Nekonečné moře

Nekonečné moře https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275013/bmid_nekonecne-more-76F-275013.jpg 4 356 75

Pátá vlna / Piata vlna série

Jak zbavíte Zemi sedmi miliard lidí? Připravíte je o jejich lidskost. Cassie Sullivanová a její druhové přežili čtyři vlny ničení způsobené Jinými. Nyní, zatímco byla lidská rasa téměř vyhlazena a Pátá vlna se žene krajinou, stojí mladí lidé před volbou: připravit se na zimu a doufat v návrat Evana Walkera, nebo se vydat hledat další přeživší, než je nepřítel obklíčí. Protože další útok je velice pravděpodobný – je neodvratný.Nikdo však nemůže tušit, jak hluboko Jiní klesnou, ani jak vysoko se lidskost dokáže vzepnout, aby stanula v konečné bitvě mezi životem a smrtí, mezi nadějí a zoufalstvím, láskou a nenávistí. Z cyklu Pátá vlna (2)... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Baronet

The Infinite Sea , 2014

cori
22.04.2016 3 z 5

Zombie (Ben) a jeho četa společně s Cassie čekají v opuštěném hotelu, až k ním dorazí Evan, snad výbuch přežil. Na scéně se nově objevuje tlumička Grace. Děj je opět vyprávěn střídavě z pohledu jednotlivých osob, čtenář se dozví něco z minulosti Esa a Piškota.
Autor některé situace z prvního dílu (zraněná Cassie X Evan ošetřovatel) opakuje, ale s vyměněnými rolemi. Poslední třetina knihy je věnovaná osudům Esa a veliteli Voschovi. Děj je opět napínavý, ale příliš nepokročil z místa, hrdinové jen řeší vztahy mezi sebou a že nesmí nikomu věřit. Čtenář se stále nedozvěděl, proč to vlastně Jiní dělají a s lidmi manipulují, místo toho, aby je vyhladili všechny najednou.

maca1245
14.04.2016 4 z 5

Není co dodat děj zajímavý a chytlavý už se těším na 3 díl

alwaysbelieve
01.04.2016 4 z 5

4,5*
Od začátku mě to dost chytlo a čtení jsem si užila.

martiiinkajjj
22.03.2016 1 z 5

Už když jsem se pouštěla do této knížky říkala jsem si - jestli tu knížku dočtu nebo ne. A ano dočetla, ale pouze tím, že jsem přeskakovala na lepší části. Opravdu nuda a děj se pomalu táhl :) Takže za mě pouze *.

Misa25
10.03.2016 5 z 5

Jediné co mi na této knize trochu vadilo je, že autorka udělala hlavní hrdinku z jiné postavy z předchozí knížky, ale jinak byla kniha jako ta předchozí: SKVĚLÁ :D

Mishak
28.02.2016 4 z 5

Trvalo mi delší dobu, než jsem se začetla. První díl jsem četla hned po jeho vydání, což je už nějaký čas, a měla jsem obrovský problém si vzpomenout, co se tam stalo, kdo je která postava a co má v příběhu za úděl. Každopádně po 100 stránkách plných nesnází a mého neustálého váhání a vzpomínání, jsem se začetla a nemohla přestat.
Těšila jsem se na Cassie, které na můj vkus bylo v tomhle díle pomálu, naopak přibyly kapitoly s Esem, kde jsem si velmi oblíbila Břitvu. Možná toho Esa tady mohlo být méně.

V prvním díle se toho stalo mnohem víc, více napětí, akce, příběhu. V tomhle díle se toho stalo pomálu (třeba je to příprava na díl třetí, ale nevím). Trochu jsem z téhle knihy momentálně rozpačitá.

Po přečtení druhého dílu jsem pochopila, že romantický vztah mezi Cassie a Evanem nebyl tak násilný, jak to v prvním díle vypadalo. Konečně se dozvíme, jak to s Jinými je!

Ano, baví mě! Ano, chci další díl! Ano, jsem opravdu zvědavá, jak to dopadne! Ano, mám ráda hlavní postavy! Ne, pořád mám v ději náznaky nevědomosti – vážně jsem si měla nejprve přečíst díl první a připomenout si ho. Každopádně miluju knihy s postapokalyptickou tématikou, takže se mi líbila – nebyla jsem z ní však v úplné extázi, takže za mě dostane 4 hvězdičky.
A ano, musím si to někdy přečíst všechno znovu hned za sebou, určitě to bude stát za to =).

anyxtany
18.02.2016 5 z 5

Trochu slabší než první díl. Nechápejte mě zle, Eso mám vážně moc ráda, ale ta její část mi připadala až příliš zdlouhavá. Každopádně jsem ráda, že jsme se dozvěděli něco i o dalších postavách, ale kniha druhá mohla mít trochu více Cassie, Bena, Sama a ostatních, než jenom ty tři nebo dvě stránky.
Jinak byla kniha úžasná a já musela den po přečtení změnit hodnocení ze čtyř hvězdiček na pět. Už se nemůžu dočkat třetího dílu.
SPOILER: Trochu mě zasáhlo to, že na jedné stránce umřely hned mé dvě oblíbené postavy.

