Pátračka Gilda

Pátračka Gilda https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196777/mid_patracka-gilda-qy1-196777.jpg 4 169 31

Pátračka Gilda Joyceová série

Gilda Joyceová je výstřední třináctiletá školačka z Detroitu, která se zajímá o parapsychologii a o níž je známo, že si trochu vymýšlí. Během poslední předprázdninové hodiny angličtiny na otázku učitelky, jak se chystá strávit léto, vyhrkne před celou třídou impulzivní lež, že pojede do San Franciska. Nikdo jí však nevěří, proto se rozhodne udělat všechno, aby tu lež změnila v pravdu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Gilda Joyce , 2005

Lenča727
18.04.2022 5 z 5

Gilda se čte moc dobře, i když jsem dospělá (knihy pro děti číst musím kvůli profesi), Tahle k knížka se čte sama. Gilda je správně trhlá holka, která řeší nejrůznější záhady. Vtipné, napínavé, skvělé. Přečetla jsem hned i další díly, určitě by mohli číst už sedmáci. Bezvadné byly i Jezerní panny.

Gilda_Joyce
20.08.2021 5 z 5

Na tohle jsem narazila náhodou a musím říct, že se mi to překvapivě líbilo. Na to, že je to určeno pro děti, ale úplně v pohodě to můžou číst i dospělí. Za mě pěkné počteníčko, tajemné a pěkně to odsýpá.

Paris131
28.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Četla jsem na přeskáčku, první díl jsem nemohla sehnat a dostala jsem se k němu až jsem přečetla třetí. Nutno poznamenat, že to vůbec nevadí, Gilda pokaždé řeší jiný případ a nezaobírá se tím předchozím. První díl byl hezký, já hlavně miluji Gildin humor a její sebejistotu. A až bláznivé nápady. Jako ty její kostýmy. :D První díl mi zatím přišel nejméně napínavý... Čekala jsem trochu víc bloudění po chodbách a víc gotiky. Ale nevadí, i tak je to příjemné čtení a věřím, že kdyby mi bylo takových 12 let, tak bych to úplně milovala. Doporučuji i tak všem, tuhle sérií v pohodě můžou číst i dospělí. Řeší se tady závažná témata a není to žádná hloupoučká série. U mně zatím vede třetí díl, ten byl napínavý od začátku do konce.

kikizubik
04.04.2020 5 z 5

Je hodně velká škoda, že se této sérii nevěnuje velká pozornost, protože je to opravdu skvělá série a teď už se první díl nedá ani sehnat. Objevila jsem ji náhodou v knihovně, tak před milionem let a úplně mě dostala. Gilda je svá a jde si za svým snem stát se vyšetřovatelkou paranormálních jevů a na svůj věk je velmi dobrá ve psaní, což si uvědomuje a její další cíl je stát se spisovatelkou . Je něco jako Nancy Drew dalo by se říct.
Když jsem knihu znovu přečetla, překvapilo mě kolik vážných témat se tam rozebírá - když jsem to četla o dost mladší, tak mě to vůbec nezarazilo, nebo spíš nějak extra neuvýzlo v paměti.
Rozhodně doporučuji všema deseti!

Eňa_Alešová
31.03.2020 5 z 5

Gilda žije v Michiganu se svou matkou Patty Joyceovou a bratrem Stephenem. Jejím snem je se stát parapsychologickou pátračkou a spisovatelkou. Ještě před smrtí dal Gildě její otec Nick psací stroj.
Jednou Gilda napsala dopis svému strýci Lesteru Splinterovi do San Franciska, jestli by u nich nemohla strávit nějakou dobu. Když jí přišel dopis se souhlasem, odjela do San Franciska.
Ve větším sídle se zahradou a vysokou věží žil Lester Splinter a jeho dcera Julie. Pracovala u nich hospodyně Róza a sekretářka Jarinka, která Gildu pozvala. Gilda se postupem času s Julií skamarádila. Obě dívky ale děsilo jedno - zvuky kroků vycházející z věže.
Jsou to snad kroky Juliiny mrtvé tety Melánie, která před lety z věže skočila? Podaří se nakonec Gildě a Julii odhalit tajemství zamčené věže?

Hodnocení: hezká, napínavá a dobrodružná knížka, která se rychle čte.

lucie3316
19.08.2019 5 z 5

Když jsem četla poprvé, bylo mi asi deset, běhal mi mráz po zádech. Dnes jsem o pět let starší a stále sérii považuji za neskutečně kvalitní četbu - příběh pobaví a nadchne. Doporučuji všemi dvaceti :).

Luc00inka
04.11.2018 5 z 5

Je to vážně skvělá knížka. Četla jsem ji teda už dříve, ale to je jedno. Miluju detektivky a tato knížka i ty ostatní díly jsou právě pro milovníky detektivek. Doporučuji. ❤

Ajda300
16.09.2018 5 z 5

Úžasné a děsivé zároveň

brzda.
23.04.2018 5 z 5

Kniha byla trochu děsivá ale přesto jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Janca001
15.04.2018 5 z 5

Strašně zábavná, dobrodružná knížka, kde se toho hodně děje a není o ničem. Bylo to trochu strašidelné, ale zajímavé. Takže kdo má rád knihy plné záhad, tato je pro něj.

TerezaJágrová
17.08.2017 5 z 5

U této knihy jsem byla neskutečně napjatá jak dopadne a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Chvilkami je kniha i trošku strašidelná. Mám přečtené všechny díly a opravdu velký palec nahoru

AgnessN.R.
07.07.2017 5 z 5

Rozhodně kniha, která patří do srdcovek.
Gilda je praštěná holka, která umí zvednout sebevědomí a dokáže rozesmát, což jsou úžasné vlastnosti!!!

brzda.
22.04.2017 5 z 5

Neskutečně mě to bavilo, i když jeto trochu strašidelné.

Karkulka1996
07.01.2017 3 z 5

Tento díl je za mě nejlepší, když mi bylo 14, strašně mě to bavilo.

Hrdlička1
27.12.2016 4 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih mé dcery. Proto jsem si ji také přečetla. A chápu, proč si ji oblíbila. Mně, kdyby bylo dvanáct...

Sardothiem
05.08.2016 4 z 5

Podle obalu jsem myslela, že to bude taková obyčejná knížečka pro dětičky ale musím říct, že mě kniha příjemně překvapila :-) Byla napínavá a 90% tvořily strašidelné části, což jsem nečekala, že budou až na takové úrovni. Sice jsem moc nepochopila jak Gilda mohla slyšet z věže kroky, když věž byla daleko na zahradě ale co, až na detaily a drobné chybičky to bylo záživné a celkově super :D

brčko-A
05.06.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha. Ale já bych z toho domu asi utekla...

simi28
28.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Tato série je moje srdcovka. Četla jsem jí už třikrát a rozhodně jí budu číst ještě mnohokrát.

svobonís
21.01.2016 4 z 5

Tuhle knihu mám moc ráda, je velmi napínavá a místy i strašidelná ( nedoporučuji ji číst v noci).

paty0659
06.11.2015

Tahle knížka je a bude moje srdcovka.