Zimné kúzlo s vôňou škorice

Zimné kúzlo s vôňou škorice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480871/bmid_zimne-kuzlo-s-v-nou-skorice-3Qv-480871.jpg 4 160 160

Začítajte sa do kúzelnej zimnej rozprávky plnej vôní, chutí a tých najlahodnejších vianočných koláčov. V malom švédskom mestečku už na vás čaká príbeh o jednej starobylej pekárni a o láske, ktorá dokáže prekonať aj tie najťažšie životné skúšky. Do Halleholmu, malebného pobrežného mestečka na štokholmskom súostroví, prichádza rozprávková zima s krásnou predvianočnou atmosférou. Lovisa Lindegrenová nikdy nebola šťastnejšia: plánuje vianočné prekvapenie v pekárni s vôňou škorice a život s Axelom je sladký ako jej škoricové slimáky. Lovisu však stále prenasledujú spomienky na liečbu rakoviny a smrť jej sestry Cecilie. Keď Axelova matka Désirée ochorie, vo vzťahu Lovisy a Axela sa začínajú objavovať prvé vážne nedorozumenia. Keďže sú však Vianoce už takmer predo dvermi a strechy Halleholmu sú posypané mäkkým snehom, je potrebné nájsť odpovede na mnohé ťaživé otázky skôr, ako sa ich láska a s ňou aj pravá sviatočná atmosféra zrúti ako domček z karát. Čo skrýva Lovisina najlepšia priateľka Rebecca? A dokáže Lovisa konečne prekonať Ceciliinu smrť a pohnúť sa dopredu spolu s Axelom?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Julstök i Halleholm , 2021

bookcase
07.07.2022 4 z 5

Milé čtení. První díl se mi líbil o fous víc, ale to nevadí, pořád to byl příjemný příběh o lásce, rodině a přátelství. Jak už tady padlo víckrát - i mé doporučení je, abyste si ho nechali na adventní čas, vychutnáte si ho mnohem víc. A už jdu omrknout playlist ke knize na Spotify. :)

Atara16
18.06.2022 4 z 5

Nebyl úplně nejlepší nápad číst napřed druhý díl vůbec jsem se nechytala, ale zas taková pěkná oddechovka na pár dní :-) proč ne.

Čenichnaknihy
08.06.2022 4 z 5

Další vyprávění o jedné pekárně v malém švédském městečku Halleholmu. Lovisa už se usadila, má svého “Romea”, ale zase ji dohání trauma z dětství, kdy její sestra zemřela na rakovinu.

Nenechte se ale odradit těžko stravitelnými tématy. Feeling good atmosféru tady vytváří komunita pobřežního městečka, ve kterém každý každému pomáhá a každý by tu chtěl bydlet.

Na začátku najdete i mapu města a dozvíte se základní info z prvního dílu, takže není úplně nutné začínat sérii od začátku. Nudit se nebudete. Střetává se tu víc dějových linií a zajímavých postav.

Nutno říct, že nám asi první díl seděl víc, ale to neznamená, že by dvojka nestála za přečtení. Jen asi nepočítejte s tím, že to je letní čtení. Nechte si ji na nějaké podzimní nebo Vánoční “zahřátí”.

alzbeta4340
24.05.2022 4 z 5

Tentokrát se děj odehrává především v adventním čase a možná proto je atmosféra i dějová zápletka trošku sentimentální. Celé se to čte ale docela dobře, kromě ústřední dvojice Lovisy a Axela, zde mají svoji důležitou roli i ostatní obyvatelé (příbuzní a přátelé) z Halleholmu.

mamina2
19.05.2022 5 z 5

Velice pěkné čtení a nejlepší je, že i když hlavní hrdinka je třicátnice, je knížka plná postav i daleko starších a velmi živých.

