3. dobrodružství pavouka Čendy

3. dobrodružství pavouka Čendy https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238065/bmid_3-dobrodruzstvi-pavouka-cendy-yCQ-238065.jpg 5 137 137

Pavouk Čenda série

Napínavý příběh o pavoučku Čendovi a jeho putováni za pavoučicí Janou.

haki34
20.07.2017 5 z 5

nemůžu jinak než dát 5 ... vyvrcholení dramatického dobrodružství...záchrana a pomoc kamarádů v pravu chvíli..prostě akční film pro děti..
jen škoda, že i navzdory poutavému ději a krásným ilustracím už příběh postrádá to lehké poetično, tajemno a fantastično, které mě namotalo a z kterého až mrazilo v prvním díle...3 díl Čendy je prostě akční realita.
každopádně doporučuji !!

HanKasp
27.05.2017 5 z 5

Poslední díl příběhu o pavoukovi Čendovi a jeho přátelích s rozuzlením celého děje.

První díl jsme četli v rodině několikrát. Četla jsem jej já, a pak každé z dětí "muselo" číst nahlas každému z nás. Tolik se ta pohádka líbila. Druhý díl jsme četli opět společně a závěr nás naprosto ochromil. Co teď? Byl večer a 3. díl už se takto na rychlo sehnat nedal. Domnívám se, že drobná kritika druhého dílu je vysvětlena v díle třetím.

Ve třetím díle pavouk Čenda potkává své dřívější přátele. Když jsem jej začala číst, první, co mne napadlo, že bych napsala Pavlu Čechovi, aby vymyslel knihy i pro kukačku. Je vidět, že celý jeho plán byl vymyšlený až do konce.

U třetího dílu jsme se nasmáli nad některými ilustracemi, které nepostrádaly krom půvabu také důvtip. A jak jinak by měla skončit pohádka, než že dobro zvítězí nad zlem?

Lucissia
02.05.2017 5 z 5

Tak jsem ráda, třetí díl Čendy byl o něco lepší než díl druhý. Už to opět mělo hlavu i patu, objevila se milovaná kukačka a mravenec Jarda. I když první díl je asi nedostižitelný, i při téhle knize jsme se bavili a drželi Čendovi palce. :-) Utíkám půjčit další knihu od pana Čecha. :-)

knihamouder
25.04.2017 4 z 5

Konečně jsme se doma dočkali a přišel poštovní balíček s posledním dílem pavouka Čendy. Děti byly natěšené, až se dozví, co že se to stalo s pavoučí slečnou. Takže po obědě jsem je nahnala do postýlek a dali jsme se do čtení. Tentokrát jsem to vůbec neměla jednoduché. Dětské nemoci dokáží pěkně zprotivit den nejen malým "marodům", ale i jejich "pečovatelům"!
To, co nám chybělo v druhém díle, báječně doplnil ten třetí. Kouření dýmky, kamarád Jarda i dřevěná kukačka a nakonec shledání s Janinkou. Nechyběla ani otravná Ňomura. Opět poutavé obrázky a hlavně dobrý konec.
Knížka je pěkná. Hodnocení dětí vynechám. Dnes se totiž při čtení proměnili v Tarzany a usmysleli si, že musí zdolat horu-tedy mě a vrcholem byla má hlava, kam se i jeden z nich úspěšně dostal. Počkám si tedy na druhé čtení a uvidíme jaké budou reakce.

Jelitovna
22.11.2015 1 z 5

Jedno zasmání u nasazovacích tykadel to nezachránilo. Nuda.

Clara del Valle
18.04.2015 3 z 5

Moc textu a málo kreseb. Pořád platí to, ce jsem napsala o druhého dílu, podle mého názoru je autorova síla v především v kresbách a čím je méně textu, tím lépe. Pořád beru autora především jako úžasného ilustrátora.
Hodně pobavil úvod knihy, kde se Víl s Čendou zkouřili :-))

bibi.r
04.03.2015 4 z 5

Jak hodnotit? Určitě jsem jednoznačně zaujatá, protože Pavel Čech je můj oblíbenec :). První Čenda byl geniální, Druhý Čenda trošku zklamal, no a Třetí Čenda... Hmm, nevyrovnal se Prvnímu, ale nebylo to tak zlé jako s Druhým... :)