této knihy mi dej vědět.
Knihu rozhodně doporučuji.

Baja333
13.02.2020 1 z 5

Chvílemi jsem se totálně ztrácela ve jmenech i datech. Na můj vkus zbytečně zdlouhavé popisování nepodstatných detailů. Ke konci jsem se k dočtení nutila.

lapagerie
10.02.2020 2 z 5

Dobře se mi četla první část, o životě Belle. Druhá polovina, o soudním procesu mě dost nudila, některé části jsem i prolétla jen zběžně. Zarazilo mě, že vlastně nebylo objasněno, zda Belle přežila či ne.