Knižní střípky
14.05.2022 3 z 5

Hned na úvod mého shrnutí musím dát jeden tip – pokud vydržíte, nechte si knihu až do předvánočního období, je to lepší. Jelikož jsem si obyvatele Halleholmu oblíbila, byla jsem moc ráda, že se dozvím o jejich dalších osudech. Toto pokračování nepředčilo v mých očích předchozí díl, ale i tak to bylo moc hezké čtení, tentokráte sice s přídechem smutku, obav, ale také s příměsí závažného tématu, na kterém autorka ukázala, jak je velice jednoduché v časech dobrých být v pohodě, ale kvalita vztahu se prokáže teprve, až když se něco pokazí. Miluji atmosféru tohoto městečka a v předvánočním období tam musí být úplně úžasně, hned bych se tam rozjela. Oceňuji na začátku knihy seznam postav s jejich krátkou charakteristikou. Bylo to opět příjemné čtení, díky tématu závažné nemoci blízkého sice trochu melancholické a smutné, ale jsem ráda, že vím, jak dále postupují životy mých oblíbených hrdinů.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

martineknatasa
12.05.2022 4 z 5

První díl byl lepší, ale nelituji, že jsem knihu přečetla. Pokud bude další díl, tak si ho ráda nenechám ujít a s chutí se opět začtu do dalších příběhů sympatických lidí.

Mlsnákočka
21.04.2022 4 z 5

Knihu jsem četla ihned po Pekárně s vůní skořice, a ta se mi tedy líbila více. Nicméně hezký příběh a pokračování Lovisina úsilí o prosperování její pekárny mě usadil ke knize a četla jsem se zaujetím až do konce. Líbila se mi předvánoční atmosféra i soudržnost tamních spoluobčanů. Jen se mi zdál trochu useknutý konec s oslavou pro Algota. Tolik příprav a nakonec hrk brk a bylo to... Tož tak.

Ivuska.09
11.04.2022 4 z 5

Zpočátku jsem měla trochu obavy, jakým směrem se bude druhý díl ubírat. A i když nebyl tak skvělý jako první, nakonec jsem docela spokojená a nelituji, že jsem se do něj pustila. Konec zůstal částečně otevřený, což snad znamená, že se ještě můžeme těšit na další pokračování. Já si ho rozhodně nenechám ujít.

bookbug_cz
04.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Pokračování skvělé oddechovky Pekárny s vůní skořice mě opět dostalo do nádherného prostředí švédského městečka Halleholm, ve kterém si přímo na náměstí otevřela pekárnu mladá Lovisa Lindegrenová. Znepřátelené rodiny Lindegrenů a Halleholmů jsou již na cestě k uzdravení a dívka se snaží rozjet svůj podnik, aby opět získal titul nejlepší pekárny ve městě. Zdá se, že se jí daří ve všem, na co sáhne. Lidé si pekárnu oblíbili a její vztah s Axelem jen vzkvétá. Ale nebyla by to autorka, aby nám nepřipravila nějaké to drámo!
Axelově matce Désirée je diagnostikována rakovina prsu prvního stupně a všichni se logicky bojí o její život. Jelikož se ale na nemoc přišlo v jejím počátku, vyhlídky na uzdravení jsou velké. Přesto si Lovisa nemůže odpustit svíraví pocit na hrudi, pokaždé, když se o Désirée někdo zmíní. Je odtažitá a bohužel tak první pohled působí, že je Lovise Axelova matka celkem fuk. Jejich vztah tento strach z nemoci trpce ovlivňuje.
Lovisa totiž jako dítě zažila život s rakovinou a doteď se s tím tak úplně nevyrovnala. Vracíme se příběhem často do jejího sedmiletého já, kdy je nucena přihlížet trápením své sestry Ciss, která rakovině nakonec i podlehla. Její vzpomínky a nevyřešené pocity po dvaceti letech však ubližují lidem kolem ní. Zbytečně se v určitých věcech nimrá, občas s milovanými i jedná jako ublíženec. No – někdy jsem měla nutkání ji kopnout, aby se probrala.
Kniha má ale plno krásných a dojemných momentů. Hemží se nám to tady obyvateli malého městečka, které řeší své problémy, jsme svědky různých oslav, jako je Halloween nebo svátek sv. Lucie. Všechny příběhy jsou protknuty solidárností a neskonalým přátelstvím všech obyvatel Halleholmu, a to je na tom všem to nejkrásnější. Kdo by v takovém městečku, kde mu v nesnázích každý pomůže, nechtěl žít?

