Patagónia

Patagónia https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70316/patagonia-70316.jpg 4 57 8

Příběh lásky mladého muže ke starší ženě, v předlistopadových časech. Těžkosti začínajícího spisovatele, který všechno vsadí na jednu kartu, je obohacen o komické situace a příběh lásky je velice silný.

Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Smena

Patagónia , 1972

Majto
30.05.2023 4 z 5

Môj druhý kontakt s Mitanovou tvorbou a som očarenejší ako predtým. Mám rád tento štýl, ktorý v hlave čitateľa dokáže vyvolávať obrázky vlastného života a spomienky len na základe prečítaného. Už teraz som si istý, že chcem vydané veci tohto autora mať komplet.

Martin-M
03.02.2023 5 z 5

Prvá Mitanova novela rovnako úderná ako prvé poviedky!

smazenaryba
29.01.2022 3 z 5

Obsahovo a formálne skôr tuctové dielko. Zaujímavejšie začne byť, keď sa naň pozriete z pohľadu autorovej tvorby. Predstavuje prvý väčší predel ako literárny tak aj osobný. Aj bez toho, aby bol čitateľ znalcom autorovho života, vie, že ide o veľmi osobné dielo poznačené skutočnými skúsenosťami a špecifikami svojej doby.

Zuna1990
05.08.2021 5 z 5

"Vyprevadila ma až po autobus, akoby tým demonštratívne dávala najavo, že v našej rodine je všetko v poriadku. Akoby ma tým chcela zbaviť viny v očiach dediny. Pri rozlúčke mi spravila na čelo krížik. Bez medu. Bozkal som ju na mokrú tvár a premýšľal som, prečo musí človek ubližovať ľuďom, ktorých má rád."

Skvelé. Vrátila som sa na miesta. V myšlienkach. Na tie konkrétne lavičky.

Jokookno
22.02.2018 4 z 5

Kniha,pri ktorej zabudnete na bolesť zubov...

LeDock
26.12.2017 3 z 5

Príjemná slovenská jednohubka na pár hodín. Mitanov štýl i humor mi pasuje, takže som bol spokojný.

Lessana
15.06.2016 5 z 5

Krásna, s ľahkosťou napísaná knižka na jeden večer, z ktorého sa razom stane večer pohodový. :) Koľkokrát sa človek i nahlas zasmeje, či priam rozosmeje, a úškrn nemizne z tváre temer počas celého čítania. Príbeh je prostý, no štýl, akým je napísaný, je nesmierne zručný, nenásilne v ňom zaznievajú pravdy skúseného človeka, ako i briskné dialógy, popisujúce vzťah medzi rodičmi a synom (komplikovaný, ako to už v živote občas býva), ako i medzi synom a "jeho ženami". :)
Nemám rada knihy s tzv. otvoreným koncom, no táto bola tak umne a šikovne v závere otvorená, až bola úplne dokončená. :))

lucifuk
21.03.2014 5 z 5

Výborný, odľahčený príbeh mladíka prežívajúceho v Bratislave. Kniha sa číta ľahko a príjemne. Jednohubka na uvolnenie.