Nikolesa
14.02.2016 4 z 5

Knížka byla velmi čtivá,sice ne jak první díl. Na knížku jsem se velmi těšila , neříkám že by to pro mě bylo zklamání to vůbec ne .. ale nebyla tak dobré jak Pátá vlna . Na mě byly až moc dlouhé pasáže o Esu. I ten konec mě nenavnadil tak jako ten předchozí , ale i tak si určitě prečtu 3. díl . Postavy jsou velmi sympatické , hlavně Cassie.

muchomurka
08.02.2016 3 z 5

První díl byl skvělý, zajímavý nápad, čtivý, neotřelý. Druhý díl byl nuda. Skoro celá kniha bez akce, jen jakési pafilozofování, neustálé dohadování a překřikování a nic, žádná akce, vysvětlení. Říkala jsem si, že se to snad rozjede, ale bohužel než k tomu stačilo dojít, kniha skončila. Za celou dobu se toho moc nestalo. Všichni byli neustále zranění, zmrzlí a hádající se. Odpovědi na otázky, které by odhalily aspoň něco, navnadily na třetí díl, se zde nekonaly. Jen hádanky a domněnky. A také jsem chtěla víc příběh Evana a Cassie, ne Esa a podivné náznaky ostatních vedlejších postav. Hm hm, připomíná mi to stejnou tendenci, jakou měly knihy ze série Labyrint, první díl skvělý, další jsou slabou nadstavbou. Lepší, kdyby byl první díl delší a ostatní díly by pak nebyly třeba.
Ale i tak si další díl přečtu, ať vím, jak to dopadne, ale snad vyjde dřív než tento, kdy jsem si první díl pamatovala matně.

Rose88
23.01.2016 3 z 5

Škoda, dle mě má tahle kniha nevyužitý potenciál. První díl se četl lehce, příběh měl svižný spád a člověka v podstatě nenechal odpočinout. Stále jsem měla nutkání číst dál a dál. Pro mě se příběh zasekl právě díky té citové rovině, která jakoby úplně zastínila to podstatné, co bylo na Páté vlně tak skvělé. Knihu bych přirovnala k velmi těžkému pomalu rozjíždějícímu vlaku, který na konci první knihy zastavil a během knihy druhé se mu podařilo pořádně rozjet až v samotném závěru příběhu. Nedočkavě vyhlížím poslední knihu a doufám, že teď už se zastavovat nebude :-)

pájaLoveBooks
21.01.2016 5 z 5

Bomba! Ještě lepší než první díl, jsem nadšená. Dlouho mě žádná kniha tak nepohltila jako Pátá vlna a její pokračování Nekomečné moře. Už se nemůžu dočkat, až výjde . díl a jak to vlastně všehno dopadne, protože druhý díl celkem změnil pohled na věc a v tom případě to Cassie bude mít dost těžké..........;)

Rinoa18
31.12.2015 5 z 5

Jedním slovem parádní. Možná i lepší než první díl. Zdá se, že autor se do tohoto příběhu vložil opravdu naplno. Je to kniha, která má hlavu a patu, zatraceně dobrého pisatele a hlavně duši! Nedalo se odtrhnout. Jsem skutečně moc zvědavá na závěrečný díl.

KachnaN
28.12.2015 4 z 5

Musím říct, že na tuhle knížku jsem se těšila úplně neskutečně moc. Asi nejvíc ze všech knih, co měly letos vyjít. Nemůžu říct, že by mě úplně zklamala, ale určitě nebyla tak skvělá, jak jsem si představovala, že bude.
Děj se občas vážně dlouze natahoval a někdy jsem úplně nechápala, co se to vlastně zrovna děje a proč autor začal psát o něčem, co se stalo před x lety.
Ale zase na druhou stranu, některé úseky knížky doopravdy odsýpaly a já je zhltla s otevřenou pusou. Takže když jsem se rozhodovala mezi 3 a 4 hvězdičkami, musela jsem nakonec dát ty 4.
Přestože konec druhého dílu není (podle mě) až zas tak moc otevřený, jako byl u toho předchozího, nebránila bych se, kdyby hned vyšel i třetí díl.

BFJ
26.12.2015 3 z 5

Pátá vlna byla dobrá, rychle se četla, dokázala udržet pozornost. V této knize už to nebylo tak dobré, dějově to víceméně stojí na místě. Pořád je to celkem čtivé, ale už to přešlo do těch klasických nelidsko-lidských romantických příběhů.... škoda. Ale třeba třetí díl překvapí....

PavelRe
18.12.2015 1 z 5

Nikdy jsem neměl v plánu napsat komentář k nějakému dílu, ale přečtení této knihy musím. Pátá vlna mě velmi bavila, četla se sama, měla rychlý děj a dvě akčnější dějové linky, na můj vkus hodně romantiky, ale to bylo malé mínus....Na Nekonečné moře jsem se tedy těšil hodně, jenže bohužel pro mě, letos největší zklamání. Děj je skoro stejný jako v první knize, stejné zápletky, stejné zranění, stejné řešení situací, příběh se dějově nikam neposunul. Romantiky až protivně moc. Posledních 50-60 stránek jsem přeletěl, ať už to mám za sebou. Za mě jednoznačně zbytečná kniha a budu velmi zvažovat, zda se pustím i do dalšího dílu. Škoda...