Kristulda
29.03.2022 5 z 5

Měla jsem obavy jaký bude druhý díl a musím říct, že celkem zbytečně. Pokračování se mi moc líbilo,bylo to takové laskavé pohlazení po duši.

knihomolkaJani
21.03.2022 5 z 5

Z knihy jsem opravdu velice mile překvapena. Celkově jsem se tématu nemoci a podobně bála, ale v příběhu nic není na sílu, ale zároveň je velmi silný. Moc se mi líbilo, že autorka dala prostor právě vztahu Lovisy a Axela.
Pokud ještě váháte, určitě doporučuji.
Začátek slabší, ale jako celek se mi to snad líbí i více, než první díl.

Slůník
19.03.2022 4 z 5

Nelíbil se mi jen způsob, jak autorka pojímá milostné scény - těch ale naštěstí není moc :-)

Luciska13
14.03.2022 4 z 5

Na pokračování prvního úspěšného dílu jsem se moc těšila, ale bohužel musím říct, že mě trošku zklamal. Jak už zde bylo napsáno, ta hádka mezi Lovisou a Axelem byla opravdu zvláštní a já věřím, že šlo využít i něčeho rozumnějšího. Stále se mi na této sérii líbí, že je z reálného života, kde nám život prostě občas háže pod nohy klacky, ale zase na druhou stranu se vše kolem nemoci točilo možná až příliš. Chápu, že když člověka něco takového potká, je to opravdu neskutečně těžké, ale přeci jen toho na mě bylo občas až moc. Nehledě na to, že celkově ta "zápletka" - dějová linka byla bohužel v tomto díle mnohem méně poutavá. Stále je to ale Halleholm se svými skvělými obyvateli, pekárna stále voní skořicí a já se tam zase někdy ráda vrátím.

VasnivaCtenarka
13.03.2022 4 z 5

Co musím v této knize ocenit je seznam všech postav, který je uveden na samotném počátku knihy. Přestože jsem první díl dočetla teprve nedávno, bylo příjemné si tyto postavy připomenout a tím i jejich vzájemné vazby. Přece jen – v knize je postav opravdu hodně a i v prvním díle jsem se občas mezi nimi ztrácela. A taky se mi velmi líbila zjednodušená mapka Halleholmu, která nám umožňuje si lépe představit kde se co v Halleholmu nachází. Je to takové milé zpestření. Díky mapě si pak vytvoříme krásný obraz, kde je náměstí s Pekárnou, kde se nachází Zámeček Halleholm, Algotova chata atp. Dává mi to pocit, že jsem tím ještě více zapadla do Halleholmského prostředí.

Ruth musím i v tomto díle pochválit promyšlenost děje. Zdálo se mi, že v tomto díle ještě více vynikla přátelská atmosféra celého městečka a já jsem si moc užívala, že mohu být alespoň na pár hodin součástí tohoto místa. Člověku je až líto, že je to jen kniha, že takové vztahy nejsou všude kolem nás.

Hluchá místa v knize nebyla a tempo si kniha udržovala velmi povedeně. Pořád se něco dělo, což znemožnilo se u knihy byť na jednu vteřinu nudit.

Kniha pro mne byla pohlazením po duši, ačkoliv musím napsat, že zápletka mezi Lovisou a Axelem mi přišla trošku neuvěřitelná, uměle vykonstruovaná a hlavně celkem zbytečná. Ale na něčem ten děj musela autorka postavit, takže …. to respektuji a i tak jsem si to užila.

Knihu jsem si užila a pokud i vy někdy budete mít potřebu utéct před realitou do světa plného laskavosti, pak po této knize rozhodně sáhněte. Myslím, že takové pohlazení po duši tu a tam potřebujeme všichni.

veronika4937
07.03.2022 4 z 5

Po prvním díle, ze kterého jsem byla úplně nadšená, bylo toto pokračování trochu zklamáním. "Konflikt" mezi Lovisou a Axelem mi přišel úplně zbytečný, ale chápu, že nějaký problém tam být musel, aby bylo o čem psát. Jinak atmosféra, síla přátelství a soudržnost obyvatel Halleholmu, to vše bylo hezké. Oceňuji, že na začátku je seznam postav s vysvětlením kdo je kdo, i když jsem oba díly četla poměrně brzy po sobě, už bych si u některých postav nebyla jistá (je jich tam opravdu hodně).

Danago
26.02.2022 3 z 5

Jsme zpět v Halleholmu, tentokrát už nemáme boj mezi rodinami. Naopak život plyne pohodově a pokojně, ale nikdy není nic pořád jen krásné a bezproblémové. Do života všech zasáhne vážná nemoc a to rakovina a ta spustí u Lovisy vzpomínky na její zemřelou sestřičku Cecílii z jejíž ztrátou se Lovisa doposud nevyrovnala. Do vztahu mezi Lovisou a Axelem zasáhne rozdílný názor na léčbu rakoviny. A to všechno se odehrává v zimních kulisách a atmosféře adventních dnů. Opět se tu odehrává spousta drobných příběhů radostí i starostí , intrik i dobrých skutků.
Opravdu moderní příjemná oddechová romantika. Příliš akce neočekávejte spíše, nedorozumění a posléze pochopení, vzájemnou podporu a nakonec příjemnou vánoční atmosféru. Knížka pohladí po duši i po srdíčku. V neposlední řadě má nádhernou obálku , jen škoda , že nestihla vyjít před Vánocemi. Ale na každý budoucí adventní čas bude ideálním čtením.
V každém případě na mě to bylo až moc pokojné.

Hatshepsut
20.02.2022 4 z 5

Příběh Lovisy a Alexe pokračuje. Celé vyprávění je psané ve stejném duchu jako první díl. V tomto malém městečku Halleholm žije mnoho lidí různých věkových kategorií ve velmi přátelské a soudržné komunitě, kterou nelze jinak, než obdivovat a závidět! Moc příjemné oddechové čtení!

nina3905
20.12.2021 4 z 5

Romantikuš kniha pre všetky vekové kategórie. Príbeh si môžete prečítať aj bez prečítania prvej časti, keďže autorka predstaví postavy na prvých stránkach knihy.

lucia9213
17.12.2021 4 z 5

Príbeh s pomalým rozbehom na za to s krásnym koncom.
Grada nám priniesla ďalší príjemný príbeh zo švédskeho (dokonca vianočného) prostredia o rodinách Lindegren – Halleholm, ktorých spojila, rozhádala a znova spojila láska. Je to ako také nazretie na pokračovanie životov Lovisy a Alexa. (Aj vy ste čakali, že to bude príbeh zameraný na iné postavy z úzadia Pekárne?).

Zimné kúzlo s vôňou škorice je príbeh plný úžasných vôní a silného priateľstva medzi všetkými možnými vekovými kategóriami. Okrem toho tu nájdeme aj posolstvo pre ženy, bojujúce so strachom z rakoviny. Nezabúdajme, že si treba naše telo chrániť a pravidelne ho kontrolovať.

Musím priznať, že prvá kniha ma bavila oveľa viac, hlavne kvôli jej historickej linke. V tejto knihe sa do minulosti obzriete len raz a aj to na veľmi malú chvíľku. Výhodou je, že Zimné kúzlo môžete čítať aj bez prečítania prvej knihy. Autorka v skratke vysvetlila všetky postavy a predošlí dej na prvých stranách, no pre krajší zážitok s doplňujúcimi informáciami odporúčam prečítať obe knihy. Uvidíme, čo si pre nás pripraví autorka na budúce a ja sa na to napriek všetkému teším.